Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7665 üzenetére

    South Park 14 évadját tavaly másfél hónap alatt végignéztem. O.o Az tényleg nagyon jó... Másik ilyen betek amcsi sorozat az Amerikai fater volt most tavasszal. Elkezdtem még a Simpson családot is, de az első évad alapján annyira nem jött be (bár vannak elég fájdalmas ökörségek benne, de nem az a megállás nélküli rekeszizomgyilok, amit igazán szeretek... majd egyszer talán azt is). Viszont a Family Guy-ról nagyon sok jót hallottam már, szóval annyira azért nem lehet rossz, sőt, amit láttam belőle, az már nagyon megfogott. :DDD

    #Crystalheart: Sunabuzi. ;]

    #hoffman_: Hamar kész leszel vele úgy nézem. :U Nézel valami mást is mellette?
    Javaslom Bleach után nézzél meg néhány rövidebb darabot is, valami jó komolyat, mielőtt belekezdenél egy újabb hosszabb adagba.
    Második ilyen nagyobb projectnek meg (tucatshounen, no oszt mivan, jó az ;] ) elkezdheted a Naruto-t (Shippuuden-től lesz csak igazán érdekes, de az első szakasz is nagyon jó, fillerek meg úgy szódával elmennek), vagy a Fairy Tail-t. Bleach, és ez a másik kettő, amit én nézek ilyen hosszabb, még be nem fejezett sorozatokat, de nálam a "tetszés szerinti" sorrend: 1. Naruto, 2. Fairy Tail, 3. Bleach. :U Bár a Fairy-nek még nem igazán derült ki a fő sztorija, bár kezd összeállni szép lassan a kép. Eléggé az elején van még (holnap jön a 98. rész). De heti 1 rész belőle pont jó.

    #Ijk: "403 Forbidden". :F

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7670 üzenetére

    Arra, hogy aki kedveli az ilyet, nézze, aki meg nem, az az ellenkezőjét tegye. :P

    #SHiZUOKA: Slice of life, zenés, moe moe áradat (aranyos), vicces (nagyon), nagyon jó sorozat szerintem. Kihagyhatatlan, kötelező darab. :K

    #Ijk: Csúnya.

    ______________________

    Jyu Oh Sei (Juuousei):
    Eh, eh, Naruto után végre egy újabb anime, ahol a 11-12 évesek nagyjából tényleg 12-nek néznek ki és nem egy 7-8 éves alacsony töppedékeknek lufifejekkel. Azért bishounen-ből itt sem volt hiány, de valahogy egyáltalán nem zavart. Egyébként nagyon szép az art, a hátterek elég kidolgozottak (ugyan nem egy Guin Saga, de hasonló), a karakterek... nos, egy dolgot kifogásolok, mégpedig az orr "árnyékolását". Hát az valami röhejesre sikeredett, bőven hagyott némi kivetni valót.

    Az árnyék kontúrjának megrajzolásától olyan, mintha 2 orruk lenne néha, egy sötét és egy világos. Vagy mintha egy fél üreg lenne az orruk mellett, esetleg éppen egy 2D-s orr lenne nekik odarajzolva oldalnézetből mikor szemből mutatják őket wtf ez a mondat. Ja és időnként (!!! nem mindig, ez a vicces) hipercsúnyanagyorrúakká válnak, mikor közeli képet kapunk róluk. Hát... érdekes. A végére egészen megszoktam, de azért elég szembetűnő volt. Amúgy az orrukon kívül minden más nagyon tetszett. Ennyit az orrukról, de ezen kiakadtam. :DDD

    A zene jó volt, a main theme és az ED (spoilermentes) kifejezetten tetszik is. Viszont a zeneválasztást szerintem nem mindig találták el a jelenetek alá, sajnos.

    No... a sztori. Hát a részeken elég nagyot spóroltak, annyi biztos, még legalább 2-3 résszel meg kellett volna toldani, hogy ne érezzem ezt, amit most. Vagyis az utolsó részeket elnyújtani, jobban kifejteni. Némelyik karaktert is jobban bemutathatták volna, több szerep se lett volna rossz egyeseknek. De ez így... el lett rontva. :( Többet vártam. Összecsapott, egy ilyen történetből nagyon sok mindent ki lehetett volna hozni. Le lett zárva végül is, ez már jó pont. De a mód...

    Egyébként tetszett (bár néhány dologgal azért vitatkoznék). Jó, és érdekes karakterek, a főhős nem végig b*zernyák nyikhaj, s ismét megemlíteném, hogy annyinak néz ki mindig, ahány éves. Ha kapott volna egy normális befejezést (bár biztos van, akinek ez bőven elég), akkor akár 8 pontot is adnék rá, de így "csak" [7/10]. (bár ezt is lehet, hogy túlpontozom, de még úgyis mérlegelek még a többi megnézett között is egyszer, amikor majd felállítom a toplistámat, de addig még sokat kell megnézzek :) )
    A csupa rossz kritika ellenére azért tetszett az anime, élveztem, egyedül a... ehm. Megnézésre is bátran ajánlom.

    VIGYÁZAT!! SOK SPOILER
    Nekem nem tetszett a vége. Nagyon nem. Pedig a 8. részig nagyon tetszett (és már akkor féltem, hogy egy túl gyors zárást kapok, már csak 3 rész!!!). Az utolsó három rész finoman szólva el lett cs*szve. Nem azért, mert megmurdált mindenki, akit megkedveltem, hanem az a mód, ahogy ezt megoldották. Néhányan közülük értelmetlenül haltak meg, aztán eltűntek, mintha nem is léteztek volna, mellesleg a drámai hatás sokszor elmaradt. Tiz-t is miért kellett??! :O De azért Karim is túl egyszerűen távozott. Durva drámát lehetett volna ebből csinálni, az biztos. Mert jó az alapötlet (bár Tiz-t életben hagynám azért... :((( Ő is 15 mp alatt meghalt, aztán kikerült a képből...), csak a megvalósítás tré. Hogy is mondjam... olyan, mintha a végét egy már meglévő 10 részes valamiből vagdosták volna össze, annyira... eh. Ezzel elrontani...

    Ja, meg nem tetszett ez a barbár felfogás a gyereknemzésről... "Jahj, tőled akarok! Nem tőled! Ah, tőled is! A következő én leszek, jahj...!" Kiválasztás... valódi érzelmek?? -.-' Zavart, kicsit több érzelmet is tehettek volna bele, főleg ha már egyszer shoujo a műfaj.

    A legvégén nem igazán értettem, hogy most Thor-nak hogy változott meg a bőrszíne, meg a haja? Lehet nem figyeltem eléggé, annyira kapkodott már a sztori is.
    SPOILER END

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Nova96 #7680 üzenetére

    O.o Nézz addig mást, vagy annyi más dolog van még, amivel el lehet ütni az időt a következő részig. Egyébként ha meg is tudnának animálni néhány nap alatt egy részt, akkor sem hiszem, hogy többed adnának le 1 résznél hetente, már csak marketing szempontjából sem.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Pttypang #7686 üzenetére

    Szent ég............ Yosuga no Sora? Még nem láttam, de tervezem. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7689 üzenetére

    Hmm... szép a rajz. Peach Girl és Kaibutsu Oujo után lehet, hogy ez lesz a következő. :U

    Higashi no Eden (+ King of Eden / Paradise Lost):

    Igazán eredeti, összetett és érdekes történet, nem nevezném átlagosnak... mondom ezt úgy, hogy még "csak" úgy ~60 sorozaton vagyok túl, de azok között sem igazán találkoztam ilyen típusúval. Szóval nekem nagyon tetszett, ugyan voltak benne érdekes és fölösleges elemek egyaránt vagy meg nem magyarázott kérdések (bár ebből szerencsére elég kevés). A két mozival szépen le is lett zárva, bár azért nagyobbat is szólhatott volna a vége. Igazából így is jó volt, csak kicsit idegesít egy dolog, hogy végül... csitt. Izgalmas volt, kicsit sem éreztem vontatottnak, végig fenntartotta az érdeklődésem, egyszerűen nézette magát.

    A rajz egészen másabb volt az általam megszokottnál, és én ezt mindig értékelni tudom. :DDD Úgy tetszett az egész képi világa, szép részletes volt, a karakterek sem ugyanúgy néztek ki, mellesleg többségükön látszott, hogy japók. (Mondjuk ezek a széles szájak érdekesek voltak. Valahogy ezekben az animékben vagy túl picik a szájak, vagy túl nagyok/szélesek, ritka, amikor "normálisak" az arányok. Jó. Rajzfilm. Ennyi.) Különösen az tetszett, hogy ha bár nem is annyira, mint a Howl's Moving Castle-ban, de élt a környezet. A zenéről meg csak annyit, hogy jó hangulatot teremtett itt is, jó volt. És szeretem az olyan openingeket, ahol nincs spoiler. :U Hurrá! Mellesleg jóféle animáció, és a zene is bejövős.

    Szóval... sorozattal, filmekkel együtt [8/10]. A két film talán lehetett volna valamivel jobb is.

    SPOILER ALERT!!!
    Na szóval, a vége főként azért sem tetszett, mert nem lőttek el egy klisét (höhh), mi szerint a két főhős legalább összejön, és boldogan élnek végül együtt... Nem, Takizawa eltűnik behúzni egyet Miszterü Áutoszájdo-nak, aztán lövésem sincs, hogy végül vissza megy-e Saki-hoz az ígéretéhez hűen, mert úgy lett az egésznek vége, mintha Takizawa végérvényesen eltűnt volna Saki életéből.. ez így olyan.. izé. :((( Vagy valamit én nem értettem volna meg?!... (ez is elképzelhető)
    SPOILER END

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Crystalheart #7697 üzenetére

    Pedig én szóltam. :P Egyébként jó darab, csak tényleg brutál shoujo, ezt írtam is. A másik ilyen a Peach Girl, bár abban kevésbé irritálnak a fejek, meg legalább a hímnemű egyéneknek nincs nőhangjuk. 8. résznél tartok, eddig tetszik. Kicsit a Lovely Complex-hez tudnám hasonlítani, ugyanúgy szerencsétlenkednek, csak nem annyira sírva röhögős (sajnos).

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7699 üzenetére

    Ayame!!! Az egy idióta, de imádtam. :DDD Kár hogy keveset szerepelt. Shigure viszont annál többet, másik kedvenc!
    Amúgy jók a shoujo darabok, nekem kifejezetten tetszenek, s levezetésnek is pont megfelelőek.

    #phanzetomox: Az megjelent Magyarországon? O.o

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bandiras2 #7706 üzenetére

    Hmm, itt pontosan most mit is kéne néznem? AB! A.Ep. megvolt már rögtön a sorozat után, a többiből meg a fele már megnézendő listán van, vagy ár láttam.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bandiras2 #7711 üzenetére

    Na, így már mindjárt más. :))
    Ezek közül a Shakugan no Shana s3 az egyik, amit várok, de cska mert a sorozat a PtW listán van, s ha egyszer elkezdem, szeretném egyben letolni az egészet. A másik, amire marhára kíváncsi vagyok, az a Tekken movie. :U A többi ismeretlen, egyelőre felejtős, amíg még mindig 70+ anime van a PtW listán...

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Hmm, ezt nem értem... Yosuga no Sora.
    Ez és ez a torrent közül melyiket töltsem le? Elvileg 12 részes, de a Kira-Fansub-os változatban van Vol1-4, mindegyikben 4-5 25 perces videó (összesen 17, ha jól számolom), most akkor ez wtf? Valaki el tudná magyarázni spoilermentesen, hogy is van ez most akkor?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #7716 üzenetére

    De az első (Kira-Fansub) torrent-ben mik azok a toldalékok? :F

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7720 üzenetére

    Még mindig nem vágom, hogy akkor miért van 12 részes is és 17 részes egyaránt. A volumenekre osztottban vannak plusz epizódok is, kimaradt jelenetek (kb. mint NGE Director's Cut-nál...)? Nyilvánvalóan nem ugyanaz, mint az "alap".

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Nova96 #7726 üzenetére

    3 rész után meg is untad a fillert? :DDD Eh... a main storyból szerintem semmi nem maradna ki, viszont sok agyatlanság kimaradna, annyi szent.
    No, akkor pontosítok.
    A sima Naruto a 135. rész után egészen a 220. rész második feléig minden egyes rész kőkemény filler. A mangában a 135. rész második fele, és a 220. rész második fele azt hiszem egyetlen egy fejezet, utána ugrás -->> Shippuuden. Szóval akár ki is hagyhatod mindet, de szerintem érdemes megnézni őket (akár Shippuuden-nel párhuzamban, ha nem bírsz várni, vagy később, ha elfogytak a már leadott Shp. részek), mert igaz, hogy van néhány unalmasabb darab, de egyaránt kihagyhatatlan, sírós poénáradatok is találhatóak ez alatt a 85 rész alatt, s nem utolsó sorban annyira azért a "komolyabb" szakaszok sem rosszak, csak annyi, hogy a főszálhoz valóban semmit, vagy csak nagyon elvétve tesznek hozzá dolgokat (bár ezt kétlem, de nem vagyok benne biztos). :U Naruto egy címeres idióta, kiváltképp a fillerekben, szerintem nem érdemes kihagyni. :))

    #[oWn]f4te: Aham. Így már valamelyest érthető. Szóval egy rész a torrenten belül többször is ismétlődik volumenenként, azért van 17 nagydarab fájl (csak a méretet néztem, meg hogy mindegyik 1-4, illegve 5-ig van számlálva). Valóban érdekes, én se láttam még ilyet.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Nova96 #7729 üzenetére

    220-ig* (utolsó), utána Shippuuden :) Csillagfalus akármi az úgy ~170-180. rész környékén van, durván a felén túl is vagy akkor.

    #Psych0: Ez valóban jó ötlet. Egyre kíváncsibb vagyok már erre a YnS megoldásra. :U
    ____

    Sírjatok kínotokban ti is. ~25 éves Narruto és Lee fight, igényesebb (de gagyi) fan módon megcsinálva. A vicc, hogy még így is jobban tetszett a DragonBall amcsi adaptációjánál (még ha a sorozatot nem is láttam, gagyi volt a film, nem csak sztoriban, technikailag is érdekes dolgokat produkált). A másik meg a kameramozgás. Rángatás (!), DE még látni az eseményeket. Az amcsi filmekben ezt már jobbára elfelejtették. No, szal nézzétek meg, röhögjetek, vagy sírjatok kínotokban. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #7731 üzenetére

    Lejárt a mod. A link helyesen, elejétől kezdve: Katt.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #7739 üzenetére

    Főleg, hogy 109-nél (asszem) vége lett a fillernek, s végre folytatódik a főszál, még szép, hogy beindul. :))

    #Darth_Revan: Az erőviszonyokat én is bírom, eléggé követhetetlen, és valóban logikátlanul van megoldva Bleach-ben. :F Mondjuk...
    SPOILER (hoffman_, ez még neked is az, NE olvasd):

    Ichigo erejéhez magyarázatul szolgálna a visored dolog is, ezért is van rakás reiatsuja, meg ért el hiper eredményeket, meg hát végül is Isshin fia. Viszont még ez sem magyarázza meg, hogy a sorozat elején erősebb volt bankai nélkül, mint most általában bankai-al. :D De igen, más karaktereknél is előfordulnak vicces dolgok. Bankai-on belül több fokozat is van, vagy mi a rákom? :F

    SPOILER END

    #phanzetomox: Jah, kötetenként 2 ropi. Szent ég... :Y Valahogy nem csodálom, hogy sokallod. Ha ezek után valaki, aki megvette, s így is el akarja adni... nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban rálelsz majd, de sok sikert hozzá. O.o

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #7742 üzenetére

    SPOILER (hoffmannak is. :P )

    Az már Yamamamamamamoto főkapitány "kegyes" döntése volt, nem? Mármint Eper (Ichigo) ki-be járása... Ha jól tudom, kezdetben nem is tudták, hogy Ichigo rendelkezik lidérc erőkkel is... bár már fene se tudja már. Amúgy az új 46-ok tanácsáról se sokat tudni. Remélem az elkövetkezendőkben megtudjuk majd a szerepüket, meg erről a lelkek világa felett álló "királyságról" is kiderülnek majd a dolgok, ahová Aizen be akart hatolni a "kulccsal". No meg Isshinnel és Ishida apjával is vannak még kérdések, szóval... közel sincs még vége a sztorinak Aizen pusztulásával és ki tudja, lehet hogy van a bankai-on is túl valami hatalmas erő. :)) De valószínűleg még ez is sokára lesz, 4-5 évnyi anyag után.

    Egyébként a 46-ok közé nem kapitányi szint felett álló shinigamik politikuskodnak? Valami ilyesmi rémlik nekem, de szerintem rosszul emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #7744 üzenetére

    Ahm. Valamit nagyon összekutyultam akkor itt. :)) De így már emlékszem.

    SPOILER (hoffman_ bácsinak is, még mindig. :P)
    Talán, mikor Ichigo legyőzte Aizen-t, már közel lehetett a királyi testőrök erejéhez... de a lidérces őrjöngése Ulquiorra-val szemben se volt semmi. Persze még így is könnyen lehet, hogy alaposan alulmaradna velük szemben (pláne 0 szellemi erővel, kíváncsi vagyok, hogyan kapja majd vissza, egyáltalán visszakapja-e, s nem kap-e valami másféle hipererőt)...

    Én azt bírom még amúgy, hogy (ha nem is mindig a main szálban), de Yamamoto-sotaichot mindig elég könnyen kiütik valamivel, pedig elvileg az egész lelkek világában ő a legerősebb. :U
    SPOILER END

    A Bleach filmeket még nem láttam, de most már lassan rá kéne vennem magam. Naruto movie-kat nézegetem szép lassan, már 2-n túl is estem. Olyan nagyon filler szagúak (elvégre azok is), de a poénokért megéri megnézni azokat is. Kíváncsi vagyok a Shippuuden filmekre... :U

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz F34R #7748 üzenetére

    Ha ez a mangából volt, lőjetek le. Nem olvasom, animéből is csak ma néztem 341. Bleach részt (elvileg filler vége), történetileg is csak ott tartok (ahol az anime, szal úgy címezzetek nekem spoilereket. :P )

    #[oWn]f4te: Ugyan. Egy kis eszmecsere a "tucatshounenekről" is nem feltétlen árt meg a topicnak. :)) Addig talán nincs is gond, amíg a ~11-12 éves népség rosszabbik fele nem téved be ide rendesen >>chat<<-elni.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz F34R #7759 üzenetére

    Akkor most morci vagyok, spoiler allergiám van. :((( :DDD Eh, egy filler még bőven belefér.

    Esetleges SPOILER:
    Egyébként fillerek közül a legutolsó reigai-os szakasz a zanpakutō-s részeket is simán lealázza (pedig az is a jobbfélék közé tartozik), szerintem ez volt az eddigi legjobb (ha szabad ezt mondani). :U Kon akkora egy idióta. Bírom... nagy drámai jelenet, erre benyomnak egy ilyen beszélő plüssállatot idióta hangon grimaszokkal rikoltozni, hát kész, egyszerűen nem bírom ki röhögés nélkül végignézni. :DDD
    SPOILER END

    #[oWn]f4te: Ez mi is? Kodomo no Jikan? Ezt megjegyzem, tehát el kell tolnom minél későbbre a megnézését. ;]

    Amúgy YnS helyett az Ichigo Mashimaro c. sorozatot kezdtem el. 0+1. epizód megvolt. Jó. Érdekes is, és aranyos is. :) Igaz, nem egy K-ON!, az nálam verhetetlen moe kategóriából, de majd meglátom, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Azon röhögtem jó nagyot, hogy itt 11-12 évesek a szereplők, de a K-ON!-ban a 16-18 évesek többsége is kb. ezen a szinten leragadt, Yui meg valahol 4 éves koránál.

    Yui

    :))

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7764 üzenetére

    "Ichigo Mashimaro bőven ráver szerintem K-On!-ra..."

    Mondom, még meglátom. :) 1 rész után egyelőre nem sokat tudok mondani róla. Tényleg nagyon "édes", de eddig a poén nem volt túlságosan túleresztve.

    ________________________________________

    Peach Girl:
    Banyek, végignéztem. :Y Azt hittem, hogy a Fruits Basket után már nem fogok "shoujobb" sorozatba botlani, erre tessék.

    Nem is tudom, hogy most sírjak-e, vagy nevessek kínomban, ez annyira rossz, hogy már jó. :DDD Komolyan, leginkább egy szappanoperához tudnám hasonlítani, annyi különbséggel, hogy ebben legalább nem 250 részen keresztül szenvedőznek a baromságaik miatt. Szó se róla, én szeretem a romantikát, de az igényesebb fajtát. Ez meg már egyszerűen túl sok ármány, és szenvedés volt. Lovely Complex-ben egyáltalán nem zavart a melodráma hatás, ott legalább kaptam cserébe asztal alá röhögős poénáradatot, de itt...?! Nem sok jót. Az eleje még tetszett, nem volt rossz, de hogy 25 részig bénázzanak, na az már... unalmas.

    A rajz érdekes volt, legalább azt jobban kidolgozhatták volna. Egyébként tetszene, csak olyan nagy és gyakori fejtorzulások vannak benne, hogy azt nem lehet nem észrevenni. Bőven megérdemelné a Transformers címet is. ;] Meg sok volt az állókép tologatás is.

    Karakterek... mindenki idióta. Touji egy baromarc, Adachi egy hisztis, döntésképtelen, mindent túlkomplikáló "+%", Sae-ről ne is beszéljünk. Kairi meg egy igazi idióta (na, ő jó értelemben, talán az egyetlen igazi humorforrás - jó, volt, mikor a grimaszok, fejek váltották ki belőlem a röhögést), de a gyomborék oldalát végül ő is megmutatta. Íme egy tökéletes példa arra, hogyan kell megutáltatni az emberrel gyakorlatilag az összes szereplőt. A karakterfejlődésekben is vagy stagnálás volt, vagy iszonyatos ugrások. Eléggé egy unrealisztikus sztori, egyszerűen nem hiszem el, hogy léteznek, akik ennyit bénáznak. :DDD A vége mondjuk tetszett --> Vége lett! (meg kb. azt kaptam, amit vártam)

    Nos, nem igazán tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy sem. Nem bántam meg, de nem is vált kedvencemmé. A sztori 4, animáció 5, rajz 5, karakterek 4, (szinkron)hang/zene 6, élvezhetőség 6. Összességében nálam: [5/10]

    Eh, ez kiemelten shoujo anime. :DDD Hímnemű társaimnak csak akkor merném ajánlani, ha tényleg nincs már mit nézni, vagy szeretnék kínozni magukat.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Ha már itt tartunk: Ichigo Mashimaro OP. :C

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz huskydog17 #7776 üzenetére

    Ízlések és pofonok. :U Ha a Peach Girl az igényesebb fajtákból való, akkor képzelni sem merem, milyen lehet a többi. De...
    Világháború? Romantika? Gosick. ;] Mondjuk, hogy igen, azt várok.

    A rajz stílusával egyáltalán nem volt gondom, az jó is volt (viszonylag "reális", már ha ezt egy rajzfilmnél meg lehet említeni), a hapsik bishounen-es beütése is teljesen tűrhető volt. Egy baj volt, hogy az animáció közben állandóan torzult a fejük alakja, érdekesebbnél érdekesebb formákba. Tapasztaltam ezt már máshol is, de itt elég gyakori volt eme jelenség.

    Nem kimondottan az egész, de SPOILER ALERT!!
    Bénázás? Például a konfliktusok hadserege azért vált konfliktussá a köbön, mert a szereplők többsége... hogy is mondjam: "nem mondta ki azt, amire gondolt" (bár ez talán túl egyszerű megfogalmazás), mindenki mindent félreértett, szóval határozatlan idiótákból állt a szereplőgárda, emiatt szenvedőzött mindenki halál fölöslegesen, s gyakorlatilag erről szólt a történet. Egyszerűen képtelen voltam elhinni, hogy a valóságban egy helyre ennyi idióta összegyűljön szenvedőzni, félreérteni mindent, "önsanyargatni", stb. Pedig így utólag kénytelen vagyok belátni, hogy vannak ilyenek, de ez számomra (!!) attól még gáz és vicces.

    Az egyedüli szimpatikus karakter, az Kairi volt (no persze volt néhány idegesítő dolog, amit csinált, illetve nem, pedig tehetett volna). Sae? Végig utáltam, a végére se sikerült megszeretnem, hiába történt az, ami. A karakterfejlődésének grafikonja is érdekesen nézne ki: "Hosszú ideig egy nagy és egyenes, a vége felé kicsit hullámzó, majd az utolsó néhány részre hirtelen az egekbe szálló vonal."
    SPOILER END

    No persze vannak ezek az agyatlan vígjátékok is, egy idióta főhőssel, aki szerelmes a lány főszereplőbe, aztán folyton bénázik, végül összejönnek, de az megint más kategória, mint ez. Én ezt még vígjátéknak is nehezen nevezném. De ha már Peach Girl, ugyanezzel a felállással és történettel, de ha több humort csempésztek volna bele, s kevesebb értelmetlen szenvedőzést, sokkalta jobb lett volna szerintem. Mindenesetre az 5 pontot megkapta tőlem, így még nem esett át a "rossz" kategóriába, de kimondottan jó se volt. Úgy vagyok vele, mint a Cowboy Bebop-al (jó, teljesen más kategória), szerintem az is egy iszonyatosan overrated anime, de mégsem teljesen rossz.

    Szappanopera. Azokban is detto ugyanez történik, csak 30 részenként ismétlődik, vagy sokkal inkább "resetelődik" a történet. (Láttam már jó párat régebben, így tudok mihez viszonyítani...)

    "mindig történik valami érdekes vagy izgalmas"
    Talán ez volt a fő ok, amiért végignéztem. Mindig történt valami olyan, hogy nem bírtam megállni, hogy ne lássam, mit össze nem szenvednek még. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz huskydog17 #7778 üzenetére

    Na azokat pl. még nem láttam. :) Én nem is mostanságra vannak betervezve, azok egyelőre hosszúak nekem.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz huskydog17 #7780 üzenetére

    Ezzel csak elijesztesz. :U
    De ezek shounen, ill. seinen darabok, szal talán nem lesz annyi nyál benne, ez már jó pont. Az más tészta, ha a romantikus szál el van baltázva. Na majd meglesem őket, de mondom, nem mostanában. Viszont bízom benne, hogy jobbak a PG-nél.

    #[oWn]f4te: :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #7788 üzenetére

    Ez nekem is szimpatikus, régebben már ajánlottad nekem is (azt hiszem legalábbis, hogy te voltál az elkövető :DDD ) így Chaos;Head után, de én megvárom a magyar feliratot. :U (nemrég fellőtték az első 5 részhez AA-ra, de azzal kábé kitörölhetem.)

    "Hájszkúlt" meg folytassák már, kíváncsi vagyok lesz-e belőle valami értelmesebb zombisztori. :))

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Nova96 #7799 üzenetére

    Ha úgy állsz be, ahogy azok a bábuk, akkor mindegyik. ;]
    A két "motoros" felsőt mondjuk elfogadnám... :U Ebből a szürkésfehér változat mondjuk tetszetős, de ez se lenne rossz sötétbarnában pl. Az egyszerűbb ingek/pólók is jók. Viszont ha én ilyen ruhákban járkálnék (már eleve a karcsúsított forma), le kéne cserélnem az egész ruhatáramat. Már így is hol úgy nézek ki mint egy geek rocker állat, hol mint egy geek népi ipse, legtöbbször meg mint egy geek kockafej (talán ez a legjellemzőbb).

    A többibe viszont valóban bele kéne izmosodni, meg az én ízlésemnek talán tényleg... "buzisak". Őszintén, normális ember felvesz ilyet? :F

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Nova96 #7802 üzenetére

    Nem buzis ez, ha kulturált a testtartásod mellé, és nem a térdednél hordasz vmi csőgatyát. Szerintem teljesen jó felső.

    #Crystalheart: Mondasz valamit. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bozont #7814 üzenetére

    Az igen. Nekem érettségi előtt volt nem sokkal egy Naruto maraton a 2 hetes Sailor Moon (200 ep.) után. Én is kb. 3 hét alatt toltam le 220+212 részt (aztán elérkeztem a kritikus pontig, azaz elfogytak a részek, s csak hetente jött 1 rész). :B A Bleach közben mondjuk elég sok szünetet tartottam, konkrétan a bount-os részeket kb. 2 hónapig néztem, annyira.. untam. :U

    Szóval, etetik magukat azért ezek is. (No persze én tudtam is időt szakítani rá bőven.)

    (#7807) hoffman_: :C

    #Nova96:Ez csak az énféle abszurd túlzás, tudod. :)) Egyébként láttam már majdnem olyat... félig cső, félig trotty. Fura.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #7830 üzenetére

    Nekem az ilyen talán csak azért tűnik furcsának, mert errefelé egyáltalán nem gyakori az ilyen látvány. :DDD Egyébként milyen kategória ez a Shana? Mármint... érdemes-e várnom a megnézésével, míg leadják az utolsó évadot, vagy elkezdhetem akár most is?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Caesarion #7833 üzenetére

    Általában elég hamar kivégzek egy animét, amibe belekezdek, szóval... :P Ehm, van még bőven mit nézni, szerintem megvárom, míg tényleg vége lesz a harmadik évadnak. Így is jó pár folytatásért kiáltó sorozat van már a megnézettek listáján, ezeket meg nem csípem.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Yosuga no Sora:
    Umm... most őszintén, ez mi volt? Ehm, ehm, na lássuk. Aszongya...

    Kevésnek éreztem ezt a 12 részt. Igazság szerint mindegyik route-ból megnéztem volna ennyi részt (talán 1 kivételével), ugyanígy, külön szedve a különböző szálakat. Noha volumenenként néztem, az ismétlődő részeket természetesen nem néztem újra, csak reseteltem magamban a sztorit, így teljesen élvezhető volt, nem történtek School Days-hez hasonló értelmetlen idiótaságok, s Itou-kun reinkarnációval sem találkoztam. Valamint külön díjazom, hogy a főszereplő gyerek nem szerencsétlenkedett annyira (!) huszonakárhárhány részen keresztül, mint egyes "hasonló típusú" animékben "szokás".

    A grafikára nincs panasz, a környezet szépen ki volt dolgozva, igényes, szép rajz volt, tetszett a karakterdizájn is (bár nem éppen egyedi). A soundtrack különösképpen tetszett, szeretem a mélyhegedűt, és a zongorát is, a hegedű és a cselló után a kedvenceim. :) Viszont, ami sok, az sok. Sajnáltam, hogy gyakorlatilag végig 2-3 téma ment a sorozat alatt, s elunalmasodott az amúgy kellemes és jó (!) zene.

    Az történet maga tele volt klisével, sablonos karakterekkel (lassan most már kezdem "megtanulni" a tipikus női karaktereket is - pl. a hiperaktív aranyos "kislány", tsundere, szégyenlős-szemüveges, etc. - az általában nyomorék hapsi szereplők mellett) újat nem igazán tudott nekem mutatni. Ismét csak azt tudom mondani, hogy rövid volt egy-egy route-hoz a 4-5 rész, legalább dupla ennyi kellett volna egy igazán jó sztori kibontakozásához, a szereplők megszeretéséhez, alapos megismeréséhez. Nekem így... hogy is mondjam, érdektelen maradt a legtöbb szál.

    S lehet, hogy ezzel egyedül leszek, de nekem az Akira-arc jött be a leginkább. :B Tetszett, aranyos, nem utolsó sorban nagyon megható is volt, s talán ez volt a legromantikusabb mind közül. Utána jön Kazuha, Nao, míg legutolsónak Sora. Nem tehetek róla, ez utóbbi egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet, meg eleve nem szeretem az ilyen... SPOILER (?) "testvérkomplexust.". SPOILER END.
    Na és Kuragana vonal hol marad? Akira mellett talán még a legszimpatikusabb karakter volt, erre alig szerepelt. :((( Sora helyett inkább fordíthattak volna mondjuk rá is egy kis időt.

    Na igen, a másik ami zavart. Erősen borderline hentai érzést keltett az anime, néha már-már át is ment a "sötét oldalra". Engem ez valahogy frusztrált, nem illett a képbe. (A meztelenkedés még teljesen rendben van, no de... khmm. Ez még mindig nem az én kenyerem, azt hiszem. :U ) Elhiszem, hogy eroge-ből készült, de láttam már pár adaptációt, amiből teljesen kivonták az ilyen elemeket - vagy csak alig-alig hagytak benne ecchit -, és az eredmény is jó lett (pl. Kanon, s most nézem az Air -azaz már végeztem, csak még 2 OVA epizód van, meg a film, na majd arról is írok valamit, csak még fel kell dolgoznom, mert kb. wtf érzésem van ott is -). De ha már van benne szexjelenet (filmekben is van, na és), legalább valami igényesebb (romantikusabb) módon is megoldhatták volna, mert így olyan érzelemmentesnek hat az egész. :(((

    Az route-ok külön:
    1. Akira: 7/10 ( :R )
    2. Kazuha: 7/10
    3. Nao: 6/10
    4. Sora: 6/10
    (és még megpróbáltam elvonatkoztatni attól, amit nem szeretek)
    Összességében... mivel a rajz, zene, tetszett, s azért egész élvezhető volt, nem lett belőle School Days, megérdemel egy "hmm, jó" plecsnit. [7/10]

    Jah, és az omake-t se felejtsük el az epizódok végérül. Az csak szimplán elmebeteg. :DDD De jó volt.

    Klatty.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #7839 üzenetére

    Egye-fene, "ugyanaz". :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7844 üzenetére

    Borderline hentaiból Kiss×Sis elég volt, ez meg már hatványozottan is sok volt. Viszont ezt már nem is prűdségemnek tudom be, egyszerűen nem illett a sztoriba az ilyen jellegű jelenetek nagy része. :F

    Szvsz, Kuragana-val az első részekben még semmi probléma nincsen, a Sora-s szálnál meg még szép, hogy olyan, amilyen - bár azokat az elemeket végül tök fölöslegesnek is találtam sztori szempontjából. Nekem szimpatikus volt, de ezen ne vesszünk össze. :) Azt meg nem mondtam, hogy nem volt romantikus a Sora-arc, viszont legyen bármennyire is az, a testvérszerelmet sosem fogom pártolni, elviekből sem. Viszont a "lecsó" továbbra is csak amolyan: "na, ez is legyen, ha már eroge volt valamikor". Semmilyen. Függetlenül a magánéletemtől én valóban nem tudom ezt értékelni így, ilyen formában.

    95+% rózsaszín cukormáz? Nem hiszem, hogy jellemző lenne rám, talán a -95-% már annál inkább. :P IRL ilyen téren teljesen semleges vagyok.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7849 üzenetére

    Most már kiírom, innentől apróbb jelenet SPOILER előfordulhat, plusz már eléggé OFF! :P

    Én amondó vagyok, hogy egy szexjelenetnek is megvan a határa a jó ízlésen belül, amit nem jó, ha átlépnek. Ezt értem most az összes szálra (s bármilyen filmre, másik animére), nem csak Sora-ékra (bár ott különösen előjött ez, volt pár SZERINTEM igénytelen - pontosabban nem illett oda - dolog, mellesleg Haru ebben már idegesítően hülye volt, legyenek akármilyen érzelmei - bár még mindig nem volt Itou-kun. ;] ). Itt ez sajnos megtörtént. (Pontosan mi is? Perverz "kamera"szögek, a természetesen kötelező mellfogdosás/gyömöszölés külön mutatása, stb., sokkal inkább állítják be egy hétköznapi dugásnak, mint egy (romantikus) szeretkezésnek. Még ha a kettő között nincs is eget verő különbség (sőt), ahogy ezt megmutatják a közönségnek, nem jött be, kész. Nem mintha taszítana ( ;] ), viszont ötvenegyedszer mondom, nem illett a képbe. Tudom hogy borderline hentai, de ez tönkretette nálam.

    Bár ha úgy vesszük, műfajilag mindez még bőven belefért. Nyeh, prűd vagyok, ez van, de szerintem nem vagyok vele egyedül (mondjuk itt a fórumon lehetséges), aki megnézte volna akár ugyanezt a sztorit kevesebb "perverzióval". Bajos ez a műfaj, mert az ember nem tudja eldönteni, hogy most hentai-t néz (épphogy nem, bár gondolom ez a lényeg), vagy egy romantikus animét. Ehh, nem is hiszem, hogy túlzásba fogom vinni a ezeket, bár a Kiss×Sis legalább kellemesen elmebeteg volt, hasonlót ajánlhattok. :))

    "Az milyen?"
    Mármint a semlegesség, vagy az IRL? In Real Life semlegesnek lenni ilyen téren szerintem egyszerű. De ha eddig nem jött le, akkor ez már magánügy, vagy privát. :P

    #Crystalheart: ;]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7857 üzenetére

    Aszexuálisnak azért valóban nem mondanám magam (#Crystalheart), de lehet, hogy a rám illő definíció közelítene hozzá, csak nem tudom megnevezni másképp, mint hogy "semleges ilyen téren". Nem taszít a dolog, de nem is igazán érzem szükségesnek. Abszurdum. Talán az aszexualitás és a szexualitás közötti határnál található meg az a pont, ami alapján el lehetne indulni felfedezni a "bajomat".
    [A hímneműek viszont teljesen hidegen hagynak, ne is ijesztgess ilyenekkel. Már attól herótot kapok, ha egy anime tartalmaz yaoi jeleneteket, még ha csak poénból is. *Blööeehhh*]

    #ArchElf: Pedig nem. :)

    Részemről ennyi, kiderült, hogy a borderline hentai sem az én stílusom egyelőre. Pedig azt hittem, hogy a Kiss×Sis-nél nem lesz úm. "durvább".

    (#7862) Crystalheart: +1/2. :DDD

    (#7850) [oWn]f4te: Most hogy megnézem, Miss Rózsaszínhaj tényleg a Chaos;Head-ből lehet (egyenruha), de a másik kettő nem rémlik onnan. O.o Hiába, ezek a klón karakterek...

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Crystalheart #7865 üzenetére

    Telitalálat. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #7867 üzenetére

    Te is? :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Pttypang #7872 üzenetére

    Golden boy? Eddig 3 rész tömény állatságon vagyok túl, nagyon jó. :C Még van 3 rész (gyahajj, pedig de megnéznék még legalább 20-at).

    __________________________________

    Appleseed - A jövő harcosai (2004):

    No, tehát az 1988-as verzió remake-je. Igazából az OVA után nem sokat vártam tőle, de azt kell, hogy mondjam, kellemeset csalódtam, minden szempontból ezerszer jobb volt annál. Igaz, továbbra sem túl kiemelkedő alkotás, de úgy érzem, megérte időt fordítani rá. No persze mint mindennek, ennek is voltak hibái (nem is kevés).

    A történet nem egy világmegváltó (ja de, pont hogy az ;] ), de annyira nem volt lapos, és kiszámítható, ez tetszett, a mondanivalója viszont talán kicsit erőltetett és szájbarágós volt. Volt benne sok akció, kis dráma, jófélébb sci-fi utópiás sztori. A zenét kifogásoltam néha, valahogy nem jön be ez az elektromos tuc-tuc (ráadást a gagyi fajta) az akciójelenetekhez, egy ütős rockzene sokkal inkább illett volna alá, de ez is szubjektív. A vége felé a szimfonikus dallamok jól szóltak, de könnyen felejthető az is.

    Grafika. Jól látom, hogy ugyanazok csinálták, akik a Vexille-t? Legalábbis a technológia kb. ugyanaz, viszont még néhány évvel korábbi, ez meg is látszik rajta, de nem volt rossz. Szép volt, különösen a városképek. Az animáció tetszett, egyedül a szereplők arcmimikáját kifogásolom (látom, ez a Vexille-ig elég sokat fejlődött, pedig ott se volt valami hű de hűha, maga Vexille is végig fapofával nyomta). Látványban tehát nem lehetett panasz, főleg az utolsó negyed órában. :K Magyarul néztem, a szinkronról annyit, hogy nem volt rossz (sőt, az idősz szinkronhangok kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, mint mindig. Tiszta monumentálisak voltak mán' azok a vének.. :DDD ), de volt egy-kettő érdekes hangválasztás, meg ilyen animációra szerintem nehéz is rendesen rászinkronizálni. Egy rajzban több érzelmet lát az ember, mint itt. :)

    De azért láttam már jobbat. [6/10] ("hááát, jó" plecsni. :P )

    Ezek után kíváncsi vagyok a 2007-es folytatásra.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Ijk #7875 üzenetére

    Van időm. :DDD De most azért írom ilyen gyorsban be a címeket/"értékeléseket", mert párhuzamban nézek már megint egy rakással, azt van, mikor egy nap végzek 2-3 sorozattal is. Egyébként eleve sok időt töltök ezzel, de már érzem, hogy sok lesz ez így. Jót is tett ez az iskola, plusz tánc, így csak hétvégére jut nagyobb adag, tehát "nincs" töménytelen mennyiség, mint egykor (napi 10-12 rész minimum.......)

    Amúgy kb. ilyen rendszerességgel, ez nagyjából pontos is. :DDD

    Eddigi animével töltött napjaim száma, ha napi 24-ben nézzük, lassan eléri a 41-et. Szent ég. O.o No persze ennek legalább a negyede Naruto, Fairy Tail, Bleach, Sailor Moon, Pokémon, de... hmm. Jó dolog ez a suli. (Mondjuk a filmek, és az animék legalább leszoktattak a majdnem nonstop játékról, pedig abba is hány ezer órát beleölhettem az évek során, rossz belegondolni.)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hack69 #7882 üzenetére

    Miért ne írhatnék ide értékeléseket? Hát nem azért is van ez a topic, hogy kibeszéljük magunkat a témából? :U Eddig szerintem teljesen jól működött ez is, és sok más is.

    A zászló valóban azt jelzi, hogy milyen nyelven néztem (volt itt korábban "csata" a szinkronokról is, én meg ha történetesen valamit nem japánul lesek meg, annak a szinkronját is értékelem), de őszintén, nem tudom miért zavar téged a kiemelés. Nem mindegy?

    AS: Már elhatároztam, hogy meg fogom nézni, s miután ez megtörtént, eldöntöm, hogy tetszett-e vagy sem.

    (#7888) Darth_Revan: :C
    (#7889) Crystalheart: Na jah. :))

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hack69 #7894 üzenetére

    :)
    Számomra nem időpocsékolás. Szeretem leírni a véleményemet (többnyire tömör, nem harmincoldalas kritika) filmekről, sorozatokról, animékről, (könyvekről - bár ez ritkább) s ha már megírom, gondolom megosztom másokkal, jelen esetben itt, ebben a topicban. De konkrétan az se érdekel, ha el se olvassa a nép, mert én legalább kiírtam magamból amit kell.
    Más oldalra meg pontosan a fentebb említettek miatt nem írok. Javarészt kockák, vagy csak szimplán értelmesebb emberek gyülekezetéhez meg itt a PH!. :K (mondjuk én Gamepod-ról loggolok, de ugyanaz...)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7902 üzenetére

    Az. (Ment Pü.)

    Tsundere lolikkal nekem amúgy nincs bajom, csak már ez is egy külön "műfaj" a karaktereknek. Unalmasnak azért még (!) nem mondanám, de valóban elég gyakoriak és nagyon hasonlóak. De ugyanezt el lehetne mondani az összes sablon jellemű karakterről.

    _____________________

    Golden Boy:
    Na befejeztem a maradék két részt is. Huh. Nagy levegő.

    '95-ös animékből láttam már szebbet (Evangelion), de a rajzstílus mégis egészen más, nagyon bugyuta, s ez rohadtul tetszett. Olyan fejek voltak benne, hjaaahj.... :C Tetszett a zenéje is, illően burgyákos volt, főleg az OP. A sztori nem volt rossz, ilyen hülye alapötletből nem csodálom, hogy ennyi poént ki lehetett hozni. ~140 percnyi tömény perverz állatság. Kintaro egy ritka idióta alkat, a szinkronhangja is egyedien degenerált (Dokuro-chan / Hiperérzékeny Binkan mozi). :))
    Kár, hogy csak 6 rész volt. Néztem volna még négyszer ennyit legalább!! :DDD [8/10]
    Kihagyhatatlan, aki még nem látta, gyorsban tegyen vele egy próbát, ~140 perc nem sok (bár embere válogatja).

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #7909 üzenetére

    Ez viszont már beteges. :U Mármint az utolsó bekezdés...
    Nem voltam kimondottan függő, "volt" mellette életem (suli rendesen, haverok, bár eljárni sehova nem jártam el táncon kívül - azt is csak másfél éve), nem éheztem/szomjaztam napokig, mert elfelejtettem, vagy csak lusta voltam enni/inni, éjszakázni sem éjszakáztam (csak néha ;] ), s a tanulmányi eredményeim sem romlottak emiatt (max. nem javultak, de a 4-5-ös nem olyan rossz..).

    A WoW meg úgy 50 órányi eredménytelen halálunalom után kimaradt az életemből. Egyetlen online játék van, amibe ~2500 órát is beleöltem, az a Guild Wars, de ezt is 6 év alatt (bár azért így is sok), és fogalmam sincs, hogy vagyok képes még mostanában is elővenni időnként. Nem voltam multiplayer fan sem, tehát általában 1 játékot egyszer vittem végig (ritka, amikor többször is nekiestem valaminek, pl ME1-2). Ha gazdag ember lennék, biztos jó sokat elköltöttem volna arra a ~70-80 játékra, amivel valaha játszottam, így viszont csak a virágbolt maradt (kövezzetek). Viszont amíg lehet, szeretném kiélvezni a fiatalkort, így kedvelt időtöltéseim közé tartozik immáron ugye az anime is, szabadidőmben tehát azt nézek, ill. filmeket, más sorozatokat (bár ezeket manapság alig-alig), vagy verseket/regényeket olvasok, tanulok (gépen, ill. könyvből), rajzolok, meg ugye a tánc, az egy jó hobbi. Annyi minden van egyébként, amit az ember csinálhatna, én ezeket választottam a szabadidőre. A tavasszal-nyáron gyorsan fel is töltődött az a ~másfél hónapnyi anime (bár a Pokémon az régebbi adag, kicsikben adagolva). Rossz példa, senki ne kövesse.

    Hogy mennyire vagyok szociális? Ennyire. :)

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bandiras2 #7917 üzenetére

    OMG! :Y :C Ez most nagyon fájt.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #7940 üzenetére

    Nem olvastam el a hozzászólás, csak az utolsó mondatot (már félek, hogy megint beleakadok egy Clannad spoilerbe... :((( ). DE:

    Elég, ha írsz egy SPOILER feliratot, így vastagon kiemelve a spoileres bekezdés elé, magát a bekezdést pedig akár OFF-ba is teheted a jobb "kiemelés" érdekében. De van a programkód tag-es megoldás is, csak az kicsit macerásabb, még én sem tanultam meg teljesen. :B A windows karaktertáblában található sok "semmi" (olyasmi mint egy nagyobb szóköz) beillesztésével a szöveg elé eltolhatod azt a fenébe, majd programkódba teszed a spoiler-t tartalmazó irományt, ezáltal létrejön ez a csúsztathatós izé. Aztán ha hosszabb szöveg van, és szeretnéd tagolni... no, azt már nem tudom.

    Utólag itt megkérheted a moderátorokat a módosításra. Nem tudom írtál-e valóban spoilert, de ha igen, jobb, ha módosíttatod. :)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #7944 üzenetére

    Eheh, akkor jó. Tudod az utóbbi időben párszor belefutottam már néhány spoilerbe és nem csak ezen a fórumon, szóval már előre félek, mikor Clannad-ról megy a társalgás. Lassan tényleg meg kéne már néznem, csak Air után nem nagyon akarom erőltetni, fogadok, úgyis hasonló lenne. Mindenesetre megpróbálom elfelejteni a lehetséges spoiler információkat, aztán néhány hét múlva belekezdek. Már itt van a winyómon lassan másfél hónapja. :)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #7946 üzenetére

    Azt könnyen el tudom képzelni, de azért az Air se volt piskóta. Most nézem a moviet, kíváncsi vagyok. Viszont én a Key-féle rajzstílustól is besokallok. Viszont így ez, és a Kanon után már tényleg nagyon kíváncsi vagyok a Clannad-ra, csak még rá kell hangolódnom egy újabb drámára, meg minden vele kapcsolatos" véletlenül belebotlottam" információt el kell felejtenem.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Ijk #7958 üzenetére

    Nálam a Kanon + Madoka páros az abszolúte befutó egyelőre. :K Aztán meglátom majd milyen lesz a Clannad, Ef, etc.

    _________________

    Na, itt lett volna egy hosszabb Air értékelés (immár a filmmel együtt), de másfél órányi írogatás után az Opera megadta magát, és lefagyott, majd minden hibaüzenet nélkül eltűnt, pont, mielőtt elküldtem volna a hszt (a jegyzeteim több mint a felét meg töröltem én hülye, és nem csináltam időnként biztonsági mentést opera jegyzetekbe; pedig hosszú szövegeknél erre külön oda szoktam figyelni... na, így jártam). Szóval most berserk vagyok, így meg képtelen vagyok összeszedni a gondolataimat és újraírni. Jó éjt.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #7963 üzenetére

    Elején még megvolt párszor, de ahogy egyre jobban belemerültem az írásba, annál inkább elfelejtettem. Eleve nem szoktak ilyenek történni velem... Szóval... ez egy jó próba volt nekem. :(

    #Crystalheart: Mégis hol őrzi a PH hsz-ba írt karaktereket? Engem egy üres hsz ablak fogadott, azzal kb. nyomban elfehéredtem, jöttek a lila csíkok az oldalamhoz 45 fokos szögben, valamint egy jó kis fekete felhő a fejem köré került, majd szépen elszálltam, mint egy papírfecni, végül majdnem Guts lett belőlem, csak hát éjjel volt. Tehát, hol? (Bár gondolom újraindítás után semmi nincs, viszont ha legközelebb is előfordulna ilyesmi, jó lenne tudnom, minek nézzek utána...)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák