Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #598 üzenetére

    Attól tartok, a "jobb" az igencsak relatív volt. Az "olcsóbb"-nak megfelelt, amit sikerült mutatnod.

    Figyelj, ez olyan dolog, mint ahogy én ragaszkodom a Thinkpad T40-emhez - inkább megvettem ezt nyáron 95k-ért használtan (és még ráköltöttem egy keveset - új akku, dvd-író, nagyobb merevlemez), mintsem vettem volna egy új Celeron-os Amilo-t (ami akkor 120k körül mozgott a laptop.hu-nál). Árban kb. ugyanúgy jöttem ki, a T40-re nem volt garancia, viszont iszonyat jól összerakott gép, dizájnos (nekem tetszik a Thinkpad dizájn, ahogy az Apple notik stílusa is), fémházas, nem recsegős-ropogós műanyag és nagyon-nagyon tartós cucc. (Nem hallottam még olyan FuSi-notiról, amelyik túlélt volna egy másfél méteres zuhanást, a T40-nek meg semmi baja nem lett, leszámítva egy apró foltot a kijelzőn.) Erre lehet olyanokkal jönni, hogy "gyenge a T40 VGA-ja", "mindössze XGA a felbontás", "méééér nem kétmagos", "csak 14-es a téefté" és egyebek... mindezek akkor számítanának, ha játékgépnek kerestem volna notebook-ot. De nem ezt akartam, hanem egy olyan, munkára (szövegszerkesztés, időnkénti Photoshop), filmnézésre, netezésre alkalmas, hordozható gépet, ami, ha kell, évek múlva is kiszolgál engem anélkül, hogy közben az ikszedik alkatrészt kellene meghibásodás után cseréltetni. Ja és játszom is vele, értelemszerűen tisztában voltam azzal persze, hogy nem a Crysis kedvéért fogok notebook-ot vásárolni, hanem a legújabb játék, amit feldobok rá, a Neverwinter Nights első része lesz. :) (Mivel nem szoktak megfogni a csilivili FPS-ek, ezt valahogy túlélem, azt hiszem. :D )

    Valahogy ugyanez a helyzet a MacBook-okkal is. Igen, "ratyi" integrált VGA van bennük (a MacBook Pro-kban nem, persze), összehasonlítva a PC-s gamer notikkal. Igen, drágák az átlag magyar júzernek. (Nekem is.) Igen, elméletben egy 50-100k-val olcsóbb PC-s notebook hasonló tudást nyújt. Igen, a Mac-es világban sok helyütt tapasztalható sznobizmus bosszantó. Igen, a Mac-esek kénytelenek Bootcamp-pel vagy Parallel-lel időnként bizonyos programok (játékok, néhány alkalmazás) kedvéért XP-t vagy Vistát futtatni, noha a Mac-es szoftverkínálat is kezd felzárkózni.

    Mindettől függetlenül a MacBook-ok jók, strapabírók, tartósak, az átlag PC-s notebook-kínálatnál minőségibb anyagokból készülnek, a support hozzájuk Magyarországon is kezd felzárkózni (a FuSi - Acer - MSI hármasnál mindenképpen jobb már). Ezenkívül fizetsz még egy sokkal stabilabb oprendszerért, mint az XP vagy a Vista. Az OS X sem hibátlan, úgy tűnik, az is legenda, hogy egyáltalán nincsen rá vírus (de tény, hogy alig van egyelőre és ez nem fog számottevően változni a következő egy-két évben), mégis, tisztább, szárazabb, jobb érzés. :DDD És nem azért, de ha sok pénzem lenne, akkor multimédiás felhasználásra (média centernek - kép, film, zene - akár lejátszás, akár esetleg szerkesztés, ha rákapnék az ízére) az elismerten jobb képességekkel bíró Mac-eket vennék. Hogy ezek a "jobb képességek" a hardvernek vagy az Apple-világ szoftvereinek köszönhetőek, az igen kevéssé érdekel, mert a lényeg, hogy működik és jobban. (Ami a PC-re hekkelt OS X-ről pl. egyelőre nem mondható el, tehát Apple-ék ritka szerencsésen megvalósították a hard és szoft jó együttműködését. :) )

    És ha ebből azt hozod ki, hogy elvakult Mac-es vagyok, akkor nagyot tévedsz. ;) Nincsen Mac-em, valószínűleg nem is lesz, nincs pénzem megfizetni és ha lenne, akkor se dobnám ki "OS X jó, Winfos rossz!" felkiáltással a PC-imet. ;]

    Ja és hsz.-em általánosságban akar rámutatni arra, hogy miért gondolják jó gépeknek az Apple notikat. Ráadásul PC-s szemszögből. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák