Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kp59

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem éppen ide való kérdés de valamennyire mégis hiszen hasonló terület ezért felteszem hátha tudtok segíteni.

    Egy hálózati audió lejátszóba ([link]) szeretnék venni egy 1TB-os merevlemezt és nem tudom melyik lenne a legjobb választás.

    Az lenne a lényeg hogy minél halkabb legyen meg az sem baj ha energiatakarékos is.

    Találtam két WD merevlemezt ami most jó áron beszerezhető lenne ezek a WD10EZEX és a WD10EZRX.

    Valaki esetleg tudna segíteni hogy melyik lenne erre a célra a jobb választás?

    Persze más javaslatokat is örömmel fogadok.

    (A "Milyen merevlemezt vegyek?" topikban is feltettem ezt a kérdést így valahol csak kapok hasznos tanácsot tőletek)

  • kp59

    aktív tag

    Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

    devil-k :
    Mivel a lejátszó megvásárlásával igencsak kiköltekeztem magam így most igyekszem kompromisszumokat kötni a merevlemezzel kapcsolatban.

    A Red meg az ára miatt nem egy kompromisszumos megoldás sajnos :(

    Patice :
    A WD10EZRX számomra is egy rokonszenves választás (az EZRX sorozat nem is ismeretlen számomra mert van ilyen 2TB-os merevlemezem már évek óta a Dune lejátszómhoz és el ne kiabáljam eddig semmi probléma vele).

    Az EZRX mivel lassabb mint az EZEX ezért valószínű hogy nem is melegszik annyira és talán kevesebbet is fogyaszt meg csendesebb a kisebb fordulatszámából eredően (legalább is így lenne logikus)

    Amúgy ez lenne a legolcsóbb választás mert 14.809 Ft-ból (+500Ft házhozszállítás) már ki is jönne.

    Az 1TB tároló kapacitás (ami ugye a gyakorlatban kicsivel több mint 900GB) meg elegendő számomra ahhoz hogy összeválogassam rá azokat a zenéket amelyeket leginkább hallgatni akarok.

    Nem olyan kevés azért az a 900GB terület ha azt vesszük hogy mondjuk egy átlag 4 perces flac formátumú zeneszám kb. 30MB körül van ez azt jelenti hogy 900MB-os területre 30720 darab ilyen zeneszám fér fel (ez pedig iszonyatos mennyiség számomra).

    Tudom hogy merevlemezből "nem létezik olyan hogy elég nagy kapacitású" de egy kétszer vagy háromszor ekkora tárterület számomra már teljesen áttekinthetetlen lenne.

    Persze HD felbontású és minél magasabb bitrátájú filmek tárolásához ez az 1TB valóban nagyon kevés lenne ezt saját tapasztalatból is mondhatom.

    Aztán akkor még a teljes Blu-ray filmekről nem is beszéltünk mert azoknak meg nem létezik egyenlőre tényleg elég nagy kapacitású merevlemez amikor egy lemezkép 40-50GB helyet foglal.

    Szerencsére a lossless zenék beérik jóval kevesebb hellyel is a merevlemezen.

    [ Szerkesztve ]

  • kp59

    aktív tag

    válasz bluobluo75 #44195 üzenetére

    "....keresek olyan médialejátszót ami most a legmegbízhatóbb legolcsóbb, és a legtöbb formátumot képes szépen lejátszani....."

    Így ez ebben a formában elég érdekesen hangzik mivel azt hiheti aki olvassa hogy te egy olyan médialejátszót keresel "...ami most a legmegbízhatóbb legolcsóbb, és a legtöbb formátumot képes szépen lejátszani....."

    Ez a legolcsóbb de legnagyobb tudású médialejátszó sok embert érdekelne csak sajnos vagy legolcsóbb és mellette sok kompromisszum vagy pedig drága és kevesebb kompromisszum.

    Azt legalább írd meg hogy mennyit szánsz rá mert mindent az árhoz képest lehet viszonyítani (és elvárni).

  • kp59

    aktív tag

    válasz bluobluo75 #44197 üzenetére

    Azzal kezdeném hogy egyet kell értenem Patice fórumtársunk azon megnyilvánulásával hogy ha az ember manapság valamirevaló médialejátszót szeretne akkor a minimum egy Mede8er MED600X3D típusú lejátszó (nekem egy HDI Dune BD Prime 3.0 lejátszó van már vagy 4-5 éve de még most is tökéletesen ellátja a feladatát - mondjuk amikor vettem annak is kicsivel 100e. Ft fölött volt az ára).

    Tehát akkor mi marad annak nem nem tud (vagy nem akar) kiadni ennyi pénzt.

    20e Ft körül van a két ASUS O! Play (a mini - [link]- és a mini v2 -[link] -)

    Többségében jó vélemények vannak róluk de persze ebben az árkategóriában nem lehetnek túl magasak az elvárások.

    Itt olvashatsz róla tesztet [link]

    A liszi70 által ajánlott WD TV is megfontolandó lehetőség de hasonló árban van az Egreat R6S média lejátszó is az emagnál 28.900Ft ([link]) szintén díjtalan kiszállítással.

    Itt van róla kis teszt [link]

    Aztán hogy max. 30e Ft-ot mondtál így csak halkan teszem hozzá hogy pont kicsivel ez fölött találtam még két olyan lejátszót amin azért érdemes lenne elgondolkodni.

    Az egyik a The Little Black Box V2 nevű lejátszó ([link]) ami 33.300Ft-ba kerül az Oázis Computernél ([link])

    Itt olvashatsz róla tesztet : [link]

    A róla olvasottak alapján ezért az árért mindenképpen meggondolandó lehetőség.

    A végére pedig hogy egy Dune is legyen ebben az árban van még a Dune TV-102 ([link]) médialejátszó is ami 33.900Ft (ingyenes kiszállítással) itt [link]

    Ez is egy jó képminőségű "mindenevő" kis lejátszó.

    Itt olvasható róla teszt : [link]

    Hát ennyi lenne.

  • kp59

    aktív tag

    válasz dh66e #44312 üzenetére

    Szerintem is így van mert még az én közel 5 éves BD Prime 3.0 lejátszóm is lejátssza.

    Mondjuk ez köszönhető a Dune lejátszók jó firmware támogatásának is ami még az ilyen őskövületekhez is biztosított.

Új hozzászólás Aktív témák