Új hozzászólás Aktív témák

  • gyeniko

    őstag

    Ma nagy meglepetés ért: csak úgy kíváncsiságból nekiálltam végpontozni a TV-ket a rájuk kötött Beelink GT1-eken keresztül. A Beelink-eken a YT.ot indítottam, itt elérhetőek a szükséges AVSforums videók. Azt tapasztaltam, hogy a fényerőt. a Samu H6400-on és a KS9500-on 65-66-ra kell feltolni, az MU7002-n teljesen feltolt csúszkánál (itt -5 és +5 közötti értékeket lehet beállítani) is kevés a fényerő, nem lehet végpontozni a feketét. A kontraszt beállítással is szenvedtem, de 235-ig éppen ("sikítva") sikerült beállítani. Ezután még kíváncsibb lettem, az RGB kék színnel a megfelelő AVSforums beállító videó segítségével a színt és színtelítettséget is ellenőriztem, mindhárom esetben el kellett tolni a "color"-t 52-re (egyébként 50), a "tint"-et pedig mindhárom TV-nél el kellett tolni Z51-re (egyébként 50). Mindhárom készüléken más-más HDMI bemenetbe vannak dugva a Beelink-ek.
    Ezután megismételtem az eljárást a NAS-ról, hálózaton lejátszva (gyári kodin), az eredmény ugyanaz volt. Kíváncsi vagyok, hogy bárki közületek elvégezte-e ezt az ellenőrzést androidos boxon, ha igen, mit tapasztalt? Ez nekem így nagyon gáz...

    Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Új hozzászólás Aktív témák