Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz SonyNex7 #1361 üzenetére

    Mi vonatkozik a torrentre? Na akkor kezdjük elölről...

    Az ASUS RT-N66U a fentebb linkelt oldalt tanúsága szerint, nagyjából 700Mbit/sec sebességű internet routeolására képes, a kliens eszközök felé! Ez független attól, hogy éppen torrent, vagy FTP, vagy HTTP letöltésről van szó!

    Viszont, ha a routerben lévő torrentkliensről beszélünk, az nyilván nem képes ilyen tempóra, az valahol 4, de maximum 5MB/sec körül tud teljesíteni letöltésben, ami 30-40Mbit/sec internet sebességnek felel meg! Felfelé ez ott is jócskán több lehet, talán 6-8MB/sec is, mert ebbe az irányba nem kell hashelni, ami jelentősen terheli a router prociját! Hozzáteszem, ilyen sebességű internetem nekem sincs, így ezt az értéket csak tippeltem, a WL-500gP-hez viszonyítás alapján!

    Magyarul, ha nem PC-n, hanem a routeren futtatott torrentről érdeklődsz, akkor az nagyjából 30-40Mbps-re képes legfeljebb, azaz UPC net esetén még az 50-es csomag is elegendő hozzá! (nekem is ilyen van egyébként)

    Megjegyzem ez az egyik legerősebb ma kapható router, így ez sem mondható kevésnek! Aki ezzel nem éri be, az üzemeltessen szervert otthon, vagy béreljen seedszervert, esetleg vegyen egy komolyabb NAS-t!

    "Amúgy akkor van értelem a 120 mbit nek?"
    PC-n simán ki tudod használni, a routeren keresztül is, még a 240-es csomagot is, de akár 500-asat is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák