Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocsek

    aktív tag

    válasz Addel #3628 üzenetére

    Ha jól tudom a br0 a WAN port! Én a br0-t írtam be.
    A következő sor egyébként arra jó, hogy csak az ESTABLISHED és RELATED kapcsolatokat engedélyezi.

    iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT

    Munkahelyemről próbálgattam, meg munkatársam a szerveréről is megattackolta manuálisan egy kicsit a routert:DDD , de nekem nem az iptables, hanem a dropbear dobta el a kísérletezést. Viszont az is érdekes, hogy Puttyal engedett 10x rossz jelszót írni, és figyeltem közbe másik ablakban a syslogot, az azt írta hogy elérte a kísérletezés a max számot, 10-et, azért bontotta a kapcsolatot.

    dropbear[334]: exit before auth: Max auth tries reached - user 'is invalid' from ...

    Viszont amikor munkatársam próbálkozott a linux-os szerveréről ssh paranccsal, akkor viszont neki 3 próbálkozás után bontotta a kapcsolatot :F Szóval lehet hogy mégiscsak működik?

    Ma még egyenlőre se kínából, se argentínából nem próbálkoztak, majd később talán ;]
    Ahogy nézem, ezek a próbálkozások nem úgy zajlanak hogy egy userrel kipróbálnak egy csomó passwd-t, hanem bepróbál egy usernevet, majd egy jelszót, ha nem jó a passwd, akkor kilép, és ez ismétlődik ezerszer.

    Lehet nyitok egy topicot a wl500g.info-n erről az iptables dologról, oroszok hátha jobban tudják :D

Új hozzászólás Aktív témák