Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz sickb #6544 üzenetére

    Gépen megy a winyó, csak a routeren nem?
    Ha igen, akkor valószínűleg neked is gyengélkedik már a router tápja... Ezt már sokan elmondták, egyik napról a másikra is elromlik akár. Volt akinek reggel kezdett szórakozni, és estére totál megadta magát. Enyhébb esetben csak az USB-s eszközt nem bírja, súlyosabb esetekben már a hálózati kapcsolatok is megszakadnak. Lehet, hogy be kell szerezned lassan egy új tápegységet a routerhez. Egy kicsit elméretezték a tápot gyárilag. Nem számoltak HDD-vel szerintem :-) Csak nyomtató, pendrive, meg webkamera volt a listájukon. :-)

  • Digger

    senior tag

    válasz sickb #6544 üzenetére


    A cégemnél UMPC-t használok, benne 40G 2,5"-os winyó! Egy POS terminálra töltök éppen programot, és mivel közben szeretnék ezt-azt csinálni, letettem a pénztárnál, az egyetlen picurka helyre!
    NEM KELLETT VOLNA!!! :W
    Pont alatta volt a tolvajfogó demagnetizáló mágnese!
    Utánna már nekem is csak kat-kat-kat-kat! :O
    Két napig telepitgettem utánna a gépet!

    Ja és normális az a táp?
    Nekem egy kiszuperált D-link router 2A-s tápja, megfelelő csatival, gyönyörűen viszi!
    Nekem is kattogott időnként, míg USB-ről próbáltam!
    Néhány ezer hsz.-el ezelőtt kiveséztük ezt a témát! Most is az a véleményem, hogy aki ilyet használ az nagyon bátor ember! Egyrészt a szabvány szerint, elvileg 0,5A-t kéne bírnia egy ilyen USB csatinak. A tapasztalat az, hogy nem mindig adják ki ezt az áramot!
    A másik meg az, hogy ha megnézed a winyó adatlapját, valószinűleg 0,7-0,8 A-t vesz fel! Rosz rágondolni, hogy egy "Spin Up" mit szív az alaplapról!
    Az a megoldás, hogy két USB-ről adnak neki delejt, megint csak bénázás!
    (Volt egy időben egy billentyűzet-közdarabom, 5V vételezésre! )
    Kell neki egy jó nagy buci tápot csinálni, és kész!

    Írtam ezt a hosszú litániát, oszt a végén még kiderül, hogy frankó a tápod! :Y

Új hozzászólás Aktív témák