Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz dave0825 #1067 üzenetére

    Egy élmény egy rendes rajzot nézni a paintes kreálmány után. :)
    Tényleg hiányzik a feszültségből, nem lehet, hogy belép a tápmodul áramkorlátja? Ha egyáltalán áramkorlátozós. Vagy mégis a tranyókon marad, máshol nem lehet.
    Mindegy, egyelőre az alap infók megvannak, ha meglesznek a ledek, akkor azokat is meg kell mérni, megnézni a fényüket, és úgy lehet továbblépni.

    Hogy mit kell változtatni, az majd kiderül, ha növelni kell a ledek áramát, akkor változhat más is. A leddel soros ellenállás az első, ha a tranzisztorok kinyitnak eléggé, akkor semmi mást nem kell változtatni. Ha nem nyitnak ki eléggé, akkor még a bázisok körüli ellenállások is változhatnak. Ha pl. föl kell menni a ledekkel 50 mA-re, az tíz lednél már 500 mA, ott már elég jól ki kell nyitni a tranyót. Nem tudom mekkora bétájúak ezek, de mondjuk ha nem túl sok, pl. 50, akkor már 10 mA-t kell benyomni a bázisán, ehhez 430 Ohm kell, de valamennyi feszültség az arduino kimeneten is marad, vagyis még egy kicsit kevesebb. Szóval lehet hogy kell változtatni, de lehet hogy nem, attól függ milyen fényerőt látsz majd, és hogy a megfelelő fényerőhöz milyen led áram kell.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • gyapo11

    őstag

    válasz dave0825 #1067 üzenetére

    Ja, és a Q3 Q4 rosszul van bekötve, az emitter megy az 5 V-ra.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • bacus

    őstag

    válasz dave0825 #1067 üzenetére

    lehetne a tápfeszt emelni, miért ragaszkodunk az 5V-hoz? egy 12V-os tápfesz már sokat segit, akkor még egy darab 7805 IC kell, hogy az arduino az 5V-ot kapjon továbbra is.

    Egyébként ha nincs beforrasztva (azaz még nincs benne egy csomó munkaóra), az ellenállás nem összeg, pár száz forint...

    Ha nem csinálsz nyákot, hova lesz ez a rengeteg ellenállás forrasztva? Rajta lóg a ledek lábán? Zsugorcsövezni fogsz? Nem kis munka.

    Én egyszer tettem egy kósza kijelentést, hogy két régi karácsonyfa fűzért, ami jópofa harangok voltak, ledesitek. 32 harang, mindegyik kapott 4 db ledet, amiből kettő kettő felváltva világitott az 50 Hz-es periódusnak megfelelően, illetve minden haranban külön volt két darab negyed wattos ellenállás, hogy elosszam a hő disszipációt.. Napokig csináltam, igaz a munka fele az volt, hogy a régi foglalalot szétszedni, átforrasztani, kivezetni, stb, mert a harang az ugye ahhoz kapcsolódott.

    [ Szerkesztve ]

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák