Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #40993792 #90 üzenetére

    Lossless-nél kiderült jobb a fülem mint gondoltam, ha odafigyelek észre lehet venni azért néha, viszont számomra nem annyira lényeges, teljesen elégedett vagyok az AAC hangzással is.
    Nálam az volt a hiba, hogy évekig megszokta a fülem a Spotify Ogg Vorbis alapértelmezetten bekapcsolt normalizálás hangzást. Apple Music-nál ugyanez a funkció (sound check) alapból ki van kapcsolva, így rögtön megütötte a fülem tisztább az AAC és Apple iTunes Digital Master alapból dolgozik. (ha Spotify-nál kikapcsolom a normalizálást, úgy már ott is jobb a hangzás, ha ezt tudtam volna korábban is...) Tidalhoz nekem nincs viszonyítási alapom, ott az MQA szerintem zsákutca. Annak a cégnek szerintem annyi így, hogy az Apple Music és a Spotify is fog kínálni lossless szintet. Nem véletlenül adták el a többségi részesedésüket a korábbi tulajdonosok.

    Spatial Audio, Dolby Atmos: ez már szélesebb körben fog számítani, mert külön eszközök nélkül is megy. Egyelőre hit & miss néhány dalnál óriási az effekt, néhánynál rossz és menekülés vissza sztereóra! Lehetne a zene app felületén egy gyors kapcsoló. Apple-től beszéltek a kihívásokról:

    So we went after the labels and are going to the artists and educating them on it. There’s a lot of work to be done because we have, obviously, tens of millions of songs. This is not a simple “take-the-file that you have in stereo, processes through this software application and out comes Dolby Atmos.” This requires somebody who’s a sound engineer, and the artist to sit back and listen, and really make the right calls and what the right things to do are. It’s a process that takes time, but it’s worth it.

Új hozzászólás Aktív témák