Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz tpeter #4154 üzenetére

    Ha arra gondolsz, hogy van valami tuti linkem, ahol össze van gyűjtve, melyik cucc milyen chipsetes sajnos csalódást kell okozzak. Nincs ilyenem. Jó esetben megtalálom a neten ha valakinek már van ilyen és felteszi.
    Ha meg már a kezemben van meg tudom nézni USBDeview-val.

    Egyébként megoldódott a probléma is egy kábelcserével. A gyári kábel kicsit rövid volt és ezért vettem egy hosszabbat. Ez viszont nem működött.
    Most egy USB toldóval megy.

    Egyébként erről a cuccról van szó ICY BOX IB-290:
    [link]

    Mini review ha esetleg másokat is érdekel.
    2,5" SATAs USB ház, tápcsatlakozóval eSATA csatlakozóval.
    Természetesen az USB és az eSATA nem használlható egyszerre, bár ez nincs fizikailag megakadályozva.

    + gyári külső tápcsati amibe pl. Miteck USB hub tápja (vagy más 5 voltos táp) simán megy
    + eSATA csati (mondjuk persze lehetne róla vitatkozni, hogy van-e értelme 2.5-es-hez eSATA-t rakni, mennyivel gyorsabb mint az USB 2.0 de az idő vsz. ez is megoldja)

    - Az előlapi fények valójában hátulról származnak valami műanyagon keresztül és távolabbról (néhány méter) még éjszakai fénynél is nehezen látszik (különösen a diszk használatát jelző LED)
    - Nincs rajta kapcsoló amivel gyorsan le lehetne választani a routerről (bár 2.5-esnél ez nem szokás mégis jól jönne ha router leállítás nélkül kell újraindítani a diszk használatát), nem tudom a mini USB csatlakozó mennyi húzogatást bír
    - Nekem nem jött össze a pörgés leállítás

    A diszk leállítása nem nagyon érdekel mivel cron/szerviszek úgyis folyamatosan használják (loggolnak) azaz amúgysem lehetne leállítani.

    [ Szerkesztve ]

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák