Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz woodworm #13497 üzenetére

    Jim74 mindent, amivel megbizonyosodhat, hogy melyik maradjon, melyik mit tud, tudtommal neki Digije van így a speedtest mérések alatti SoC terhelését nézte, a Wifi teljesítményére volt kíváncsi, gondolom ezeket méregette, hasonlította, velem nem osztott meg minden adatot, csak informált, hogy mi a helyzet. Én egyszerű terheléseket és teljesítményt néztem. Nem csináltam semmilyen komolyabb tesztet, de az egyszerűbb méréseim elegendőek voltak arra, hogy lássam mennyivel erősebb vagy gyengébb. Wifi lefedettségben nem volt eltérés, nagyjából azonosak voltak, viszont egy mérés eléggé látványosan mutatta a különbségeket, van egy távoli szobában egy TV ahol néha megy a Netflix, ahhoz kell egy elfogadható sávszélesség így a Netflix app-ban lévő sebességmérővel mindig ellenőriztem a sebességet, 5GHz-en AX92U esetében 17Mbps volt a maximum, AX68U-val néha felment 20-21Mbps-re, AX86S-el meg stabilan 25-27Mbps. Tehát semmilyen komolyabb tesztet nem végeztünk, nem kell belénk kötni, egyszerűen leírtuk a saját hálózatunkban tapasztaltakat.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Jim74

    nagyúr

    válasz woodworm #13497 üzenetére

    Én csak speedtest alatti CPU terheléseket vizsgáltam bekapcsolt szülői felügyelet, forgalomelemzés és AiProtection mellett.
    Ebben a tesztben az AX92U és az AX68U is 70-75%-os terhelést mutatott 1 Gbite-es DIGI-s netnél teljes letöltési sebességnél.
    Az AX86S ugyenennél a tesztnél kb. 60%-os CPU terhelést mutatott, pedig elvileg mindháromban ugyanaz a CPU van.
    Wifi-t egy telefonnal teszteltem. A lakás ugyanazon pontjain méregettem speedtest-et. Az AX92U-val és AX68U-val nem voltak olyan egyenletes mérési eredmények, mint az AX86S-sel.

    Tudom, ezek nem laboratóriumi mérések, ezért azt mondanám, hogy az én környezetemben, nekem az AX86S működése meggyőzőbb volt, mint az AX92U és az AX68U.

Új hozzászólás Aktív témák