Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Protoss

    senior tag

    Hali

    Ma megvettem. ;] és érdekelne, hogy valaki próbált már ventrit vagy teamspeak servert faragni belőle?

    Webcam kompatibilitási gondokkal még mindig küzd?

    Segítséget előre is kösz! :R

    Üdv

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    Vista hálózattal összeveszik :O . Vagyis mikor a vistával kerestetem a másik gépet miután megtalálja a router eldobja a net kapcsolatot. Tápkábel ki és visza megy a net, másik gép megint nem látszik. Találkozott már valaki ilyennel?

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    Na jó tépjetek szét, négyeljetek fel, de ma trónfosztás történt! Részemről az Xmicro viselte eddig a leggázosabb router címet (szinten aluli volt mindenben), amit ma az Asus wl500g prémium (ezért a prémiumért hálás lehetek, mert az alacsony vérnyomásomat ezzel a névvel helyre rakták) átvett. Az Asus jött és mindent vitt, ennél ócskább cucc nincs is és yes csináltak folytatást a 700as :Y .

    Nos nézzük mit tud az új király: :O
    - reboot röpke 1-2 perc (igaz minden piszlicsári ügy vége reboot, de abszolute nem idegesítő :((( ) és ezt megfejeli 7-8 rebootonként totál rendszer fagyással (csak reset hozza vissza, ergo minden beállítást buktál), :(
    - gyári fw, kriminális: 1, dm nem megy, 2, webkamerát ne is feszegessük, 3, usb háttértárak hát igen egy áram kimaradás lefekteti (utána eltéved a könyvtárak között)
    - van jó oldala is pl random szerüen hol látszik a helyi hálón, hol nem (ez valami biztonsági feature lehet),
    - hát igen a speed control (igazából ezért vettem), nos első körben mintha működne, majd a dc és torrent úgy sétál át a limiten hogy a szemem káprázik bele az értékekbe :F ,
    - és ehez társul hogy néha még a csatlakozás sem sikerül a kábel modemhez, bár lehet ez a sebesség szabályozás? :U

    Van pozitívum is:
    - fehér, nem látszik rajta a por; :C
    - narancssárga szinü ledek, monitor mögött kandalló feeling. :DD

    Mielőtt hozzám vágjátok, hogy mit irogatok tapasztalatok nélkül. Kb féléves a cucc, de ma ráébredtem nem bennem van a hiba hanem a dobozban. A vista alatt folyamatosan kifekszik a router (eltünik a net, admin oldal nem elérhető) és most hogy már fejből tudom a 8 jegyű géppel generált jelszavamat (kis és nagy betüket is már) meguntam.

    Persze jön a jó tanács rakjak fel ilyen olyan fw, majd az megtáltosítja meg tanuljak meg linuxot programozni. Könyörgöm, mondjuk ki ez egy nagy rakás @#!%.

    Mindazok előtt akik vért izzadnak, hogy jobb legyen és próbálják menteni a menthetőt meghajlók és elismerem gigászi munkájukat :R :C , DE merjük kimondani, hogy épelméjű ember ilyet ne vegyen. Ott vannak az smc igaz nincs feature semmi, de legalább 2 heti egy táp kihúz, vissza duggal megúszod intenzív torrent mellett is.

    Viszont politikus palántáknak bátran ajánlani tudom, van mit tanulni a csúsztatások terén. Vagy unatkozó házi asszonyoknak, nekik van idejük megfejteni mire jó ez a doboz (tésztaszűrőnek kicsit szögletes)

    :W De legalább írná rá az Asus: csináltunk valamit nem tudjuk mire jó, de itt van, aki ért a linuxhoz majd kihoz belőle valamit.

    Mák, hogy linuxxal egy konzervnyitót is meglehet mozdítani. Apropó nincs valami upgrade, hogy szobadísznek jó legyen? Pl.: night rideres led sor vezérlés, vagy Godzilla filmekbe illő ledvillogtatás a polctetején jól mutatna. ;]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz LordX #1397 üzenetére

    Idézem magamat, ami igen csak elitélendő, de kénytelen vok, sokat irtam előbb de alaposan felhúzott a doboz: :B

    ''Persze jön a jó tanács rakjak fel ilyen olyan fw, majd az megtáltosítja meg tanuljak meg linuxot programozni.''

    Szóval, nem, nem akarom meg tanulni a linuxot, nem szeretnék lyukkártyát sem késziteni hozzá. ;]

    Oksa a programozni rossz kifejezés (tudjuk be a két órás szivásnak, 3 kifagyással mire újra összeraktam a mac cimre fixált ip-s, a wifis, házi hálózatot, pár oldal letiltásával, 3 gépre 2 laptopra és egy printerre, amúgy az upnp hozhatja be csavart), de túl nagy elvárás lenne, hogy egy support download oldalról (vagy ne adj isten a vásárláskori) fw-vel menjen egy 2x ezer foritos hw, mezei speed limittel? (többi beböfföt nem is sorolom).

    Konyhabútort is könnyű épiteni, csak fogj egy dekopir fürészt, fúrót [link] :U , cerkát, vonalzót, mérőszalagot [link], vasalót [link] és vagy 100 csavart, tervezz és rendeld meg a méretezett lapokat [link]. Vidd haza, rakd össze max egy nap alatt :DD , de azért a lapszabászat a lapokat nem hivja bútornak :)) . A svéd lapszabászok, meg kifejezetten hangsúlyozzák, hogy neked kell össze rakni.

    :R Röviden minden elismerésem azoknak akik szivatják ezzel magukat és segitenek :C a többi bepalizotnak (az asus helyett kezelik a gondokat). Jó annak aki rá van cuppanva a hálós cuccok pöckölésére. (Pl.: én passziv hűtés épitésére szivesebben tolom el az időt, azon nem is morgok hogy nem megy egyből hiszen tudom, hogy barkácsüzem van.)

    Sőt nem is nagyon reklamálnék, ha legalább lenne egy felirat a dobozon vagy a teszt oldalakon (ilyet nem igazán láttam sehol, mindenhol mekkora ötlet meg ajánlott blabla), hogy hé haver ez a barkács szett. Csak akkor vedd meg ha van linux install alapismereted és a dobozon lévő funkciók csak egy teljes sw átirás után működik. (A termék ''sikere'' olgen múlott, mert ha nincs sztem akkor ezek a fórumok arról zengenének, hogy mekkora egy **** ez a cucc.)

    Gondolom nem érted, miért irok ennyit? Hát csak mert azt már kicsit unom, hogy óda zengés megy róla közben amit a boltból kihozol az az 5 eFt routerek szintjén van. :Y

    Kösz a helept, meg a linkeket :R , csak annyit akartam, hogy egy mezei érdeklődő ne lelkesedjen túl. Kicsit olyan, mintha a szalonból ki kell tolnod az új kocsit, mert a csomagtartóban van a motor. És a jó tanács annyi, rakdd össze otthon, hiszen minden alkatrésze meg van. :((( :D.

    Földhöz ragadott vagyok, de cél hw vettem (volna), ha paraméterezni és installálni szeretnék, akkor össze rakok valami olcsó duron vagy celeron konfigot, azon még zene is elmegy. Bár lehet ez a jövö már ''várom'' a bios nélküli alaplapokat, vgákat (mekkora tunning lehetőség XD), op. rendszer nélküli mobilokat :))

    De nálam már rendelhető az új Britannica Enciklopédia, tagolt spirál füzet formában, csak otthon tele kell irni :DDD :D ;] szal ez már siralmas, de hát ez a menő.

    Legjobbakat és akit érdekel örömmel eladom neki ezt a csúcs eszközt! :DD

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz LordX #1397 üzenetére

    Nézegettem az openwrt fw, de hol van benne a speed limitelés gépekre szét szedve, azaz ipre? Nem a progikat kell vissza fognom, ha nem hogy a gépek ne zabálják el egymás elöl a sávszélességet.

    Tehát pl 192.168.1.10 gép min kell neki 5 kb/s, max 25 kb/s és a 192.168.1.20 meg 50 és 100. Az uploadot is jó lenne szabályozni, de eddig ezzel úgy ahogy el volt.

    Az új asus fw-ből is kikerült, talán pont az egyetlen lényeges funkció. Na ezt hivom én átvágásnak :F Legalábbis nekem a bandwith management azt jelenti hogy ipre is tudok korlátozni forgalmat, nem csak progira. Szóval nekem nem priorizálás kell, hanem valódi sávszél vezérlés.

    Jah olget bajtárs nézte, megy a sávszélesség korlát, de TC limit nélkül tölt le és fel. Ezt már kijavították?

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Ligend #4025 üzenetére

    Hi,

    1, A router stabil, nem hozza az smc pár szériánál jelentkező 2-3 napos restart igényt aktív torrenttel sem.
    2, WAN porttal nincs sávszél probléma, de swichként nem ajánlott komoly felhasználásra (pl.: 3 switch összekötése és további 12 gép), leginkább gammák alatt érződik, hogy bekorlátozza (vagyis nem bírja) a helyi forgalmat (igaz nem is erre való :) ).

    3, A gyári fw nagyon bekorlátozza a router képességeit (szolgáltatások: forgalom limitek, vpn, stb.) és az Asus komoly csapatot állított rá hogy tovább butítsa az eszkozt.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

Új hozzászólás Aktív témák