Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz dh66e #25695 üzenetére

    Ennyi "hiba" beleférne,de ha nálad ez sokkal gyorsabb akkor jó lenne kideríteni mi lehet a gond nálam.

    Hát ez egy igen jó kérdés:-)

    Nézzük sorban, adatok nálam:

    Firmware verzió: 121018_0846
    Rendszermemória: egy piszok gyors, Kingston 4GB-os pen, flash letiltva
    Rendszer Beállítások: "Gyors lemezkezelés", "Gyors SMB elérés" engedélyezve, "Blue-ray lejátszás" -"bitráta kezelése" fejlesztett, "DVD-motor" újabb, "HLS streamek..." automatikus.
    Kép beállítások: "Videó mód" 1080p, "Képarány" auto, "Képfrekvencia" 24/50/60Hz,
    "Extra beállítások": HDMI színmélység 8bit, HDMI CEC letiltva, Kényszerített DVI-kimenet nem, Kimenetei színtér auto, Alapértelmezett színtér auto,

    A közölt idők helyi lemezről mérve, vagyis, csak a Dune-n múlik, semmi máson.

    Amúgy a Dune csak aluszikál, vagy tényleg ki van kapcsolva mikor lelövöd? Volt nekem olyan, hogy sérült aviktól behülyült a Dune, ilyenkor egy (igazi) reboot segített rajta

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz dh66e #25695 üzenetére

    Közben agyalok, hogy mitől lehet nálad belassulva.

    Szerintem a lehetséges okok, első nekifutásra:

    1.) valamitől behülyült a Dune, nekem akkor volt ilyen (lassulás is), mikor olyan avikat próbáltam lejátszani, amibe még a PC-s lejátszóprogik is belefagytak.
    Ezen egy reboot segített, után megint jól működött. A háttere az lehet ennek szerintem, hogy valami átmeneti állományába bejegyzett valami hülyeséget a Dune, amitől aztán rendesen megkergült a player softja. A linuxok induláskor kitakarítják a temp könyvtárukat, ezért segít rajta a reboot.

    2.) Talán a "Rendszermemória" (hogy mi a francért nevezték el így, igazából ez egy rendszerpartíció, no de mindegy), lassú. Vagy alapvetően az, vagy halódik és ezért.
    Meg kéne szüntetni, majd egy másik, gyors eszközt belerakni és megint körbeszagolni. Hátha.

    3.) Esetleg olyan bejegyzése van valahol, amitől stabilan lassú, megérne egy próbát egy teljes reset, a rendszermemória megszüntetése, majd újbóli létrehozása.

  • Dorian

    félisten

    válasz dh66e #25695 üzenetére

    Igazad van:
    .mkv: play 5mp, stop 6mp.
    BD: play 4mp, stop 6mp.
    (full BD: play fél perc, stop 11mp.)

    Mondjuk ebben benne vannak a lejátszó és a tévé automatikus freki és képarány váltásai is, szerintem ez az ami időbe kerül. (Kivéve a full BD-nél a "lemezbeolvasás")

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák