Új hozzászólás Aktív témák

  • Ti4x

    aktív tag

    válasz bozont #3990 üzenetére

    Használhatok igazából bármilyet, de leginkább Windows Media Player Classic Homecinemával szeretném összehozni. Azt már Dudika mutatta, hogy az ffdshowban hogy lehet átengedni a kódolási formákat, de úgy PCMként megy ki a jel, amiből csak egy Pro logicot vagy Neo6ot tudok összehozni, ami sz@rt sem ér...
    Az kellene nekem, hogy windows media player classiccal tudjak minden formátumot direktbe kiküldeni. Tudom, hogy DTSbe kódol a Xonar DS hangkártya, de ha van egy Dolby Digitalos DVD filmem, akkor ha az audio része kimegy az AV erősítőmre a Xonar optikai SPDIFjén, akkor azt szeretném, ha megjelenne a DD felirat az erősítőn és a házimozi rendszeremen tudnám hallgatni ebben a formátumban.
    Még van egy másik dolog, ami igaz valahol apróság. Ha windowsos hangok szólalnak meg a gépen (Windows bejelentkezés, MSN hangok, stb.), akkor megjelenik a DTS felirat az erősítőmön, ahogy leadja adott hangot, de aztán utána egy pattanó hang jön a hangszórókból és átvált PCM feliratra egy pillanatra, majd minden jelzés eltűnik. Ez nem tudjátok, hogy miért van? Ha bármi más hang van, akkor ilyen nincs, csak ezeknél. Amíg adott program használja a hangkártyát és az erősítőt, pl médialejátszó, játék, stb., DTS felirat van, mennek a hangok és amikor kilépek a programból, se pattanás, se PCMre váltás, semmi, marad minden ugyanúgy. Ez a jó verzió. Valahogy jó lenne kiszedni azt a PCM átváltós pattanást, mert nem tűnik olyan túlzottan egészségesnek...

    [ Szerkesztve ]

    nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

Új hozzászólás Aktív témák