Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9182 üzenetére

    No azért nem adom fel olyan könnyen ;]

    Ma megint szerkesztgettem 1-2 dolgot post firewall-ban, meg az MC-hez tartozó konfigot is, ha már úgyis újra kell indítani a routert ill. belenyúlkáltam az rtorrent.conf fájlba is.

    De, ha már rtorrent.conf. Mivel lehet belerakni mennyi, hogy max memó van engedélyezve az rtorrent-nek a használathoz? Mindig visszaáll 840MB-ra, ha újraindítom a routert, pedig csak 512MB-os a swap partíció. Igaz közel nincs, hogy túfussa magát, de hát az ördög nem alszik. Szóval szeretném 400MB-ra korlátozni, így másnak is jut még hely a swap-en, ha szükséges lenne.

    Na szóval a szerkesztgetés előtt ugye leállítottam a futó torrenteket webui-val. Ezután kb fél órával aega-val le is lőttem az rtorrent-et és csak utána álltam neki a fentebbi szerkesztgetéseknek. Ezután áramtalanítottam a routert (elosztócsere miatt), majd újraindítása után örömmel vettem, hogy nem kezd neki hash-elgetni.

    Tehát mégiscsak működőképes a leállítom a folyamatokat és utána jöjjön csak router restart. Viszont a múltkori várakozási idő gondolom kevés lehetett. Most már csak arra kell rájönni mennyi idő ami minimum kellhet egy ilyen leállítás utánhoz, hogy restartolva a routert ne hasheljen.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák