Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beni2360

    félisten

    válasz Vistaboy #73043 üzenetére

    Szia!
    Nem kell 2.1 hdmi kimenet a DV videókhoz. Az én 165 e Ft zidoo lejátszómban is csak 2.0 van. AZ LG C8 OLED gyönyörűen lejátsza a DV videókat inkabb ha sok hang és felirat van akkor van gond mivel csak 3 db tud a sorból megjelniteni és ha az első nem támogatott hang akkor szokott kiabálni, hogy nem tudja lejátszani de általában elindul. És másik hangot lejatszik. Mkv-bol ki lehet mazslazni ami nem kell. Nem tudom a tv topikban miket magyaráztak. Első lépésre elég lesz a tv aztán meglatod.

    Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

  • blakey

    titán

    válasz Vistaboy #73043 üzenetére

    a TV saját lejátszója nem igazán ajánlott hozzá. - vagy rossz szavakat használsz vagy félre informáltak, maga a készülék és a lejátszója ajánlott hozzá és jó is viszont a Dolby Vision több profilja miatt előfordul, hogy lesz olyan, amit nem visz, de amit visz azt jól trszi , sőt, általában a legjobban teszi.
    Mivel sajnos még nincs HDMI 2.1 csatlakozó a VGA-mon, így a Dolby Vision filmeket HDD-ről játszanám le a TV-n. - A Dolby Visionhöz nem kell HDMI 2.1.
    Nekem eddig Samsung QLED TV-im voltak, és a HDR-es filmeket szépen vitték külső HDD-ről is. Nyilván a Dolby Vision minőség már egy másik szintet képvisel… - igen is meg nem is, nem másik szint, hanem másik HDR típus. A Samsungod esetleg tudott HDR10+-t, kb. azzal egy szinten van a Dolby Vision vagy egy picit magasabban, de szabad szemmel nem látod.
    Most elsődlegesen csak annyi infó érdekelne, hogy milyen hátrányokkal járna, ha egyelőre médialejátszó nélkül néznék Dolby Vision filmeket a TV-n? - Előfordulhat, hogy egyes DV profilokat nem játszik le a TV vagy rosszul játssza le, amennyiben a TV lejátszójának képességeihez mértem szerzed be az anyagokat akkor nem lesz probléma. A DTS hiánya viszont igen, néma lesz a film.
    Amennyiben erősen ajánlott és muszáj megvenni, melyik típust tudnátok ajánlani? - Vannak Amlogic boxok CoreELEC-el, de ott nincs Dolby Vision, drágábban Ugoos AM6+B, Zidoo Z9X, Shield TV Pro, stb. Illetve ha megoldható a hálózati lejátszás akkor egy Shield TV, Fire Stick 4K/4K Max, Apple TV is megfelelő lehet.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák