Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Rákérdezek itt is, hátha a tapasztaltabbak seperc alatt tudnak segíteni:

    Router választásban kellene egy kis segítség. Illetve router vagy második gép közötti választásban.

    Torrent, DC + egyéb letöltéshez kellene választanom router vagy második gép között. Kicsit elgondolkodtam a dolgon és mielőtt belevágnék kikérném tapasztaltabbak véleményét.

    Asus WL-500g premium-ot nézegettem, de semmi közöm a linux és társaihoz. Ahogy láttam erősen scriptelni kell a műszert a megfelelő működéshez, bár kis idő alatt biztos ragadna rám annyi ami szükséges és elégséges hozzá.

    Másik alternatívaként egy másodlagos gép beüzemelése jöhetne szóba.

    Winyóm már megvan (SATA), tehát azt már nem kell vennem. Külső USB félig meddig megoldott egy Scythe Kama Connect képében, de ha mégis a router mellett döntenék, akkor a későbbiekben le lesz cserélve.

    Van még kb. három lap+proci+memó kombóm is csak nem tudom milyen szériából valók illetve ház + táp is megoldott, de egyik lapon sincs sata vezérlő. Aztán ugye a második gépnek még helyet is kellene keríteni valahová. Csöndesség sem lenne rossz a szobában.

    Sajnos elég tanácstalan vagyok az ügyben. Mindkét megoldásnak van előnye is meg hátránya. Gondolom a router fogyasztása kevesebb.

    A fő gépen néha azért játszogatnék neten is, így ping-re sem ártana figyelni. Nemtudom a routernél ez mennyire megoldható.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Véletlenül belebotlottam ebbe a logout-os írásba, ami kicsit elgondolkodtatott, főleg hogy fogyasztási adatokba is belefutottam.

    Jelenleg torrentezésre egy P3 gépecskét használok Downclockolva, ami 40W környéki fogyasztással bír + egy 320GB Sata winyó USB-n csatolva.

    Ahogy olvasgattam egy ilyen Asus router csoda 7W magasságában fogyaszt, tehát ezzel spórolna az ember kb. 30W-ot óránként. Ha otthon vagyok és nyomom a "nagy" gépet, akkor arra van átpakolva a cucc letöltésre, tehát a kis gép nem üzemel, ezt is belekalkulálva a lényeg, hogy 24/7-es használat mellett kb. 500Wh-t tudnék spórolni naponta, ami kb. 9-10.000 Ft/év-et jelent, tehát kb. 2 év alatt térül meg a router ára.

    Beleolvasgattam a topicba és felmerült azért néhány kérdés.
    - UPC p2p korlát mennyire befolyásolja az rtorrent használatát. Jelenleg uTorrent1.9 egész szépen üzemel. Olvastam ez irányban VPN-es kikerülő megoldásról, igaz sokat nem tudtam meg róla, mindössze annyit, hogy Tomato egyik FW-ben elérhető, de valamit állítgatni kellene hozzá.

    - mennyire terhelődik a router, mekkora sávszéllel képes megbírkózni? 4/1-es netem van

    - a másik, hogy a winyó elérése elég lassúcska. Erre megoldásként alkalmazható-e egy linux Live OS használata, ami ugye tudja írni-olvasni az NTFS fájlrendszert. Ily módon a winyót rádobva a gépre seperc alatt átszedhető lenne róla a cucc, ami már fölösleges oda. Nagy fájlok miatt FAT32 kilőve szerintem a letöltésre alkalmazott winyónál.

    - torrentezés melletti egyéb általános webezés mennyire dinamikus? pl. be lehet-e állítani, hogy fájlletöltés esetén a torrent sávszélből vegyen vissza automatikusan, majd ha már nincs letöltés, akkor kapja vissza a torrent a sávszélt. Webböngészést mennyire fogja meg? Ping idők hogyan alakulnak torrent futása alatt, lehet-e normálisan online játszani mellette ill. mit kell hozzá konfigurálni, hogy lehessen.

    Biztos volt még ami felmerült bennem, de jelen pillanatban nem jut eszembe :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #8372 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásokat, de ugye ezekkel egyre csak bővül a kérdések köre :DDD ami talán nem is baj.

    sanzi89
    Ez a pendrive + winyó dolog nem is rossz ötlet, bár a könnyű eltávolításban mivel nem vagyok járatos a témában nem tudom mennyit segít, de ha írtad, akkor biztos jobb lenne ebben a formában.

    "Érdemes inkább bekonfolni az NFS-t úgy 3-4MB/sec-et is el lehet érni a Samba 1-2MB/sec-ével szemben"
    Na ehhez meg semmi közöm nincs, de ha odáig eljutok majd utánaolvasok ennek az NFS-nek is :B

    Alex91
    NAS-t nézegettem én is, de 50k mikorra térülne meg? Megérné-e nekem egy ilyenbe befektetni?

    Egyetlen gép üzemel csak, semmiféle hálózat nincs. Ilyen körülményekre meg nem hinném, hogy a NAS plusz szolgáltatásai megérnék a többlet 30k-t. Vagy ezt rosszul gondolom? Ahogy olvastam winyósebesség nagyságrenddel jobb NAS esetén, torrentes részéről viszont semmit nem tudok.

    Intruder2k5
    Akkor a másolgatás a winyóról még egyszerűbb, mint azt gondoltam.
    QoS-t használtam már régebben, de azt nem mondanám, hogy profin kenem, mindenesetre el tudom képzelni, hogy normálisan be tudom majd állítani :B

    "A jelenlegi P3-as géped szerintem nem lassít le, ha a "nagy" gépen szeretnél forgalmazni. :-)"
    Hát az nem is lassít be, mivel a kettő együtt nem működik sohasem. Mint írtam átrakom nagygépre a winyót. Router sincs üzemben, tehát a USB kábellel együtt pakolom át a hálókábelt is egyik gépről a másikra. MAC cím át van írva a P3 gép hálókariján. Bár a nagy gépé is, mert már tele van a t@köm UPC-ékkel, hogy a jelszó folyamatosan lejár és telefonálgatni kellene.

    A router ilyen szempontból kényelmesebb megoldás is lenne számomra.

    nothin
    "A kis procseszor és mem miatt csak kevés seedhez kapcsolódik így nem képes olyan sebességgel tölteni mint egy asztali gép"

    A kevés seed alatt mit értesz? Jelenleg is MAX 20..25 torrentenként ahová kapcsolódik, de akkor már 100 fölötti a seedelők száma. Általánosságban 5-6 ill. picit nagyobb érdeklődésnek örvendő torrenteknél 12..15 a kapcsolatok száma.

    A táp ennyire alul lenne méretezve?

    Intruder2k5
    A P3 gép majdnem passzív kialakítású. Igaz ott a majdnem. Tápventi is zajcsökkentett feszkóra van kötve, procchűtő pedig szintúgy potival leszabályozva. Egyelőre a házat elboltoltam így az nem rezeg be mostanában :)
    Router, mint írtam nincs, P3 meg csak úgy odakerült hozzám. Van még vagy 3 garnitúra, de ez a legenergiatakarékosabb a többi közül.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Na a héten meglesz a rúterecske egy Asus wl-500w személyében.
    Lassan bele kell ássam magam a háttér-információkba (na meg letakarítani a rákapcsolni kívánt winyót).

    Pendrive - programok+swap és winyó a shared cuccnak kialakítás megfelelő lesz?
    Mondjuk most csak 1GB-os és 16GB-os pen van csak itthon a 4GB-os meg valamikor majd idekerül, tehát az 1GB-osat szántam ide. Nem lesz az kicsi?

    Tomato-ról merre lehet jó kis telepítéses útmutatót találni? A beépített VPN-es verziót néztem ki, hátha szükség lenne VPN-re UPC-ék ügyködése miatt.

    Erről az ewgets-ről merre találok infót? Ha jól jött le nekem, akkor fájlmegosztók-ról lehet vele kiváratni/ütemeztetni a letöltéseket.

    Nem akarok egyből a mély vízbe ugrani, így előbb a gyári FW-t is megtesztelem (igaz már HDSPA verziósra van cserélve jelenleg az is)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    No hozzám került egy wl-500w.

    Míg el nem felejtem: milyen értelmes dolog található a routerhez alapból mellékelt lemezen, amit netről nem lehet megkeríteni? Lemez nem volt a router mellett.
    Ezeket sikerült eddig hozzá leszednem: WL500W_Utility_v3570 meg egy rakat guide

    Jelenleg ez olvasható a Diagnostic Info-ban:

    Linux version 2.4.20 (root@localhost) (gcc version 3.2.3 with Broadcom modifications) #109 Fri Oct 17 09:11:33 CEST 2008
    1.9.2.7-10-USB-1.71

    elvileg USB modem-esre moddolt gyári FW van benne.

    Természetesen Torrent-re utaló dolgot nem találtam. A USB Application-nél mindössze ezek vannak jelen pillanatban: FTP Server, Samba, NFS Server, Web Camera

    Amit eddig tapasztaltam:
    - DHCP-nél átírva a kiosztandó IP tartományt pl. 192.168.100.1-tól 192.168.100.254-ig, elérhetetlen lesz a router. Csak hard rezet után tudom újra elérni. Alapból 192.168.1.172-es IP-t oszt ki :F
    - A wireless részt elvileg most már ki tudnám kapcsolni a Wireless/Advanced menü Enable radio pontjának kikapcsolásával.
    - port forward úgy vettem észre az IP Config/ Miscellaneous rész UPnP engedélyezése után működik
    - ha Opera-ban Logout-olok a WebUI-ból, majd egy új fülön megint megnyitom a router címét, egyből belép név/jelszó kérése nélkül

    Sok időm most nincs a routerrel foglalkozni, majd talán hétvégén. Addig is alap routerként tesztelem hogy viselkedik. Eddig hibátlan.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Felraktam a WL500W-1.9.2.7-d-r396 FW-t. Meglepően egyszerűen ment.

    Mivel a wireless részt egyelőre nem használom így kikapcsoltam. Eddig a router fogyasztása 9...10W magasságában volt. A wireless rész kikapcsolásával viszont lecsökkent 6...7W-ra.

    Most már legalább tudjuk mennyit fogyaszt az n-es rész. jelerősség 19-esen volt az 1...84-es skálán

    Most már csak a routerre szánt winyót kell kicsit rendbevágni, aztán jöhet a móka többi része.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz alitak #8502 üzenetére

    Na ha már átkeveredtél a harmadik topicba itt már azért rákérdezek, hogy melyik FW-t tetted fel a routerre? Nekem is ilyen típus van és ha lehet kihagynám a nálad fellépő mókát majd mikor eljutok odáig :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz nandris #8506 üzenetére

    Kösz az info-t. Délelőtt raktam fel a WL500W-1.9.2.7-d-r396 FW-t, amit ecaddict linkelt #8487-ben.

    Egyelőre úgy néz ki, ha rendben leszek winyó ügyileg, akkor az asus.ebond.hu oldalon található Oleg FW telepítési útmutatója alapján próbálkozom majd meg szétcseszni a routert, mivel linux-hoz nagy közöm nincs :DDD Konzolozás nem lesz probléma, de addig nem is akarok nekiállni, míg minimálisan utána nem olvasgatok előbb. Azért elég érthetően le vannak írva a dolgok csak azt hiányolom, hogy a különböző telepítési részek elején laikusoknak legalább egy pici információt adnának arról hogy mi a rákért lehet szükség pl. lighttpd telepítésére. Tudom utána lehet olvasgatni, de hát ugye 2 sorban azért a lényegét oda lehetett volna biggyeszteni aztán a user gyorsan el is tudná dönteni, hogy az kell-é néki vagy sem. Így meg marad az utánaolvasás. Fölöslegesen nem akarok minden hülyeséget feltelepíteni, mert lehet nekem éppen nem lesz rá szükségem.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz nandris #8508 üzenetére

    Ok meglesem azt is amit linkeltél, igaz vannak benne érdekes programok (majd utánaolvasok :) ). Ha véletlenül létezik a csomagban található progikból újabb verzió, akkor azokat gond nélkül lehet frissíteni?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Tapasztaltabbak mit mondanak arról, ha Pendrive-ot használnék (mint korábban javaslatot kaptam rá) a telepítendő progiknak illetve a Swap-nak. A Pendrive mennyi ideig bírja majd kb? Véges írási élettartamról rémlik valami pendrive-okkal kapcsolatban, ezért is nem ajánlott ntfs-re formázni a szakik szerint a sok fölösleges írás elkerülése érdekében

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Laca 012 #8517 üzenetére

    Mondjuk jó lenne, ha olyan is írna, akinek nincs moddolva a memó, mivel elgondolásom szerint a swap veszi igazából igénybe rendszeres írásra a pen-t.

    Egyébként 1GB DataTraveler van nekem oda szánva, de most rákeresve nem találtam Kingston-éknál. Már csak az újabb szériákat fényezik, így az esetleges élettartam garra sem sikerült ráakadnom.

    Viszont most gondolkodom egy 40..80GB-os loptop winyó-ban is pendrive helyett. Bár lehet csak egy nagyobb kapacitásút veszek a letöltéshez, ha meg behalna a pendrive veszek majd akkor egy kisebbet :DDD

    Mod: Az NTFS-t nem is ide gondoltam csak úgy általánosságban írtam mint pendrive gyilkos megoldást, mivel NTFS-nél folyamatosan mentegeti a fájlhozzáférési időket, meg a rák tudja még mit a fájlokhoz, tehát fokozott írásra van kitéve.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Fooler89 #8637 üzenetére

    Nem értem. Ahonnan leszedted nem olvastad el melyik micsoda :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #8696 üzenetére

    Na most én épp ott tartok, hogy routeren putty-val megparticionáltam a pendrive-ot és share-nek winyót. Utána gépen Ghost-tal rápakoltam az image fájlokat, de úgy vettem észre, hogy közben a ghost ext2-re átalakította a partíciókat. Pontosabban mikor elindult az image visszaírása, akkor az ablak alján 5%-onként ment felfelé az ext2 filesystem létrehozása és csak ezután dolgozott az adatokkal.

    Ebben a felállásban mivel 396-os Custom Oleg van a routeren rendben lesz a dolog? Bár ha ráapplikálom a routerre a cuccost úgyis kiderül :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Na tegnap sikerült szakítanom magamra egy órácskát és beüzemeltem a wl500w-t Image fájlok használatával. wl500w-sített felületet is ráraktam

    rtorrentet frissítettem simán TC-ben másolgatva (sajnos MC-ben valamiért nem működnek úgy a billentyűk ahogy kéne) a 2.5-ös verzióra illetve a plugineket is hozzáraktam. Most elindítottam egy letöltést és a tracker jelzi is, hogy aktív vagyok.

    ewget-et is beraktam, működik a letöltés vele de még majd beleszerkesztem a wl500w-sre tervezett menübe, mert ugye ez még nem elérhető onnan.

    A vnstat wlannál jelzi az eth1 forgalmat (wlan kikapcsolva, mert nincs rá egyelőre szükségem), de ez nem izgat, jelzi így is a forgalmazott adatmennyiséget ennyi meg elég nekem :)

    Egyelőre rendben van minden. Azt már viszont megtapasztaltam, hogy https://asus címre nem érem el a routert és így a https://my.router -t kell használjam.

    Köszönöm a hasznos információkat. Gondolom jövök még majd kérdezgetni később :DDD

    Egyelőre próbálom ahogy időm engedi összeírogatni a napi szinten használatos parancsokat a topicot elejétől kezdve átolvasással. Pl. processzek elindítása leállítása, stb... Lesz pár hét majd mire végzek, főleg, hogy csak kevés időt tudok ennek szentelni :(

    Mivel linux eddig kimaradt az életemből ezek ismeretlenek jelenleg számomra :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vargalex #8889 üzenetére

    "Ezek szerint nem az rTorrent-et, hanem az rTorrent GUI-t frissítetted. Csak a pontosítás miatt"

    Na ebből is látszik mennyire vagyok jelenleg képben :DDD

    Nem érdekes, hogy Asus-ként nem érem el. Jó lesz a https://my.router is :B
    Amúgy a system32/drivers/etc/host fájlra gondolsz? Mert ott nálam nincs my.router-es sor. De mint ítam nem érdekes az asus-os, ha a másik működik rendesen.

    A vnstat-os móka gondolom azért van, mert ki van lőve routerben a wlan, így a sorrend eggyel elcsúszott a kiosztásnál. De csak az adatok kijelzésénél. A számlálás működik rendesen csak a wlan-os részen kell kattintgatni jelenleg. Ez sem okoz problémát, de majd ha később zavar és talán képbe kerülök majd megcsinálom a módosítást

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vargalex #8895 üzenetére

    No ha sikerül majd este valahogy működésre bírni az MC-t, akkor meglesem azt a részt is. Eddig mivel a linux parancssoros utasításait nem ismerem MC-vel próbálkoztam volna, de a billentyűzet probléma miatt ez eddig füstbe ment.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vargalex #8898 üzenetére

    Akkor valami vi /etc/hosts paranccsal tudom ezek szerint szerkeszteni ha minden igaz :B

    Na közben meg is szerkesztettem.

    Arra valakinek ötlet, hogy miért lehet:
    uTorrentben egy torrent hozzáadásakor 185/18 seed/peer van, míg ugyanezt hozzáadva az rtorrenthez 0/0 :F

    Illetve a magyar ékezetes karaktereket hogyan lehet életrehívni rtorrent-tel. Átraktam egy már előzőleg utorrenttel letöltött könyvtárat seedre rtorrentbe, de elkezdte újra letöltögetni, mivel 50% körülre hozta ki a kész állapotát. Ahogy megfigyeltem azokat a fájlokat kezdte újra letölteni, amelyekben ékezetes karakterek szerepelnek. Az ékezetes betűk helyére krix-kraxokat tett.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #8900 üzenetére

    rtorrent ékezetes betűkhöz valakinek tippje mivel lehetne megoldani?

    rtorrent frissítése 0.8.5-re sajnos nem oldotta meg a problémát viszont 2 órámba került újra beüzemelni az rtorrentet, mire rájöttem, hogy a frissítéskor (illetve a különböző javítási kísérletek alkalmával valamikor) felülíródtak az rtorrent.conf és S99rtorrent fájlok. Ezeket az Image-ből kinyerve secperc alatt megjavult. Én meg nekiálltam bújni a fórumot, ebond-ot és más google-val talált leírásokat. De közben minden meg lett frissítve ipkg-val, szóval friss és üde lett a rendszer és most már én sem izzadok olyan erősen :DDD

    De a hülye ékezetes gondot úgy néz ki nem sikerült megoldani :(

    Végignéztem Putty beállításait de MC alatt még mindig nem sikerült működésre bírni a kurzor billentyűket, így meg elég nehéz navigálni a panelokon.

    Még jó, hogy sanzi89 leírásából felraktam a fájlkezelőket, amiket belinkelt. A második verzióval elég szépen el lehet boldogulni bár csak jobb lenne teljes értékűen használni az MC-t.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #8908 üzenetére

    Igen Image-elt. Sajnos MC-ben sem az egeret nem tudom használni sem a kurzor billentyűket.

    Mikor a kurzor gombokat használom, akkor betűket kezd el beírni a parancssorba:
    Fel - A
    Le - B
    Balra - D
    Jobbra - C

    Szerintem ez a hülye XP számlájára írható. Van már 1-2 érdekes dolog amúgy vele kapcsolatban. Win7 lesz majd helyette, ha egyszer elérkezem majd odáig.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #8913 üzenetére

    Nem állítgattam el semmit Putty-ban, mivel amit kipróbáltam utána vissza is tettem az alap beállításra. Viszont a beírt sorokat betéve az /opt/etc/profile file-ba megjavult az MC :R Mindössze az első sor volt csak benne.

    Egy kérdés:
    Éjszaka áramszünet volt. Most reggel Putty-t elindítva eltűnt belőle a mentett Asus WL-500W kapcsolat, ráadásul az SSH miatt megint bekérdezett, mint a legelső alkalommal. Úgy néz ki, mintha a konfig fájl eltűnt volna menet közben. Előzőleg rendben volt több napon keresztül is, pedig nem volt elindítva a Putty éjszakára, kiléptem belőle csak az utorrent futott az előzőleg letöltött ékezetes betűket tartalmazó cucc visszaosztásához. Ráadásul rtorrent sem futott csak az /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent

    Putty-ból újraindítva a routert persze megjavult, bár jó lenne, ha ilyen esetekben nem lenne ilyen gond. Hosszabb ideig nem volt áram, mert egyszer felébredtem és tök sötét volt a szoba, tehát a kábelmodem ledjei egyáltalán nem világítottak.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #8924 üzenetére

    Sajna nálam egy Packban több ékezetes karaktert tartalmazó fájl van. Ezek közül mindnek átírta a nevét valami hasonló formában: ├ťnnep

    Mondom, ezt utorrent-tel szedtem le, de ha már közben beizgítottam a routert azzal nyomnám vissza. Kicsit trükköztem, mivel rtorrent újraellenőrzés közben rögtön létrehozta a problémás fájlok mellé a kixkraxos megfelelőket nulla bájtos mérettel. Az ellenőrzés végén stipistop a torrentre, majd szépen nekiálltam átnevezgetni a hasznos adatot tartalmazó fájlokat a krixkraxos megfelelőkre.

    Eddig úgy néz ki, hogy rendben lesz, igaz még tart az átnevezés utáni ellenőrzés, de a méret kb. megfelel a %-os értéknek.

    Mod2: közben végzett az ellenőrzés és így jó lett. Még szerencse, hogy megvan normális névvel is :)

    Mod:
    Laca 012

    ruTorrent-es webui-val könnyen. A Beállításoknál a Kapcsolatok szekcióban

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Laca 012 #8950 üzenetére

    "Ezért csodálkozom, hogy miért hiányozna neki 128MB-ból az a <200kB..
    1-2-4MB-okat megértenék talán, de jóhogy nem 1-2 bitet billeget.."

    Igaz csak tippelek, mivel az rtorrent működését nem ismerem, de abban a közel 180kB-ban véletlenül nem a futó torrentek adatait tárolgatja? Pl. Letöltött mennyiség, feltöltött mennyiség, sebességkorlát stb... Mert ugye ha kikapom a 220-ból a routert, akkor megmaradnak ezek az adatok de ha memóban tárolná akkor ugye elvileg eltűnne.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz sanzi89 #8959 üzenetére

    vnstat-hoz 1-2 infó.

    Most este kicsit vnstat-oztam. Nem mintha nem lenne elegendő a WAN adatforgalmának megjelenítése számomra csak kicsit érdekelt, hogy mi lenne, ha minden lan port használatban lenne akkor lehet-e külön-külön monitorozni az adatforgalmakat.

    Átolvastam az ebond-os vnstat beüzemelés leírását.

    Picit képbe kerültem, de ugye ez egy egész jó leírás csak arra ugye nem tér ki hogyan is lehet megtudni az interface neveket.

    Persze aki Image-ből pakolta a cuccot fel annak az elérési utakat amik a config fájlokba kerülnek módosítani kell, de ez azt hiszem értelemszerű.

    Lényeg a lényeg:
    Nálam WL-500W üzemel, tehát hozzád hasonló cipőben vagyok. Nos nem tudtam beüzemelni eth1-en kívül más interface-t.

    A fent linkelt leírás hozzászólásaiban van egy kis infó nload-ról. Telepítése után nload -m paranccsal meg lehet nézni az élő interface-ek aktuális adatforgalmát. Nálam br0, eth0, eth1 és lo -n van adatforgalom.

    Totálra a következő forgalmakat mutatja:
    br0: 3.3GB forgalmom
    eth0: 3.4Gb forgalom
    eth1: 4GB forgalom
    lo: 104MB

    Ebbőlén arra következtetnék, hogy br0, eth0 és eth1 forgalmát vnstat-tal is lehetne monitorozni.
    vnstat -i br0 -ra már jelez adatot, Total 411MB
    vnstat -i eth0 -ra Total 430MB
    vnstat -i lo -ra nincs elegendő adat

    Valahogy nincs szinkronban a két program által mutatott forgalom.

    pl. vnstat -l -i eth0 paranccsal valós időben lehet nézni a sebességet. eth1 ~160kB/s mellett 8...12kB/s eth0 és br0 sebességet kapok.

    Nagyon olyan érzésem van mintha nem lehetne a különböző portok sebességét külön-külön figyelni.

    Azt még hozzátenném, hogy wlan ki van kapcsolva nálam.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #8993 üzenetére

    Hát ez akkor sajnálatos. Azért nem lenne rossz a portonkénti forgalom mérés. Nagyon sok helyzetben biztosan jól jönne. De ha ez van, akkor ez van...
    Mondjuk nálam csak egy gép van ami kábellel van rákötve a routerre, na meg ugye maga a router ami még forgalmaz, tehát jelen felállás szerint nincs problémám.

    Kipróbáltam az Mwget-t is. Éjszakára odaraktam tölteni két fájlt. Sajnos a statisztikai oldalán semmilyen adatot nem mutat most reggel bekapcsolva a gépet és a View Progress részen is a letöltött mennyiségre 1KB illetve 2KB mennyiséget ír csak a fájlokhoz. A letöltési könyvtárban ott vannak a fájlok teljes méretükben egyébként, tehát azért a lényeg megvan.

    Legközelebb ewget-et fogom megtekinteni hasonló módra, igaz ezek sem nem datás sem nem rapidos letöltések voltak. Remélem a sima letöltésekkel is elboldogul nem csak a komplikáltabbakkal :DDD

    Lucyferr666
    Mondjuk nem értem miért egy routeres topicban kérdezgetsz laptop ügyben, de a laptop mellé véletlenül nem adtak kézikönyvet vagy valamilyen lemezt amin PDF formában megtalálható lenne? Általában ezen iratokban lépésről lépésre le szokták írni az első használatkori teendőket.

    Amúgy meg lehet, hogy éppen most adja a lehetőséget ezek beállítására.
    Próbáltál már egyébként valamit beírni?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9003 üzenetére

    Nálam ugye Oleg van és az Imaged-ből lett rakva a rendszer igaz azóta kicsit fel lett frissítve ami az előzményekben olvasható.
    ADOS-ra most rákerestem a fórumban, de nem akarom megbonyolítani az életem vele, így marad szerintem az ewgets.
    Majd megtesztelem, de azt az 1-2 dologot amivel eddig néztem a datás meg rapidos működést jól csinálta. Több fájlt még nem raktam oda neki. mWget-et is "már csak kipróbálom mit tud azért" alapon használtam most.

    Annyit még észrevettem, hogy Samba-n keresztül 2.5....3.5MB/s sebességgel sikerül másolgatni. Nem volt valami túl lassú így sem, bár 2 gigánál többet egyelőre még nem dobálgattam egyszerre.

    NFS-nek még utánaolvasok igaz 1-2 megjegyzéssel menet közben már találkoztam azzal kapcsolatban is. Az Image-ben megtalálható vagy még külön kell felapplikálni rá?

    Illetve már régebb óta meg szeretném kérdezni, hogy az Oleg FW mellé letölthető extra modulok milyen jót tartalmaznak, ami miatt esetleg érdemes lenne feltenni? Erről lenne szó

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz World-Soft #9053 üzenetére

    Ha erre gondolsz:

    > $ cat /proc/sys/net/ipv4/tcp_rmem
    > 4096 87380 174760
    >
    > $ cat /proc/sys/net/ipv4/tcp_wmem
    > 4096 16384 131072

    akkor

    "min, default, and max size of socket buffers (in bytes)" és ezek az alapbeállítások amire azt írták, hogy rendben vannak. És javasolták szétnézni az alkalmazások között, mert azoknál fogy el a memó. A pdf-ben pedig szintúgy memória gondra utalnak ill. swap gond is lehet.

    Más

    Hogyan lehet az rtorrent-et úgy újraindítani, hogy utána nem áll neki ellenőrizgetni a torrenteket?
    Nemrég hirtelen felindulásból AEGA-ból újraindíttattam az rtorrent-et, mivel egy berakott torrent valamilyen okból kifolyólag nem indult el és a trackeren sem szereplek a letöltők között. Gondoltam szarakodik az rtorrent. Persze közben kis sebességgel azért seedelt más torrenteket.
    Szóval újraindítás után 3 seedelt torrentet tett be ellenőrzésre. Persze nem 2-300MB-osakat, ami ugye nem 2 perc :(
    Persze ugyanúgy nem indul el a torrent és szintúgy nem vagyok a letöltők között :F

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9171 üzenetére

    Kicsit belenéztem én is a postfirewall fájlba:

    #!/bin/sh
    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443

    Ahogy látom csak TCP-re van kialakítva UDP-re nem.

    Gondolom UDP-t így tudom hozzáadni:

    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -m udp -p udp --dport 6880 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443

    UDP kezelést egyébként ismeri az rtorrent?
    Illetve ha átraknám az rtorrent-et a 443-as portra akkor is működőképes maradna?

    rtorrenthez annyit tudnék még az előbbiekhez hozzáfűzni, hogy peer-nél és a seed-nél zárójelben jelzett számok mindig megegyeznek és ugye nálam is sokkal kevesebb a jelzett szám, mint pl. utorrentben.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9056 üzenetére

    No most a postfirewall szerkesztése után leállítottam rtorrentben a folyamatokat webui-n keresztül, majd aega-val le is állítottam magát az rtorrent-et is és csak utána adtam ki a

    flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot

    sort.

    Na most mondanom sem kell, hogy egy folyamatot már ellenőriz és még négynél ír 0%-ot letöltési állapotra, tehát ezeket szintén ellenőrizni fogja :F

    Mod:

    Azt azért leírom, hogy az UDP mókának köszönhetően a torrenteknél kicsit megváltozott a látott seed és peer szám. Persze ezek most is megegyeznek, de most már nem 2, 3, 4, hanem nagyságrendekkel több 20..50..60..százfölötti..egynél 200 fölött. Igaz ezek még várakozó állapotban vannak

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9182 üzenetére

    No azért nem adom fel olyan könnyen ;]

    Ma megint szerkesztgettem 1-2 dolgot post firewall-ban, meg az MC-hez tartozó konfigot is, ha már úgyis újra kell indítani a routert ill. belenyúlkáltam az rtorrent.conf fájlba is.

    De, ha már rtorrent.conf. Mivel lehet belerakni mennyi, hogy max memó van engedélyezve az rtorrent-nek a használathoz? Mindig visszaáll 840MB-ra, ha újraindítom a routert, pedig csak 512MB-os a swap partíció. Igaz közel nincs, hogy túfussa magát, de hát az ördög nem alszik. Szóval szeretném 400MB-ra korlátozni, így másnak is jut még hely a swap-en, ha szükséges lenne.

    Na szóval a szerkesztgetés előtt ugye leállítottam a futó torrenteket webui-val. Ezután kb fél órával aega-val le is lőttem az rtorrent-et és csak utána álltam neki a fentebbi szerkesztgetéseknek. Ezután áramtalanítottam a routert (elosztócsere miatt), majd újraindítása után örömmel vettem, hogy nem kezd neki hash-elgetni.

    Tehát mégiscsak működőképes a leállítom a folyamatokat és utána jöjjön csak router restart. Viszont a múltkori várakozási idő gondolom kevés lehetett. Most már csak arra kell rájönni mennyi idő ami minimum kellhet egy ilyen leállítás utánhoz, hogy restartolva a routert ne hasheljen.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ecaddict #9194 üzenetére

    Helló!

    Megoldható lenne az ewgets-el, hogy egy txt fájlba beírom a letöltési címeket egymás alá, majd ezt a fájlt tallóznám be, amiből az ewgets kinyerné a letöltéshez szükséges sorokat?

    Na meg épp teszteltem a fixált verziót. Betettem 12 sort, amiből el is kezdte letölteni a legelsőt. Most épp ránéztem (újra megnyitottam böngészőben a https://my.router/cgi-bin/ewget/ewgets.cgi címet) és meglepetten tapasztaltam, hogy egyetlen letöltési sor szerepel az oldalon. Az amit aktuális tölt, a többi nincs már ott. Ekkor megfrissítettem az oldalt és ekkor már ez a sor is eltűnt. A letöltési könyvtárban ott van a fájl amit elkezdett tölteni (1db)

    Más is találkozott ilyennel vagy mit csináltam rosszul?

    Mod:

    Aega szerint pedig fut az ewget és qwget

    /opt/bin/SCREEN -dm -h 0 -S ewget
    /bin/sh
    /bin/sh /opt/etc/samba/Share/www/cgi-bin/ewget/qwget.sh

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9216 üzenetére

    Hát a fél óra nem konkrét célból lett kitalálva csak úgy jött össze. Nekiálltam pakolgatni aztán mire eszembe jutott addig eltelt annyi idő :B
    Ezzel inkább azt szerettem volna jelezni, hogy működik a tipped csak én nem vártam a múltkor elegendő ideig. Túl gyorsan indítottam akkor újra a routert szerintem.

    Más:
    Az előbbi rapidos problémához írnék még annyit, hogy Opera-nál is elkezdett jelentkezni egy probléma, miszerint a rar kiterjesztésű (lehet másnál is, de ezzel futottunk bele ketten is Opera-val) fájloknál problémázik a böngésző.
    Desktop Team fórumán is jelezték többen a gondot, tehát valamit változtattak a rapid oldalon, ami nem tetszik az Opera-nak. Lehet ettől kavarodott be az ewgets is, mert most 001, 002, 003 kiterjesztésű fájllal próbálva eddig rendben működik, igaz még csak a 001-est tölti.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Érdekes ez a nap.

    Most a tűzfal beugatott, hogy portscan jött a 192.168.1.1 címről és a következő portok lettek scannelve:

    65498, 13579, 58588, 61148, 60892, 59356, 61404, 63964, 61916, 61660

    Természetesen blokkolta a címet ezzel együtt megszakadt a gépről a netkapcsolat.

    A routerről érkezhet ilyen portscan? Gondolom alapállapotban nem, hanem kívülről scannelt valaki és a tűzfal csak a router címét látta.

    Hogyan lehet megcsinálni, hogy a port scannelést ne dobja át a gépre a router?
    Gondolom az upnp-t nem ártana első lépésben kikapcsolni.

    Mod: Illetve hol lehet beletúrni a log-okba, hogy lássam honnan érkezett a portscan?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    No szembesültem az első támadással:

    Nemrég a tűzfal többször egymás után blokkolta a 192.168.1.1 címet, ami ugye a router lenne. Közben látom, hogy a tűzfal packet log-jában folyamatosan ilyen sorok jelennek meg: (csak egy részlet kiemelve belőle)

    0:56:35 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 52987 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:35 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 52989 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:35 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 52990 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:34 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53025 PSH ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:34 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53028 PSH ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:32 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53027 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:31 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53025 PSH ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:30 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53028 PSH ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:30 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53027 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:30 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 52988 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:29 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53027 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:29 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53025 PSH ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:29 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53027 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:29 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53028 PSH ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:28 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53027 ACK Blocked by the Attack Detecton component
    0:56:28 Block IN TCP 192.168.1.1 443 192.168.1.172 53027 ACK Blocked by the Attack Detecton component

    router logban pedig ezek olvashatóak (csak kiemeltem egy részt)

    Sep 11 18:12:56 dropbear[30655]: Child connection from 116.113.178.27:48581
    Sep 11 18:13:00 dropbear[30655]: login attempt for nonexistent user from 116.113.178.27:48581
    Sep 11 18:13:01 dropbear[30655]: exit before auth: Disconnect received
    Sep 11 18:13:01 dropbear[30658]: Child connection from 116.113.178.27:48968
    Sep 11 18:13:04 dropbear[30658]: login attempt for nonexistent user from 116.113.178.27:48968
    Sep 11 18:13:05 dropbear[30658]: exit before auth: Disconnect received
    Sep 11 18:13:06 dropbear[30659]: Child connection from 116.113.178.27:49354
    Sep 11 18:13:09 dropbear[30659]: login attempt for nonexistent user from 116.113.178.27:49354
    Sep 11 18:13:10 dropbear[30659]: exit before auth: error reading: Connection reset by peer
    Sep 11 18:13:11 dropbear[30660]: Child connection from 116.113.178.27:49730
    Sep 11 18:13:14 dropbear[30660]: login attempt for nonexistent user from 116.113.178.27:49730
    Sep 11 18:13:15 dropbear[30660]: exit before auth: Disconnect received

    rtorrentet webui-ról egyáltalán nem tudtam elérni, mert folyamatosan csak töltötte be az oldalt és a router logban közben ilyen hibaüzenetek jelentek meg:

    kernel: __alloc_pages: 0-order allocation failed (gfp=0x20/0)

    Aega-val lelőttem az rtorrentet, aztán nekiláttam a router webadmin felületén megkeresni a védelmi részeket. Találtam is pár dolgot:
    - Wireless - Misc-nél Enable Radio kikapcsolva, tehát vezeték nélküli rész letiltva
    - IP config Misc részen bekapcsolva hagytam az uPnP-t Report WAN address beállítással
    - NAT Setting - Virtual Server be van kapcsolva
    - Internet Firewall - Basic Config: engedélyeztem a tűzfalat és és a DoS védelmet, Enable Web Access from WAN nincs engedélyezve LPR és Ping request kikapcsolva ill. bekapcsoltam a bruteforce védelmet SSH és FTP Server-re
    - Internet Firewall - WAN & LAN Filter: WAN to LAN szűrő bekapcsolva alapértelmezett DROP-pal és PortForwardingra ACCEPT beállítva (úgy emlékszem ez az alapértelmezés)
    - Internet Firewall - MAC Filter kikapcsolva
    - System Setup - Services-nél Telnet engedélyezve, SSH Server nincs engedve

    Ezek jók így vagy valamelyiket módosítani kellene? Illetve esetleg van még olyan amit talán még meg kellene néznem?

    Most a beállítások mentése után újraindítva a routert nem tapasztaltam a tűzfalban azóta blokkolt csomagokat.

    Remélem ez így is marad. Az rtorrent lelövése magával hozta, hogy ellenőrzött pár torrentet. Már az utolsót ellenőrzi, de azzal el lesz még egy darabig, mert 60gigás a torrent és a felénél járt kb. letöltésben.

    Mod:
    Oleg FW van a routerben :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz CS_D #9514 üzenetére

    Egyelőre megszűntek a támadások, vagyis log-ba nem kerül bele, ha van is ilyen. Gondolom a bruteforce bekapcsolásával a router automatikusan eldobja és ezért.

    Az allokációs hiba nálam picit másképp néz ki:

    kernel: __alloc_pages: 3-order allocation failed (gfp=0x20/0)

    Az éjszakai újraindítás után is van jó pár ilyen sor, de ahogy észreveszem ez csak abban az időben jelentkezett, mikor webui-val (ruTorrent) néztem gépről az rtorrent adatokat. Közben ugye az rtorrent gőzerővel ellenőrizte a 60gigás torrentet. Miután lekapcsoltam a gépet megszűnt a log-ban a fentebbi hibaüzi. Sajnos nem tudom, hogy újraindítás előtt 3-order vagy 0-order volt az üzenetben, mivel nem mentettem le azt a log-ot és újraindítás után törlődik. Viszont emlékeztem, hogy Te is hasonlót tettél be, így bemásoltam onnan, hogy nálam is volt ilyen gond.

    Most kicsit tüzetesebben megnéztem a log-ot és feltűnt ez a sor:

    /opt/sbin/cron[98]: (*system*) BAD FILE MODE (/opt/etc/cron.d/vnstat.sh)

    Mit takarhat a BAD FILE MODE ?

    Na meg itt is van érdekes dolog:

    smbd[112]: [1970/01/01 01:00:11, 0] param/loadparm.c:map_parameter(1681)
    smbd[112]: Unknown parameter encountered: "host allow"
    smbd[112]: [1970/01/01 01:00:11, 0] param/loadparm.c:lp_do_parameter(2223)
    smbd[112]: Ignoring unknown parameter "host allow"

    A dátum nem érdekes, mert még itt nem volt lekérve a helyi idő

    Mondjuk azt nem értem, hogy a nálam nincs is engedélyezve a net felőli belépés, mivel a router konfig felületén a tűzfal rész alap konfig résznél az Enable Web Access from WAN? - NO-ra van állítva.

    Nálam az SSH Server a System Setup - Services részen nincs engedélyezve. Így át kellene írnom az SSH portját?
    Meg a csatlakozási kísérletnél sem 22-es portot próbáltak meg használni. Bár ebből nekem nem derül ki, hogy SSH vagy sem :(

    dropbear[22214]: Child connection from 67.232.30.200:49590

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ecaddict #9528 üzenetére

    Ha felrakom az új Oleg FW-t, akkor a most jól működő rendszeren mit kell újrapakolnom?

    Mod:
    Illetve mit kellene elmenteni a frissítés előtt?

    Mod2:
    Eszembe nem jutott volna, hogy a Bad file mode a jogosultságokra vonatkozik :B Azt hittem valami gond van a tartalmával

    Mod3:
    Most belenéztem a system log-ba és egy új sorra lettem figyelmes:

    Sep 12 15:35:02 /opt/sbin/cron[2307]: (root) MAIL (mailed 54 bytes of output but got status 0x0001 )

    Van több ilyen is. Mi a fene akar levelet küldözgetni és hova?

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ecaddict #9519 üzenetére

    Közben rájöttem miért akar levelet küldözgetni.

    Miután beállítottam ezt a jogosultságot:
    chmod 600 /opt/etc/cron.d/vnstat.sh

    kezdett jelentkezni a hiba. Ráadásul onnantól kezdve a webes vnstat frontend csak addig az időpontig jelezte a statisztikát amikor a fenti jogosultságot beállítottam. Az utánalévőket nem jelezte, mindaddig, míg

    MC-ben nem adtam futtathatósági jogot a vnstat.sh-ra. Ezután megszűntek a levélküldési kezdeményezések és a vnstat frontend is rendben jelzi azóta a forgalmat.

    AEGA kezdőoldalán olvasható egy Terhelés sor. Gondolom ez a router prociterhelését mutatja. Ezt milyen mértékegységben kell érteni illetve mennyi a max terheléshez tartozó érték?
    Ráadásul egyből két értéket is ír: average:0.70,0.44,.

    Az első gondolom az átlagos terheléslesz , de milyen időszakra viszonyítva?
    A másodiknál az aktuálisat jelzi gondolom.

    CS_D
    Gondolom, hogy a winyóra telepített csomagokkal nem lesz gond, de amik a flashbe kerülnek azok sejtésem szerint a frissítéssel elvésznek. Admin felületnél van lehetőség a flash tartalmának mentésére, de nem tudom hogy a különböző FW verzióknál nem-e változtatnak a Flashben tárolt adatok szerkezetén, mert ilyenkor ugye a flash visszatöltése nem lesz elegendő.

    Mod:
    Ja, hogy írod az nvram megmarad :B Szóval akkor a flasht nem bántja a FW frissítés. Bár még akkor is felmerül a kérdés, hogy az adatszerkezetekben nem-e történt változtatás.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #9534 üzenetére

    AEGA-nál a terhelésre most már három érték olvasható: 1.24,1.58,1.66
    Melyik mit takarhat?

    Közben észrevettem, hogy délutánra az rtorrent forgalma erősen visszaesett, köszönhetően UPC priorizálásos tevékenységének. A múltkoriban már kezdtem kicsit pedzegetni az UDP portok megnyitását, de azt hiszem még nem sikerült maradéktalanul beállítgatnom.

    Gondoltam majd most megint bepróbálkozom illetve az rtorrent forgalom titkosítását is meglestem mit lehet kezdeni vele.

    Titkosításra a következőket találtam. rtorrent.conf vagy .rc fájlban kell matatni a encryption = sort, ahol a következő paramétereket lehet kombinálni:
    allow_incoming (elfogadja a bejövő titkosított kapcsolatokat)
    try_outgoing (használja a titkosítást kimenő kapcsolatokhoz)
    require (nem fogadja el titkosítatlan kapcsolat kezdeményezést (handshake) másik klienstől)
    require_RC4 (letiltja a sima szöveges (plaintext) adat továbbítást titkosított kapcsolat kezdeményezés (handshake) létrejötte után)
    enable_retry (ha a kimenő kapcsolat létrejötte sikertelen volt, akkor kikapcsolja a titkosítást, ha az be volt kapcsolva vagy bekapcsolja azt ha előtte ki volt kapcsolva)
    prefer_plaintext (sima szöveges adattovábbítást (plaintext) választ ki, amikor a többi kliens (peer) felkínálja a választást sima szöveges adattovábbítás és RC4 titkosítás között. Minden egyéb esetben RC4 titkosítást használ)

    Na egyből kreáltam egy ilyen sort hozzá:
    encryption = allow_incoming,try_outgoing,enable_retry,prefer_plaintext

    A use_udp_trackers = yes sort azért nem árt aktivizálni hozzá.

    Közben leállítottam az összes rtorrent folyamatot ruTorrent webui-n keresztül. Most hagytam neki elég időt a leállításhoz, mivel közben álltam neki szerkeszteni a konfig fájlt illetve gondoltam, hogy az S99rtorrent fájllal fogom leállítani az rtorrent-et. MC-vel kicsit belenéztem az S99rtorrent-be és meglepetten tapasztaltam, hogy IPTABLES részt is tartalmaz. Egyből feltűnt, hogy csak TCP-re van benne sor:

    iptables -I INPUT -i "$1" -p tcp --syn --dport $P -j ACCEPT

    itt a $P az rtorrent.conf fájl-ból kinyert port tartomány egy eleme, amit egy FOR ciklussal futtat végig a script. Tehát már itt beállításra kerül az rtorrenthez szükséges port.
    Gondolom a postfirewall-ban emiatt nincs szükségem külön megnyitni az rtorrent-hez rendelt portokat, mivel az rtorrent indító script ezt ugye megteszi.

    Nos az UDP működéséhez beszúrtam közvetlen a másik sor alá egy

    iptables -I INPUT -i "$1" -p udp --syn --dport $P -j ACCEPT

    sort.

    Az előbbi fwopen() részhez tartozott, így a fwclose() részt is hasonlóan szerkesztettem át.

    Elindítva az rtorrentet az S99rtorrent segítségével viszont arcomba dobott

    /opt/etc/init.d/S99rtorrent start
    Starting rtorrent
    iptables v1.3.8: Unknown arg `--syn'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.3.8: Unknown arg `--syn'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
    iptables v1.3.8: Unknown arg `--syn'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

    Nem tudom mit tesz a --syn, de ha jól veszem ki, akkor nem kellene, hogy ott legyen az iptables sorokban.

    Mindenesetre a délután tapasztalt 8-10KB/s le- és feltöltés kicsit megugrott 200KB/s le és 70-80KB/s körüli feltöltésre. Jelenleg 1 torrent van letöltés alatt, ennél 15 peerhez és 3 seed-hez kapcsolódott. A többinél csak feltöltés van, ezeknél 2-3-hoz kapcsolódik.
    AEGA-ban megnézve a terhelést 1.29,1.40,1.28 környékén van.

    Talán most már rendben lesz az UDP és a titkosítás használata is.

    A post-firewall fájlhoz most nem nyúltam, de úgy érzem pár sort ki kellene törölni belőle, mivel teljesen fölöslegesen szerkesztettem bele a múltkor.
    Így néz most ki a post-firewall fájlom:

    #!/bin/sh
    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -m udp -p udp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6880 -j DNAT --to-destination "$4":6880
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6881 -j DNAT --to-destination "$4":6881
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 6882 -j DNAT --to-destination "$4":6882
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6880 -j DNAT --to-destination "$4":6880
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6881 -j DNAT --to-destination "$4":6881
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 6882 -j DNAT --to-destination "$4":6882
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443

    amiből a 6880-tól 6882-ig terjedő port tartományhoz tartozó PREROUTING sorokat kellene eltávolítani és csak a 443-hoz tartozót meghagyni.

    Ha jól sejtem, akkor a PREROUTING oldja meg a portforward-ot, aminél ugye az rtorrent-hez rendelt 6880-6882 portok-at fölösleges forwardolni.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #9542 üzenetére

    Kösz így érthetőbb, de még mindig nem tudom mekkora a skála amit itt megjelenít az AEGA. Ahogy látom Tomato-val 1 lenne a FULL ehhez mérten pl. a 0.05 az 5%-nak felel meg. Nade itt, igaz AEGA felületén ilyen értékeket lehet látni: 0.77...1.38 stb., tehát nem 1 a Full Load. Szép, hogy le lehet olvasni a terheltséget csak nincs mihez viszonyítani ugyanis ezt lehagyták ügyesen az AEGA felületről :(

    Kösz a linket, majd átlesem hátha összeszedek arrafelé is 1-2 hasznos információt.

    tlac
    "ha titkosítani akarsz, akkor ez minek? prefer_plaintext"

    Gondoltam előbb megtesztelem ezzel, hátha kevesebb terhelést okoz illetve nekem úgy jött le, hogy ez a titkosítási eljárást befolyásolja csak. Tudom, hogy az RC4 jobb titkosítás, de gondolom nagyobb az erőforrásigénye is a használatának.

    Eddig úgy tűnik jó lesz plaintext-tel is, de majd pár nap alatt úgyis megmutatja magát.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vargalex #9551 üzenetére

    Tuti megoldásom az nincs, de amit fentebb írtam titkosításhoz eddig a feltöltésre nézve használt. Letöltés reggel 7-től folyamatosan esett vissza

    Letöltés meg ugye csak függvénye a forrásoldalnak is. Mai nap folyamán átlagban 300MB feletti feltöltés volt óránként. Jelenleg még 4/1 sebességen üzemel a net, mivel 15/1,5 váltás még nem volt itt.

    Így alakult az elmúlt közel 24 óra:

    7:00 - 18:00 36.27 MB 238.40 MB 274.68 MB
    16:00 - 17:00 52.86 MB 386.25 MB 439.12 MB
    15:00 - 16:00 59.97 MB 277.06 MB 337.03 MB
    14:00 - 15:00 56.03 MB 202.58 MB 258.61 MB
    13:00 - 14:00 89.75 MB 188.63 MB 278.38 MB
    12:00 - 13:00 160.24 MB 346.88 MB 507.12 MB
    11:00 - 12:00 175.11 MB 374.35 MB 549.46 MB
    10:00 - 11:00 174.96 MB 375.93 MB 550.88 MB
    09:00 - 10:00 206.55 MB 379.27 MB 585.82 MB
    08:00 - 09:00 300.86 MB 346.64 MB 647.50 MB
    07:00 - 08:00 646.71 MB 367.46 MB 1014.17 MB
    06:00 - 07:00 1.03 GB 341.42 MB 1.37 GB
    05:00 - 06:00 1.33 GB 329.66 MB 1.66 GB
    04:00 - 05:00 1.33 GB 347.81 MB 1.67 GB
    03:00 - 04:00 1.34 GB 340.12 MB 1.67 GB
    02:00 - 03:00 900.18 MB 295.80 MB 1.17 GB
    01:00 - 02:00 1.30 GB 296.15 MB 1.59 GB
    00:00 - 01:00 1.25 GB 286.24 MB 1.53 GB
    23:00 - 00:00 395.69 MB 269.71 MB 665.40 MB
    22:00 - 23:00 37.90 MB 148.87 MB 186.77 MB
    21:00 - 22:00 42.93 MB 103.91 MB 146.84 MB
    20:00 - 21:00 501.83 MB 325.31 MB 827.14 MB
    19:00 - 20:00 868.77 MB 285.97 MB 1.13 GB

    post-firewall UDP-s portok nyitásával kiegészítve

    #!/bin/sh

    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -m udp -p udp --dport 6880:6882 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p udp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p udp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz tlac #9600 üzenetére

    Már látom, hogy tpb kínlódik :(

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ecaddict #9626 üzenetére

    A fewgets-el lenne 1-2 probléma:

    1. letöltés közben nem jelzi ki hol tart a letöltésben. Az ETA-nál a letöltés alatt pl. 97/97s olvasható a többi rubrikában "-" jel van csak.
    2. Néha rapidnál előfordul, hogy a rapid szeró bedob olyan üzenetet, hogy túl sokan kapcsolódtak nézz vissza 2 perc múlva. Ha ilyenbe fut bele, akkor eldobja a letöltést és ugye ennek következménye, hogy egyáltalán nem lesz letöltve a fájl.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ecaddict #9632 üzenetére

    FW: OLEG WL500W-1.9.2.7-d-r396.trx

    1. Hát nem tudom mi a rendszeres, de 3 dolgot szedtem, mindegyiknél ugyanezt csinálta, tehát számolja a várakozási időt, majd mikor elkezdi tölteni, akkor marad pl. 107/107s az ETA oszlopban és a többi változatlanul marad "-", de közben megy a letöltés. Ezt ellenőriztem hálózaton keresztül felcsatlakozva TC-vel.
    ewgets-ben rendben működik az adatok frissítése de fewgets-ben nem

    2. a két perces link véletlenszerűen alakul ki, mint írtam szerver oldali túlterheltségre hivatkozó üzenetet kaptam, mikor próbából böngészőben megnéztem egyáltalán jó-e a link, mikor többedszerre is szinte egyből eldobta a fewgets a kérdéses sorokat. Tehát nem tudok neked konkrét linket adni, mivel akkor mindegyikkel így volt, viszont másnap reggel már odatéve már rendben leszedte.

    Ehhez hozzá kell tennem, hogy éppen akkor üzemeltem be a fewgets-et és egyből ezzel találtam magam szemben. Én meg bogarásztam át a kódot, hogy mit kellene átírni a BASE változón kívül :W mert azt hittem másfajta gond van vele.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ecaddict #9640 üzenetére

    priviben mentek a linkek illetve Intruder2k5 kérését is küldtem, mivel éppen megint belefutottam a rapidos free slot-os korlátozásba. Úgy látszik ez valami új kezdeményezés lesz náluk.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Átdobtam a routeren lévő winyót win7 x64-re. Kicsit kínlódtam az Ext2/Ext3 filrendszer meghajtókkal, végül sikerült működésre bírnom és 15..20MB/sec-el másoltam le a cuccot a winyóról.

    Ezzel rendben működött a partíciók kezelése win7 alól:
    Ext2 File System Driver for Windows

    Ezzel viszont nem sikerült, mindig formázást kínálgatott csak:
    Ext2 Installable File System 1.11a
    vista és vista sp1, sp2, sp3 kompatibilitást és rendszergazdai jogokat adtam pedig neki :(

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz gzm #9950 üzenetére

    Volt egy kis UPC probléma, bár lehet nem UPC specifikus, de gond az volt. A chello-s topicban panaszkodtak, hogy leálltak a torrentek és néhány weboldal sem jött be.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz atesss #9911 üzenetére

    Hát, ha abban is meg tudtok egyezni, hogy a UPC adatforgalmi korlátját is "emberien" megosztjátok, akkor valóban olcsóbban jöttök ki.

    Mod:
    Én mindenesetre maradnék 2x15Mbit-es FP-nél. Nem véletlen a mondás, miszerint "közös lónak túrós a háta"

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz nothin #10033 üzenetére

    Én legnagyobb letöltési sebességnek 900...1000 KByte/sec-es értéket láttam, seed pedig olyan 170...180 KByte/sec volt amit huzamosabban produkált.

    Vnstatban olyan 680MByte/óra feltöltést láttam huzamosabban. Letöltési sebességre meg nem emlékszem mennyi volt a legtöbb amit vnstat mutatott.
    Viszont a legnagyobb forgalmú napon 27.75GB letöltési és 7.16GB feltöltési forgalmat látok.

    Mod:
    Bocs, 15/1,5-es netem van már vagy 2 hete kb. előtte 4/1-es volt

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vargalex #10039 üzenetére

    Bocs biztos volt róla szó, de ezt a grafikont mivel, hogyan tudod előcsalni?

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák