Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ikaru

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 2 hónapja vettem egy G750 JX-et, de most nem igazán műxik. Nekem nincs túl sok tapasztalatom a laptopokkal, ez az első, ezért lenne pár kérdésem. Előtte viszont leírom a hibajelenséget, és előzményeit.

    Digiprime-ban vettem, Win8-cal előtelepítve (bár nem voltam oda az előtelepített op.rendszerért). Minden gond nélkül működött. Aztán nemrég az Win8 felkínálta a lehetőséget a 8.1-re történő upgrade-re. Gondoltam, miért is ne. Szóval OK-t nyomtam, és frissítette magát 8.1-re. Minden működött még ezután is. Aztán pár nappal később eszembe jutott, h én utálom az Adobe McAfee Security Scan Plus (amit szintén a Asus előtelepítve adott a lapotophoz), és le akartam cserélni a Eset Smart Security-re. Elmentem a Programok eltávolítása fülre, és ott mindent kitöröltem, aminek a nevében megláttam McAfee-t. Ezután rögtön msconfig-on keresztül újraindítottam a Win8.1-et safe módban (azon belül is a minimal opciót választottam) (egyébként mióta megvettem ezt a laptopot, ez volt az első alkalom, h csökkentett üzemmódban próbáltam elindítani a Windows-t), viszont ebben az üzemmódban nálam nem akar működni semmi. És igazából ez most az én nagy bajom:

    Elinditom a laptopot, megejelenik az Asus ROG logó, majd elindul a Win8.1 safe (minimal) üzemmódban, utána fekete képernyő. Ha mozgatom a touchpad-det, akkor a képernyő 4 sarkában kiírja, hogy "Csökkentett mód" és megjelenik az egér, de csak addig, amíg húzom az egeret (és szerintem mintha villódzna az egér mozgatás közben). Amint abbahagyom az egér mozgatását, megint tiszta fekete minden.
    A billentyűkre nem reagál, pl. még a Caps Lock alatti LED se világít, ha megnyomom a Caps Lock-ot.

    Próbáltam belépni a BIOS-ba is F2-vel (elvileg ezzel a billenytűvel kell), de nem sikerül. Véletlenül rájöttem, h csak akkor jön be a BIOS, ha kiveszem a master hdd-t, és így indítom újra a laptopot. Ezt sem értem, h miért nem tudok billentyűvel belépni a BIOS-ba.

    Szóval a lényeg, h szerintem nem csináltam semmi olyat, ami miatt azt lehetne mondani, h én rontottam el benne valamit (se hardvereset, se szoftvereset). Csak olyan dolgokat csináltam, amit akármelyik hétköznapi felhasználó is bármikor megtehet, és ezért ő is bármikor ugyanilyen jelenséget tapasztalhat.

    Van egy rendszergazda ismerősöm a munkahelyemen, megmutattam neki is, és ő se érti mitől van ez. pedig ő elég jól vágja a szakmáját, és sokat foglalkozott infrastuktúra telepítéssel, de ő se érti ezt, szerinte próbáljam meg visszavinni a Digiprime-ba garanciába (amúgy 24 hónapos a garancia rá).

    Szóval a kérdéseim a köv.:
    1.) Találkozott-e már valaki ezzel a problémával, vagy hallott-e róla, ill. tud-e valami megoldást erre?
    2.) Ha visszaviszem garanciába, akkor szerintetek foglalkozni fognak vele, vagy visszautasítják? Ugyanis szerintem az egész hibát a Win8.1 okozza, amire való frissítésbe végül is én egyeztem bele az OK gomb megnyomásával. Ide vonatkozóan szeretnék idézeteket beilleszteni az ASUS garancia feltételeiből:

    A készüléken található előre telepített programok, vagy a készülékhez adott
    programok által okozott hibákért az ASUS nem vállal semmilyen garanciát.
    Ez a garancia kizárólag a Termék hardverére vonatkozik. Az ASUS a Termék
    előtelepített szoftverére műszaki támogatást kizárólag a megfelelő működése
    biztosításának erejéig nyújt. A szoftverrel kapcsolatos egyéb problémákat illetően
    tanácsoljuk Önnek, hogy forduljon a használati utasításokhoz, az ASUS támogató
    weboldalhoz és/vagy egyéb online erőforrásokhoz. A harmadik fél által szállított
    szoftver a szállítóik támogatását teheti szükségessé.

    Nem alkalmazható szoftverproblémákra
    vagy az ügyfél által okozott károkra, ill. ha a Termék károsodását a harmadik fél szoftvere vagy vírus(ok) okozta(k)

    Én jelenleg egyetlen megoldásnak (ha már minden kötél szakad) azt látom, h a fent leírt módszerrel belépek a BIOS-ba, átállítom a boot sequence-t, h blue ray bootoljon, és feltelepítem a Win8-at (vagy valami mást) a masik hdd-re, majd feltelepítés után visszateszem a másik hdd-t is, amit elvileg fel kellene ismernie az op.rendszernek.

    A segítő válaszokat előre is köszönöm.

  • ikaru

    csendes tag

    válasz 0RH- #372 üzenetére

    Hát elvileg visszavihetem a Digiprime-ba, mert amikor megvettem, azt mondták, h ha baj van, vigyem vissza hozzájuk, és segítenek intézni a dolgot.

    Ami az F8 illeti, nem lehetséges, mert ahogy írtam, nem reagál billentyűzet, ill. ugyanazen ok miatt nem működik a recovery se. Ezeket mind-mind próbáltuk, már a munkahelyemen is.

    Amúgy szerintem se mennék sokra a garival ebben az esetben, sőt még rá is fizetnék, mert nem garis esetek eseten nekem kellene kifizetni a diagnosztizálási, ill. a visszaszállítási költségeket is :( .

    Csak kíváncsi vagyok, h valaki látott-e már ilyesmi jelenséget, mert én és isemrőseim között még senki se.

    Azért köszi a tippeket.

  • ikaru

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #375 üzenetére

    és tudsz valami jo progit, amivel ki lehet olvastatni a a bios-ból a kulcsot?

    És még valami: minden G750-es ROG-ot uefi-s bios-szal adnak? Ha nem, akkor hogy lehet rájönni, h uefi-s vagy sima bios? Egyébként ennek a laptopnak a bios-a elég kevés feature-t nyújt.

Új hozzászólás Aktív témák