Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisbocs06

    tag

    Sziasztok ! Van egy Asrock Ab350m pro 4 tipusú alaplapom , ryzen processzorral .Megvan már kb 3 hónapja de a windows 10 et most telepitettem csak újra ( Még az előző inteles konfigba használtam ssd ről a rendszert de ugy voltam vele hogy megérdemelne azért egy tiszta telepitést ) Azóta ha a biosban aktiválom a fast bootot akkor amint kilépek a biosból nem a windows indul el hanem újra vissza lép a biosba és nem látja boot sorrendnél se a ssd-t se a hdd-t .( ugyan ezzel az alaplappal de az ssd-n még azzal a rendszerrel ami az inteles konfigba volt müködött a fast boot szóval tuti hogy tudja és müködik is az alaplap ezen része )Fast boot kikapcs , biosbol kilépek és indul a windows .Mi lehet a megoldás ? A másik meg az hogyha manuálisan állitok a cpu órajelén akkor minden rendben a magasabb húzott órajellel fut a cpu de nincs energiagazdálkodás és a vezérlőpultban is hiába állitom a maximum órajelen dolgozik a cpu , még ez sem lenne probléma mert az amd cbs menupont alatt belehet manuálisan is állitani az energiagazdákodást de hiába adok ott meg értékeket egyszerüen azókat nem aktiválja.Legujabb bios van fent .Üdv

  • Kisbocs06

    tag

    válasz Sub-ZeRo #5427 üzenetére

    Mennie kéne 10 alatt is .Előző konfigom egy haswell i3 as volt msi lappal és ment a fast boot win 10 alatt , 3 hónapja megvettem ezt az asrock lapot cpu-t és memóriát de a windowst nem telepitettem újra és ment a fast boot .Most éreztem hogy ideje ujratelepiteni mert már közel 2 éves volt a rendszer amugy is új konfig ráadásul más platform stb mindegy annyira nem izgulok ezen mert napi 1x van csak inditva a gép és igy is elég gyors .

    [ Szerkesztve ]

  • Kisbocs06

    tag

    Sziasztok ! Asrock Ab350M Pro4 tipusú lapom van és az lenne a kérdésem hogy a biosban belehet valahogy állitani hogy a gép inditásakor ne pörgesse fel a gépben lévő ősszes ventilátort maximumra ? Ez csak ilyen 2 másodperces jelenség kb ( felpörgeti pl a fél passziv vga kártya ventilátorát is maximumraés a tápegységben lévő ventilátort is ami sajnálatomra ilyenkor zörgő hangot ad ki pedig egy 20 ezres 5 év garis táp ) aztán szépen beáll a már meglévő beállitásokra .

  • Kisbocs06

    tag

    Arra van valamilyen megoldás hogy az alaplap ( asrock ab350m pro4 ) Fan chassic 2 es csatlakozására csatlakoztatott ventilátor fordulatát tudjam szabályozni ? Ez 3 pines castlakozás rajta 3 pines ventilátor , az aida64 ezt Tápegység néven látja és maxon pörög , a bios Fan chassic 2 nek látja és maxon pörög csak a fan chassic 1 et lehet a biosban és szoftveresen állitani pedig a fan 1 re is ugyan olyan 3 pines ventilátor van csatlakoztatva .Képzeljétek ugy jártam hogy vettem egy deepcool fan hub ventilátor szabályzot és ha arra vannak dugva ventilátor akkor mindet szépen tudom szabályozni de valamiért ilyenkor az alaplap melegszik konkrétan a 4 db ventilátor esetében 10 fokot !!! Ha szoftveresen kikapcsolom a ventiket akkor mind kikapcsol és kb 10 másodperc alatt csökken is a lap hömérséklete 10 fokot amint beinditom őket akár csak 30% os fordulaton azonnal elkezd az alaplap melegedni .Ha ezek a ventilátorok meg a tápra vannak molexel castlakoztatva akkor nincs melegedés .És minnél több ventilátor van ezen a fan hubon annál jobban melegszik kb ventilátoronként 2 fokot....az agyam eldobom igy leterhelné az alaplapot egy ventilátor szabályzó ?Most ugy használom hogy hátul egy venti a fan1 re dugva az szabályozhato és elöl egy venti a fan 2 re de az maxon pörög és nagyon hangos konkrétan a légszállitás süvit .A többi két ventit és a fan hubot kivettem .Ezért kéne megoldás hogy a fan2 est is tudjam állitani .

    [ Szerkesztve ]

  • Kisbocs06

    tag

    válasz Doky586 #5652 üzenetére

    Hát igen mindig utolag okos az ember .Ősszeségében nincs bajom a lappal pedig elég rossz lett a hire .Mikor érdeklödtem a milyen alaplapot vegyek forumon akkor nagyon ajánlott vétel volt , aztán 1-2 hónapra rá meg egyre több lett a panasz rá .Ez van .Nekem ez a panaszom rá hogy nemtudom a fan 2 est vezérelni meg tuning esetén a Pstate beállitás egyszerüen nem müködik azon felül a legujabb biossal mennek a ramjaim 3ghz-en ( gyári időzitéssel 1.2V feszültségen ) a r3 1200 esem meg stabil még benne 4 ghzen is több óra prime95 futtatása esetén is 1.35V os beállitásal de 3.8ghz en megy 0-24 ben 1.21250V al ( a gyári feszültség alap órajelhez a 1.85000V szóval minimális emelés kell , hardverek elég hüvösek , nekem eddig kopp kopp egy lefagyásom sem volt 7-8 hónap alatt .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák