Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • $p@rr0w

    őstag

    válasz Cink_Elek #15979 üzenetére

    Lehet de ettől miért ne működhetne?
    Az a helyzet hogy 4 giga volt eddig, ami stabil volt de nem kompatibilis, fel sem ismerte a lap, manuálisan állítottam mindent. Most bekerült +2 ami későbbi gyártás és rosszabbak az időzítései (nem értem miért) ezt felismeri az Aida onnan tudom hogy egyáltálán milyen időzítésekkel próbálkozzak.

    Kingmax KLEE88F-B8KU6 ez az első 2 gigásom, amit most vettem az Kingmax KLEE88F-B8.

    Cpu-z és Everest vegyítésével kibányásztam az időzítéseket:
    @ 555 MHz 6-7-7-25 (CL-RCD-RP-RAS) / 32-71-5-9-5-5 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

    A második "adag" úgy tudom "nem fontos" de most beállítottam manuálisan bár 71-es érték nem volt csak 70, ez mennyit számíthat?

    Cpu-z egyébként rávilágított valamre amire az aida nem (az aida meg a "másodlagos" időzítésekre amire a Cpu-z nem): 1,8V-on 6-7-7-25 időzítésekkel megy, 2.0V-on pedig 6-6-6-18 2T időzítésekkel cpu-z szerint.

    Az lehetséges hogy mivel én 2V-on állítottam 6-6-6-18 2T-re gondot okozott?

    Most amúgy ott áll a helyzet hogy: 6-7-7-25 2T 1.8V és az órajel visszavéve 1002mhz-re. Így úgy tűnik stabil, de még nem kiabálnám el. Kopp-kopp...
    Csak az a baj hogy az 555 gyári profilhoz képest már az 1066 is visszavett elvileg.

    Mindenesetre ha nem tud senki jobbat megfelel így is ha stabil marad (tulajdonképpen az FSB "csak" 430 lesz majd), az egész bűvészkedés lényege amiért 1066-os ramokat vettem hogy az E6550 3Ghz-n menjen ami 4g-vel ment is remekül stabilan, ezt szeretném a +2g-vel is visszakapni.

    Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Új hozzászólás Aktív témák