Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szucsi57

    tag

    válasz Warter #22430 üzenetére

    Srácok, leszedtem azt a híres 35GB-os Celine Dion "A New Day" koncert anyagot és próbálkoztam vele a Mede8er 600-as plusz Onkyo TX-SR606 rendszeremen. A tapasztalataim:

    a.) 100MB-os hálózaton keresztül időnként akadozott a lejátszás. Ilyet eddig full HD-s filmeknél és HD hangoknál sem tapasztaltam. A 96kHz-es LPCM olykor kihagyott, a TrueHD 5.1-es hang is.

    b.) A külső merevlemezt közvetlenül a média lejátszó USB csatlakozójára téve minden megjavult. Egyetlen egyszer sem történt akadás, a hang is tökéletes. Pont ezért írok most, hogy jelezzem: ez a 96kHz-e LPCM és az 5.1-es TrueHd akkora élmény, hogy érdemes ebbe az irányba nyitni. Ha a költségek engedik, olyan lejátszót vegyetek, ami le tudja játszani ezeket a hangokat. A magasak kristály tiszták, a basszusokl jól definiáltak, a zene szellős, a hangszerek briliánsan szólalnak meg.

    c.) A full HD kép éles, a színek tiszták, élénkek, nem mosódnak össze a képernyőn. A koncert megnézése előtt a nejem furcsállotta, hogy hogyan lehet akkora színháztermet egy éven keresztül tele szervezni Celine Dionnak - utólag minden kétsége elszállt. Vizuálisan is egy nagy élmény amit láttunk, csak ajánlani tudom mindenkinek, ahogy a Mede8er 600-at is.

    d.) A BlueRay anyag menüjét mind ISO-ból, mind kibontott anyagból 100%-osan kezeli. Lejátszás közben is, a Top Menu meghívásakor, a lejátszás megszakítása nélkül halványan megjelenik a menü a képernyőn és rendeltetésszerűen használható.

Új hozzászólás Aktív témák