Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz sanzi89 #9570 üzenetére

    A csomagfrissítésre, két parancs szolgál, ebben a sorrendben egymás után:

    ipkg update
    ipkg upgrade

    Előtte ajánlatos lementeni az S99rtorrent file-t, mert időközben volt egy olyan frissítés, ami szó nélkül felülvágta. Majd a frissítés végeztével másold vissza. A konfig file-okra rákérdez, hogy megtartsa, vagy kéred az újat, itt értelemszerűen válaszolsz majd, és nem csinál problémát. Ha jól csalódom, akkor a régi megtartása a default válasz, és neked is ez kell. Ezek szerint Te még azóta nem frissítettél, tehát ne lepődj meg, eltart majd egy darabig, de valóban rá is fér már. :-)

    NFS-t sosem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

  • ecaddict

    senior tag

    válasz sanzi89 #9570 üzenetére

    Ha minden jól megy szerintem nem érdemes piszkálni, egyébként itt érdemes nézegetni miből van újabb.
    Az automatikus frissítést nem ajánlanám, pont akkor szokott elromolni tőle valami amikor a legjobban kellene.

    Ha Linux-ot használnál azon a gépen amivel a routerhez csatlakozol (nekem pl. Linux fut rajta) akkor mindenféleképpen NFS-t ajánlok. Ha valamilyen Windows verziót akkor attól függ mire kell.
    A beállításhoz a témainditó hsz-ban találsz linkeket.

    Amennyire én tudom a Vista-hoz nincs SFU, de bizonyos verziók alapból tartalmazzák azt (redukált formában).
    Lehet az MS úgy gondolta, hogy ha más verziód van akkor nem is akarsz pl. NFS használni (ne kérdezd ezt miből gondolták).

    Az NFS előnye a Sambához képest:
    - Kicsit gyorsabb (kb negyedével, ha jól emlékszem, a pontos értékhez keress vissza)
    - Kezeli ha a fájlnév csak kisbetű/nagybetűben tér el (ez pl a netfilter moduloknál fontos ahol pl. a match ipt_set a target meg ipt_SET hasonlóan ipt_tos/ipt_TOS stb.)

    Az MS implementáció hátránya viszont (legalábbis az SFU-sé), hogy nem kezeli az UTF-8 encoding-ot, azaz az ékezetes fájlnevek hibásan fognak megjelenni.

    Röviden: Az, hogy neked jó-e az NFS attól függ, mire szeretnéd használni.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák