Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digital

    addikt

    válasz lugosi #119642 üzenetére

    Engem is érdekelne!

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz lugosi #119642 üzenetére

    Oké, ha moderátor kéri, akkor talán nem baj, hogy eléggé off-topik :)

    tehát a három DAC, amiről írtam:

    1. Wadia 121
    Egy, itthon csak komoly HiFi-s körökben ismert (de ott nagyon elismert), sajons már megszűnt amerikai high-end HiFi cég egyik utolsó terméke. Viszonylag régi, de nagyon elég minőségi cucc. DSD-lejátszásra nem képes, és MQA-renderingre sem (az MQA-ról különben is nagyon negatív a véleményem, és gyakorlatilag csődbe is jutott, a Tidal is átállt natív high-res FLAC-ra, szóval ennek számomra nincs jelentősége) PSM-et 192kHz mintavételezés frekvenciáig képes fogadni, ami számomra pontosan elég.

    A Wadia specialitása, hogy a bemenetére küldött PCM jelet felkonvertálja 1.5 MHz környékére, de úgy, hogy az eredeti mintákat megtartja, és közéjük ékel újabb mintapontokat, amelyeket 12-edrendű polinomiális regresszióval illesztett függvény segítségével számol ki, mindezt FPGA-t használva (!!!). Namost, akinek ez kínai, az fogadja el tőlem bemondásra, akinek nem, az pedig úgyis tudja - hogy ez egészen elképesztő mérnöki teljesítmény, és igen különleges megközelítése a túlmintavételezésnek. Túl azon, hogy ezzel egy nagyon szép, "analógos", ugyanakkor minden részletet hűen átadó, és igen komoly színpadképpel rendelkező "hangot" állít elő, számomra a fentiekért egy kuriózum is, mert egy olyan mérnöki teljesítmény eredménye, ami előtt le a kalappal.

    A "nagy" rendszerem digitális láncának eleme a Wadia 121 (a képen középtájt, a CD-lejátszó tetején). Nem az USB bemenetét használom a DAC-nak, hanem a Mac usb portja és a DAC AES/EBU bemenete közé egy Core Audio Karuna Reference nevű ultrapontos órajelű és ultra-alacsony zajú USB->SPDIF/AES-EBU konvertert használok (a képen fenn, balra), ezen érkezik a Wadia 121-re a digitális forrásjel. Az eredeti kapcsolóüzemű tápját is lecseréltem egy a Core Audio által direkt nekem készített ultra-alacsony zajú Core Audio CAP-3 háromcsatornás lineáris táppal.

    A Core Audio egy kis magyar cég, akik filozófiájának alapja az ultra-alacsony (<-100dBm) zajszint és femtoszekundum pontosságú órajel-generátor alkalmazása. A termékeiket igen igényesen számítógépes CAD-programmal megtervezett, újabban egydarab alumíniumból kimart tokozás/dobozolás (az én példányaim még többdarabosak, de szintén saját tervezésűek), és általában is jól láthatóan elképesztően minőségi munka jellemzi. Az áramköreik is saját tervezésűek, of course.

    A Wadia 121 előerősítőként is működik ugyan, de én ezt a funkcióját nem használom ki, a kimeneti jelét egy PrimaLuna Prologue Premium csöves erősítőfogadja, a hangsugárzóim Audio Physic Classic 20-ak.

    Mind a Wadia 121-ről, mind a lejátszó-láncom további elemeiről bőségesen lehet találni teszteket a neten (a Wadia és az AP Classic 20 esetében magyar nyelven is), szóval akit mélyebben érdekel, talál róluk információt bőven.


    (folyt. köv.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák