Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz #20221952 #10825 üzenetére

    Szerintem írjál egy-két dolgot azért a környezetről, mert így nagyon nehéz bármit mondani. Egy 3 szintes 500 nm -es ház + 1200 nm telekről van szó vagy egy 50 nm -es panelről?

    PowerLine -ról általánosságban. Leegyszerűsítve amire papíron 1000 Mbps -nél több van írva az úgy tudja kifutni magát, ha:

    - fázis, nulla, föld rendben van bekötve mindenhol. Nincs taknyolás sehol a hálózatban (!!) és a vezetékek és szerelvények is értelmezhető minőségűek,
    - egy fázison vannak (sőt lehetőleg egy körön) a kiszemelt konnektorok ...

    Továbbá amennyiben pl. azért linkeltél egy kettes meg egy egyes kiszerelést, mert pl. 3 -at szeretnél, akkor a sebességek is annyifelé fognak szétosztódni ...

    Azt nem tudom nézted-e, hogy az általad kiszemelt eszközök G.hn 1200/2400 -asok? Azaz a széles(ebb) körben elterjedt HomePlug AV2 -es eszközökkel nem tudod majd keverni. Úgy egyébként általánosságban a G.hn mind ping -ben, mind sebességben többet tud valamivel az AV2 -eseknél, de cserében meg is kérik az árát. A másik dolog, hogy ideális körülmények és kis távolságok esetén is maximum párszáz Mbit/s érhető el ezekkel.

    Itt egy jó kis összehasonlítás mért eredményekkel AV2 -es és G.hn (ez ráadásul pont az a devolo amit ki is néztél) eszközökkel: [link] .

    Nem tudom, lehet érdemesebb lenne UTP kábelt kirángatni ahová kell ...

    Úgy egyébként nincs koax kábel sehol? Azon még a gigabit is át tudna menni és nem is lenne drágább igazából (pl. MoCA 2.5).

Új hozzászólás Aktív témák