Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz PeriS #16 üzenetére

    Ez egy nagyon jó kérdés. hasonlóan kísérleteztem.
    A thermalthake extreme spirit chipsethűtő ventit feltettem maxra, ami 8600 ford/percet jelent, úgy fújja a passzív zalmannt, mint állat, dolgoztattam a gépet, mértem a mb hőfokát. Kikapcsoltam nullára a ventit, megcsináltattam a géppel ugyanazokat a munkákat, mértem a mb hőfokát és ugyanannyi volt!! Ja és mindkét esetben megnéztem kézzel a zalmann hőmérsékletét, amikor fújt mint állat, tökhideg volt, a második esetben meg alig lehetett megfogni.
    Ja mellesleg nem rossz a mérő, mert amikor megy fel a rendszer hőfoka az is szokott menni fel.

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz PeriS #18 üzenetére

    Nos, én a Mistralban vettem, valami 2800 forint. Tartozik hozzá egy déli híd hűtőborda is, ez ugye nekünk tök felesleges, meg egy északi híd hőtőborda is, namármost ez már klafa nekünk, de azért kisebb, mint a Zalmannok. Viszont ha azzal szereled halkabb. A zalmann sok kis nyúlványán eléggé megtörik a hűsítő áramlat és van hangja ezerrel, ha nem szabályozod le. Adnak hozzá kézi szabályzót, de ha azt használod nem állíthatod, csak három fokozatban, vinfosból, pl. speedfannal már nemtudod finomhangolni, szal én azt nem használom. Speedfannal meg 45 %-ot adok rendesen neki, ha meg megdolgoztatom, vagy egy kissé megemelem az órajeleket, olyan 60-at. Így hangügyileg is jó.
    Kék zalmannra nehezebb ráoperálni, ha vannak bazi hosszú csavarjaid megcsinálhatod: a csavarokat rendesen beteszed a hűtő csavarhelyeire, és alul meg beszorítod a zalmann bordái közé. Csak mondom ehhez hosszú csavarok kellenek a kék zalmannál, ugye nem kell magyaráznom miért...
    Én sárga zalmannra raktam rá, jobban jártam... :D

Új hozzászólás Aktív témák