Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz mobilizmo #15667 üzenetére

    Ez így nem sok, az biztos... És mi van az "Applications And Gamings" menü alatt? Az nem ilyen port forward rész? Itt csak tippelgetni tudok, mivel ezt a CISCO-t nem ismerem egyáltalán. Samba-nál igen, a custom konfigra gondolok... FIX IP címre még egy gondolat. Ugye nem csak az IP címet állítottad be? Ilyenkor kell neki az alhálózati maszk, egy átjáró, és egy DNS cím sem árt. Utóbbi lehet a CISCO címe is, de próbálkozhatsz mondjuk a google static dns címekkel is, amik a képen látszanak.

    Én azt használom (a szolgáltató dns-ével együtt), mert sokkal stabilabbnak tűnik. Az Invitel-é már 1x, 2x megfeküdt, akkor időlegesen be kellett írni ezt, aztán inkább akkor benne hagytam. Ahhoz, hogy együtt működjön a két DNS, be kell pipálni az "Advanced -> DHCP / DNS -> DHCP / DNS Server (LAN) -> Use received DNS with user-entered DNS" pontot.

    szerk.:
    Aki azt írja, hogy ne a WAN-ba dugd a kábelt, az hülyeséget beszél... Elvileg úgy is működhet, de akkor az ASUS nem router-ként, hanem csak switch-ként üzemel, így pedig sok funkciót nem tudsz használni. Pl. a tűzfalat sem. Ja, és ehhez akkor ki kell kapcsolni az ASUS-ban a DHCP-t. De mondom, én ezt a fajta üzemet nem ajánlom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák