Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #6836 üzenetére

    Szerintem meg a szolgáltató forgalomszabályozása az ő switch-eire, és router-eire vonatkozik, ott alkalmazzák, a gerincvonalakon, és nem pedig a szolgáltatási végpontokon (nálad lévő modem)
    Amúgy meg kis sávszélességű internetek esetében nem nagyon érezhető a szolgáltató priorizálása, mivel az általad generált forgalom nem jelent semmilyen terhelést a szolgáltató hálózatában, így nem is lép közbe a rendszerük... Ezt úgy értem, hogy nekem pl. van 256kbit feltöltési sebességem az ADSL-en. Ha teljes sebességgel töltök fel, a szolgáltató hálózatában ez elenyészőnek számít, ezt nem fogja lekorlátozni... Nem is tapasztaltam eddig erre utaló jelet. Így, ha ilyenkor nehezebb a böngészés, márpedig nehezebb, mert a kérések ilyenkor nehezebben mennek ki, kénytelen vagyok magamnak szabályozni az adatforgalmat, ha van rá módom. És ezzel most van. Az eltelt egy nap alatt szerzett tapasztalatok alapján ki merem jelenteni, hogy ebből a szempontból (nálam) sokkal jobban muzsikál a tomato. Könnyedén megy ki egy mellékletes email, és gyorsabb a böngészés is. Ezt eddig úgy kellett megoldanom, hogy éjszakára elengedtem a torrentet, napközben viszont korlátoztam az upload-ot 16K-ra. Így viszont kevesebbet töltöttem fel, ez viszont "forgalomszámlálós" trackereken nem mindegy. Most ment egész nap szabadon, csak mikor más, fontosabb célra kell a sávszél, akkor veszi le a router a torrent forgalmat. És nem volt érezhető a terhelés.
    Persze elhiszem, hogy akinek nagy sávszélességű nete van, az érzi a szolgáltató korlátozását. Ezt kollégám is megerősítette, akinek 20Mbit/1Mbit van. Csúcsidőben 5 Mbit fölé nem megy a P2P forgalom nála sem. Nem is beszélve a szinkron kábelnetekről... 10/10 vagy 20/20. Dehát nekem összesen nincs 5Mbit :-)

    Tehát röviden, a szolgáltató esetleg a maga "gerinchálózatán" priorizál, de nem külön-külön minden szolgáltatási végponton.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák