Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    dv, lehetne pár kérdésem az itteni macbook felhasználókhoz.

    Szeretnék vásárolni egyet, nem értek hozzájuk egyáltalán, szóval minden infó sokat segít.

    Első sorban grafikai munkára használnám, Adobe csomag, + 3d max

    Természetesen néha filmeket és sorozatokat is szeretnék rajta nézni.

    Kérdéseim:

    • Viszonylag sokat megy a gép, azokon a napokon mikor dolgoznom kell rajta napi 10-12 órát, és ez nem ritka. Az aksi bírja-e ezt a terhelést, illetve a töltő elromolhat-e ettől?

    • Külső montirot külső billentyűzetet (nem mac) és külső egeret használnék, indokolt esetben külső HDD is szóba jöhet, megoldhatóak-e?

    • Vannak-e olyan programok amelyeknek nincsenek megfelelői macre? pl word, kmplayer, auda city winamp stb.

    • mennyire bonyolult átszokni az új rendszerre

    továbbá bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok.

    megelőlegezett köszönet a segítségetekért

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz tDr1v3r #13773 üzenetére

    Kösz a részletes válaszokat, ez a 3d mizéria eléggé zavar, ha nem megoldható akkor sajnos felejtős.

    Az ok amiért inkább váltanék erre a márkára,mert tapasztalataim szerint, tovább tartja az árát mint bármelyik konkurens márka win os-el+ továbbá hogy a túlárazott címkét leszámítva, valóban szakemberek, valóban kitűnő anyagokból rakták össze (mint említetted, nem i hallottál még rossz töltőről)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz mazsiii92 #103532 üzenetére

    Ebben a fórumban van olyan aki win laptopot ajánl m1 helyett? :Y Nem az van hogy az apple ezzel az új chipel kivégezte a windows alapú gépeket? Legalább is hatékonyságban, ami talán mindenkinek a legfontosabb?

    Nekem nem volt eddig laptopom, most viszont szükség lenne rá, ötleteket írogatni (google docs, notion app (remek feladatkezelő adatbázis, akár egyének, akárcsoportok számára is) ) az asztali géptől távol is, erre persze nem kell m1, de a régebbiekről meg mindenfélét irkáltok itt.
    Nem értek hozzá sosem volt semmilyen mac cuccom, de sokan írták hogy ilyen-olyan os-re már nem ajánlják a frissítést, de a jelenlegivel meg nem mennek appok. Van akinek egyik nap csak simán nem indult, egy asztali gép esetén nem olyan ijesztő, de egy alig bontható macbook, ráadásul kisebb városban ahol nincs is szerviz, KO ha nem pöccre indul.
    Eléggé elbizonytalanodtam, 100-150k lett volna rá, és egyedül azért választanék macet, mert itt egy 6-7 éves modell is képes még 4-5 órát elketyegni míg egy windows alapú laptop, ami a fent említett árkategóriába tartozik használtan, szerintem a 2-3 órával is nehezen birkózik meg. Tévedek?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok,
    Milyen régebbi macbookokat érdemes venni? Arra kellene hogy legyen, igazából semmire nem használnám komolyabb szinten, de jó lenne egy mozgatható gép is, és a windows laptopok meg sem közelítik üzemidőben.

    Találtam pl egy Apple Macbook Air 2015-Monterey-4Gb 128gb intel core i5 534 töltési ciklussal. Tulaj szerint még 8 órát bír az aksija, nekem az is remeke lenne ha ebből 6 igaz :D
    Nem volt macbookom sem más apple termékem, kíváncsi lennék tényleg stabilabb-e mint egy windows.
    Billentyűzet és trackpad még okés egy ilyen régi gépen, vagy van valami amivel pórul lehet járni?
    Köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Cégnél, holnap kapok egy mac gépet, sosem használtam ezért kicsit izgulok, lenne pár kérdésem hogy kell setupolni hogy jó legyen. Nincs rendszergazda meg hasonló opciók, nekem kell beállítani hogy működjön rendesen.

    Mivel nem az enyém, ezért nem tudom hogy miként kell regisztrálni, pl lehet használni apple account nélkül is? Amúgy ez egy mac studio lesz nem laptop, de hátha befér a topikba.

    Mivel csak 512-gb ssd van benne ami semmire sem elég, én meg videó szerkesztésre használnám, kellene egy extra ssd én egy ilyen docking station-t néztem, ebben van m2 foglalat amibe egy 2TB-os 970 evo nvme kerülne tetszik hogy van rajta annyi port hogy bőven elég legyen, de ez nem rendelhető csak külföldről, tud esetleg valaki hasonlót, egy megbízhatóbb cégtől?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Azt szeretném kérdezni hogy ki milyen minőségi extra port hub-ot használ? Első sorban ajándék lenne egy macbook usernek, de magamnak is vennék, hogy legyen. USB A port, HDMI, legalább 2 type c, és Ethernet, ezt az ankert Anker 555 USB-C Hub (8-in-1) találtam ami elég neves márka de pl fura hogy műanyag nem alu és egyes modelleknél azt írják hogy csak nem tudja a 4k60hzet ami nevetséges lenne, van ahol meg azt írták hogy az 1Gbit et nem tudta.
    Használ esetleg valaki ilyet, vagy van jobb?
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák