Új hozzászólás Aktív témák

  • eL Geri

    őstag

    Sziasztok

    Ha van egy gyanum az alaplapomra (P5B-e PLUS), hogy valami nem jó vele (pl. tulfeszt ad, vagy ilyesmi), de azért megy, akkor erre hogyan tudok én rájönni? Pl. hogyan tudnám bemérni, hogy 101%-osan, minden értelemben jó az alaplap? Esetleg tudtok ilyen szervizt ajánlani?

    Öszevásárotlam egy teljsen új konfigot kb. 6 hete. Azonnal nem is müködött, bekapcsoltam, felpörgött, majd újraindult és ezt csinálta végig. Hosszu itthoni probálgatás, szerviz, alaplap garansiális szervize után oda jutottunk, hogy minden alkatrész külön jó, de a táp (Chieftec 550W) és az alaplap nem megy együtt (fura). Visszavittem a gépet ahol a tápot vettem, ott egy ugyanolyan tápot, de másik darabot betetünk, azzal se ment. Másik márkákkal viszont ment, hát vettem egy FSP 500-ast (az is szuper, söt).

    Ezután kb. 2 hét élvezetes gépezés után, elkezdett haldokolni a PCI-e -s videókártyám. Játékok után, mikor visszatért a Win felületre, akkor ki-be kapcsolgatta a monitort, majd a játékok közben elkeztett szaggatni, fura texturákat kirajzolni. A VGA más gépben is ezt csinálta, igy vittem vissza gariba, most már 28 napja ott pihen :W

    Addig kaptam köcslön egy ösrégi PCI -os 32MBos, TNT2-öt. Ezzel tudtam gépezni, de 3 napja elkezdett újraindulgatni a gép. Probáltam szürni a bajt (Táp nem csinált más gépben ilyet, memoria MEMTESTen átment, minden mást kiszedtem belölle). Már amikor nézegettem mi a baj, akkor BIOSon belül is fagyott :(

    Probátam egy BIOS resetet, azután 1-2x még beindult, majd már képek se volt. Kiderült, hogy a kölcsön, régi kártya meghalt. Más gépben se megy. Hogy most egyébként megy-e a gépem, azt nem tudom, mert nem tudok más VGAt beletenni (minden ismerösé AGPs).

    A kérdés az, hogy most csak a VGA ment töknre, egyébként megy a gép? Ha igen, akkor cask peches vagyok és 3-4 hétern belül két VGA szált el nálam, vagy valami tönkreteszi nálam?
    A kezdetektől kezdve gyanakodok az alaplapomra, a garanciális szerviz nem talált semmit (bár nem is akart nagyon). Hogyan, hol tudnék ennek utánna járni? Pl. ha visszajön az új VGAm a gariból, akkor most azt bemerjem tenni? :F

    Utálom az ilyet :( Elvagyok keseredve!

Új hozzászólás Aktív témák