Új hozzászólás Aktív témák

  • öregjakab

    újonc

    Fém és fa mint építési anyag.
    Egy ipari környezetben felépítenek egy acélból készített tornyot, „kilátót” akkor nem véleményezem.
    Ezek a kilátók fa környezetében, erdőben lettek, lesznek felállítva. Természetes környezetben egy acélból készült műtárgy számomra környezet idegenként tűnne. Függetlenül attól, hogy a funkcióját ragyogóan ellátja.
    Az erdőben egy kilátó torony legyen esztétikus, illeszkedjen a környezethez/be. Neveljen, formálja az ízlést is. (Állítólag ezen a területen is vannak hiányosságaim) A fa mint alapanyag önmagában kínálja a szépséget. A kialakítás fokozza az építmény szépségét. Ha ez igaz, akkor a kivitelező tegye bele a lelkét és szakmai tudását.
    A konkurenciáról is feltételezem, hogy tudna igényes munkát is végezni.
    Lehet, hogy a megrendelő a megrendelési összeget szabta alacsonyra és ezért történt a sok acél alkatrész felhasználása a részéről.
    De annyira azért nem vagyok megengedő, ahogy a felfogatott tartó szerkezet és a feljáró egymással lett illesztve.
    Bim kivitelezésénél is vannak acél alkatrészek, de a kialakítása és alkalmazás számának alacsonyabb volta számomra szimpatikusabb.
    Ha én lennék a megrendelő, akkor én az igényesebben kialakított kilátó megrendelése mellett döntenék, beleférnénk a 78000 €-ba.

    Üdv.
    Öregjakab

Új hozzászólás Aktív témák