Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor222

    tag

    válasz gNAT_hu #6732 üzenetére

    Elvileg már a 25-ben bejött, legalábbis ott volt újdonságként említve.

    Mi volt a gond a korábbi helyiségpcsétekkel, hogy így át kellett alakítani?
    És miért lesz jobb ez a fajta? Én ahogy most próbálgattam szerintem sokkal rosszabb.

    A jelenleg bent lévő helyiségpecsét címke még viccnek is rossz, még padlóburkokatot se lehet vele kiíratni, tetőtér esetén meg mondjuk a hasznos területet zárójelbe rakni.

    Hogy ezek mind meglegyenek külön létre kell hozni egy új címkét, abba berakni, ami neked kell, aztán elmenteni kedvencnek. Azzal lerakni a helyiséget, de ha módosítod a tartalmát, akkor nem frissül magától mindenhol. Akkor jelöld ki az összeset, de mivel eltérő fóliát kap a helyiségpecsét és a címke is, így kell egy új külön fólia a helyiségpecsét címkéjének is, hogy könnyebb legyen mindet kijelölni egyszerre.

    Szerencsére visszaállítható a régi a Modellnézet-beállítások\Szerkezeti elemek beállításai\Helyiségpecsétek megjelenítése.

    Ez viszont nem túl biztató: "A helyiségpecsét (egyelőre) marad, de az új tervekben a helyiségpecsét megjelenítése minden modellnézet-beállításkészletnél ki van kapcsolva."

    De majd talán a 27.-ben ez lesz a világmegváltó újdonság, hogy a régit teljesen kigyomlálják.

  • copass

    veterán

    válasz gNAT_hu #6732 üzenetére

    ez a címkés helyiségpecsét még csak korlátozottan működik jól, egyelőre elég zavaros.
    mondom ezt úgy hogy értem hogy mit akarnak, de a gyakorlat egész más mutat...
    arról nem is beszélve, hogy 25 update 2-ben évközben bevezetnek egy új funkciót...
    így volt ez a MEP-el is amit behoztak 24ben: katasztrófa volt az egész. minden elem más tárgy, nem lehetett egyszerre módosítani alapdolgokat mint toll, kezelhetetlen volt az egész.
    3 év kellett hozzá, hogy a 27-ben egy használható eszköz legyen...

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Raysen623

    addikt

    válasz gNAT_hu #6732 üzenetére

    Jó magam üdvözlöm ezt az elképzelést, viszont régen voltak már azon idők, amikor a GS fejlesztőgárda azért volt számomra kedvelt, mert egy-egy új funkció behozatalakor elég rendesen átgondoltak, mit akarnak és hogyan lehet azt jól implementálni (illetve jobban mint a konkurencia). Mára odáig jutottak, hogy lesüllyedtek a konkurencia szintjére, és maradt a hangzatos marketing.

    Visszatérve eme újításhoz, szerintem könnyebb lehet kezelni egy címkét és annak tartalmát, mint a régi zónabeállításokban elveszni. Azt is meg lehetett tanunlni és szokni, de annál ugye jobban működőnek kellene lennie a címkének. Én ezt várom majd a 27-től jövőre, mikor használható is lesz.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák