Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz World-Soft #9037 üzenetére

    Nincs annyi eszközöm, hogy érdemes legyen HUB-ot használni és nem akarok felesleges hibalehetőségeket bevinni a rendszerbe. Máskülönben jól működött. Ami még zavar az az, hogy képes az USB-ről visszatáplálni a router-t (a rack is).

    Egyébként szerintem 2 értelmetlen dolog terjedt el a mountolással kapcsolatban:
    1. A nem rendszer partíciót (ahol a torrent fájlok is vannak) az /mnt helyett sokan az /opt valamelyik alkönyvtárába teszik. Nem értem miért (nem látom mi lenne az előnye, a hátránya többek között, hogy megneheziti a rendszer archiválását)
    2. A diszk kezelését nem a pre-mount post-mount részbe teszik, hanem a post-boot részbe. Megint nem értem miért. A pre/post-mount-al szépen le lehet ellenőrizni felcsatolás előtt a diszket és utánna indítani rendszert. Azaz bármikor le lehet szedni a diszket (shutdown script után) és utánna vissza lehet tenni a router ujraindítása nélkül.

    Sajnos ezt a második pontot több dolog is nehezíti:
    - Alapból nincs rendes sorrend több diszk csatlakoztatásához (ezért vsz. Linux ismeretek nélkül nem érdemes hozzáfogni olyan rendszer építéséhez ami több storage elemet tartalmaz)
    - A service script írók hanyagsága miatt (nincs külön start/stop hanem előző példányt kilőjük, majd indítjuk a következőt) a második USB storage csatlakoztatása simán leállít majd újraindít néhány service-t (az első USB cuccról).

    Ezért is írtam, hogy flash eszköz helyett érdemesebb lehet RAM-ba beruházni (persze kérdés nem-e kezd már ez a router ehhez kicsit öreg típus lenni...). A fórum keresővel is lehet erre vállalkozót találni.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

  • mgrincs

    tag

    válasz World-Soft #9037 üzenetére

    Szia,

    Router 128MB bővítés
    Itt megvan a beforrasztás is, igaz csak az egyik chip a videó hossza miatt. ;) És nekem LUX pákám volt hozzá (~2000Ft). Ha érdekel, még van a Wood-fémből is.
    És még ha rákeresel a gyorsaságra, árakra, stb.-re itt a fórumon, fogsz találni hozzászólást egy pár embertől.
    De azért igazából, ha nincsenek extra igényeid, nem hiszem, hogy megéri, "csak hogy legyen".
    Mielőtt megkérdeznéd, hogy megcsinálom-e a tiedet is, sajnos nemet kell mondanom.
    Pont egy itteni kérést csináltam utoljára, több éjszakán keresztül, és háromszor kellett újraforrasztanom az egészet mire végül jó lett.(Szar chip miatt) Közben az illető megkapta az enyémet, ha mégse tudtam volna életet lehellni bele. Szóval asszem erre nem vágyom már. :N
    Egy szó mint száz, meg is lehet szívni, de szerintem nem ördöngősség, mivel a videón bemutatott technikával 9 darabot csináltam meg hiba nélkül. Forrasztási előképzettség nélkül.
    Természetesen jótanáccsal bármikor szolgálok, ha elakadnál.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

Új hozzászólás Aktív témák