Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NB2

    aktív tag

    válasz WATERDACA #1103 üzenetére

    Komolyan mondom 2 napja megálmodtam, hogy ez valaki felteszi kérdésként :)

    Először skippeltem én is a kockajátékot, de most már értem :) Szóval: a cél az ellenfél kavicsainak az eltüntetése. 2 módon lehet vagy a kockákkal vagy a god favorok (spec képességgel), 15 db kavicsa van mindenkinek a játék kezdetekor.
    Játék kezdete: fej vagy írással kiválasztod ki kezdjen. A játék elején szerintem mindegy, de mikor kevés kavics van, igenis számít ki kezdte el a kockákat dobálni. Szóval mindenki 3x dob és kiválasztja azokat a kockákat, amit megtart, a maradékkal újra dob. 5 fajta kocka van: fejsze, sisak, nyílvessző, pajzs, kéz. Fejsze, nyílvessző támad, sisak védi a fejszét, pajzs a nyilat, a kéz meg lop :) Amire én nem jöttem rá az elején, hogy vannak olyan kockák, aminek ilyen piros kerete van, azok adnak aranytokeneket. Az arany tokennekkel meg behívhatsz a nálad lévő speciális képességekből. Én azt gondolom, hogy a játék elején ezeket gyűjtögesd, ha lehet, persze ha szerencséd van, le is szedhedsz az ellenfél kavicsaiból párat, meg persze figyelni kell azért az ellenfél kockáit is.
    Mire is gondolok? Sarkítás lesz, de így talán érhető. Ha mondjuk az ellenfél kidob 6 pajzsot, akkor te rámehetsz a fejszékre (akár keretes, akár nem), mert azzal szépen le tudod szedni az ő kavicsait, ő viszont a pajzsokkal nem támadhat, max az aranytokenjeit gyűjtheti. Az első 3 kőr nekem a minél több token szerzéséről szólt és utána tudjam használni a spec képességet. Nálam a best az a 12 tokennel 8 damege volt. Ha minden jól alakult, azért előtte már 3-4 kavics lekerült, utána a maradék 2-3-at már könnyebb levenni. És itt jön elő amit mondtam az elején, hogy ha te kezded a kört, és mondjuk az ellenfélnek 2 kavicsa van már csak, hiába látod, hogy olyan god favort használ, amivel leszedi a te kavicsaidat, ha a fejszével/nyíllal tudsz annyi támadást összehozni amivel leszeded a maradék kavicsait, akkor már meg is nyerted a partit, mert te előbb szedted le az övéit.

    Tipp, mert nyilván becummantottam egyszer :) arra célszerű figyelni, hogy mikor azt mondod, hogy használod a god favort (spec képesség), akkor a kockák lejátszása után hány tokened marad. Szépen kiszámoltam, hogy van most 8, én dobtam 4 keretest, akkor lesz 12-m, de az ellenfélnél meg volt 1 kéz és szépen csak 11 tokenem maradt, azzal meg nem csinált semmit. Nyilván az egész játék szerencsén is múlik, mert kaptam én már ki úgy, hogy az ellenfél folyton 5-6 keretes kockát dobott, amiből 2-3 mindig kéz volt, ami lopta a tokenjeimet, ő meg folyton küldte rám a god favorokat. Az kb kivédekezhetetlen :) De mondom, azért nem csak a te kockáiddal kell foglalkozni, mert néha be kell áldozni, hogy nem keretes kockát dobsz, ha mondjuk ő már letett 3 nyilat, muszáj legalább 2 pajszot letenni 2. dobásra. Azért az nagyon fáj, ha leszed a kockákkal 3-at és még szerez is 5 tokent.
    A Gwynt azért érdekesebb volt és változatosabb, de ez sem rossz :)

    Ha valakinek van még ötlete mondhatja :)

Új hozzászólás Aktív témák