Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Koppra azt hozta, amit már a bemutató előtt is tudni lehetett a hírek alapján. És pont azt tudja a gyakorlatban is, amit gondolni lehetett a hírek alapján. Ezért vagyok nehéz helyzetben. A híreket olvasva, majd a bemutató után pont azokon agyaltam, amin most, hogy a kezemben van. Alapvetően nekem az iOS jobban bejön, jobban is működik nálam, megbízhatóbb és bugmentesebb is nálam, de már a droid is sokat fejlődött az évek alatt. Jelenleg olyan 60-40 arányban élvezem jobban az iOS használatát. Szóval a többi dologban kell nagyobb különbségnek lennie a droid javára a váltáshoz. Ami nekem fontos a kijelző mérete, minősége, ebben nagy különbség nincs szvsz. Aztán az üzemidő. Az én használati szokásaimmal csak az s23 ultra tud hasonlót, picit kevesebbet. És ami a legnagyobb agyalást okozza: kamera. Egyrészt szerintem továbbra is az iPhone a legjobb az előveszem és lövök kategóriában és elképesztő, hogy olykor sokkal gyengébb, olykor csak valamivel gyengébb kamerákból mit hoz ki az apple. Viszont droid vonalon van pár készülék, amit nem tud beérni már így sem. Vivo x90 pro +, xiaomi 13 ultra, find x6 pro vagy talán még a magic 5 prot ide lehet sorolni. Viszont ezek közül a vivo és a 13 ultra gyengébb üzemidőben (nem rosszak, de érezhető a különbség) a magic 5 pro szoftvere nagyon idegen, a vivo meg oppo a kínai szoftver miatt megkötésekkel jár, pl google helyelőzmények, stb. A xiaomi global verzió beszerzése meg agyrém, b20 nélküli kínai meg nem játszik. Viszont akkor lehet maradni kéne a 13 pro maxnál? Annál kamera fronton picit elvettek, és picit adtak (3x vs 5x zoom) de picit több a pozitívum. Szóval az s23 ultra jó lenne, de abban gyengék a kamerák, a többi droid máshol vérzik el, de a 13 pm kevés kamerában, elnézve hogy a többiek mit tudnak, a 15 pm meg csak annyival jobb ezen a területen, hogy ne legyek nagyobb lemaradásban kamerás képességekben, mint a 13 pm idején. De önmagában ennyi plusz elég váltani? Mert engem az usb-c nem érdekel, a titanium keret hidegen hagy, a súly csökkentése nekem inkább hátrány, a méret csökkenése nem rossz, de nem annyira fontos, mert kis kezem van, így is 2 kezes telefon. Az új gomb nekem bejött, mert dobozból kivéve némítom a telefont, aztán 2 év alatt kb 5x nyomom vissza, így tudom másra használni. A dinamikus sziget jópofa, de szarabb mint a klasszikus notch, nehézkesebb miatta noti center elérése, és jobban beleharap a videókba. A felkapott problémák (melegedés, kopás) nálam nem jelentkeztek. Szóval alapvetően jó készülék, de nem estem hasra tőle, viszont a többi gyártó ajánlatától sem. Igazából hiába vettem meg, pont ott tartok, ahol a hírek és a bemutató idején tartottam: legyen 15pm vagy maradjon a 13 pm vagy rangsoroljam a többit, hogy melyik járna a legkevesebb kompromisszummal és váltsak? A platformváltás nekem nem okoz gondot, mert ios-en is google szolgáltatásokat használok (maps, mail, calendar, stb) zenére meg spoti, szóval szoftveresen én nem záródtam be. 14 napon még belül vagyok, de nem látom, hogy mi segítene a döntésben. Az általam fontosnak tartott írásos és videós tesztek is csak az eddigi véleményemet és tapasztalatomat erősítik, negatív és pozitív oldalon is. :)

Új hozzászólás Aktív témák