Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    Na vágjunk bele...

    Már többször elszaladt a mérce pontozáskor, szóval mostantól megpróbálom magamat egy kicsit jobban visszafogni. Régen eleve sokkal szigorúbban pontoztam, mostanra viszont úgy tűnik kicsit ellágyultam. :B A listámon néhány címet lejjebb is értékeltem, mert összehasonlítva más, azonos pontot kapott hasonló kategóriájú sorozatokkal, nem feltétlen érdemelték meg a helyüket. Többek között a Haibane Renmei-el való elfogultságomból vettem egy kicsit vissza, mert a Gosick-nál pl. nem tetszett jobban, és az is épphogy a 10-est súrolja. :DDD Ugyan sokáig a hatása alatt voltam, de eleinte a felépítésbeli alapvető hibákat szinte figyelmen kívül hagytam, szóval szintén csak közelíti a 10 pontot. 9. Végleges. :))

    És akkor most következzen egy kisebb összefoglalóságosság.

    _________________________________

    Photon

    The Idiot Adventures

    A(z angol) címéből és a képből ítélve szerintem már sejthető, nagyjából miféle anime is ez: elborult. :DDD Ami a történetet illeti, nincs túlbonyolítva, a végére csöppet bekomolyodik, de semmi rendkívüli. Pont elég egy agyatlanság körítésének. A poénok nagyon fájdalmasak, idióta karakterek, és az egész világ amiben játszódik jól el lett találva, kicsit ad egy amolyan poszt-apokaliptikus érzést. Photon meg szegény tök fogyatékos. :DDD Az a fej... De a többi szereplőt is bírtam, Papacha-sama ("főgonosz") meg valami félelmetesen balszerencsés alkat. A befejezés meg... :W :C Fájt.
    A könnyedebb idétlen vígjátékok (tehát nem áll fenn teljes agyhalál veszélye, mint pl. egy Puni Puni Poemi-nél) kedvelőinek ajánlanám, nem is túl hosszú, mindössze 6 db 25-30 percnyi epizód. Talán az utolsó valamivel hosszabb. Megnézésre ajánlott.

    [7/10]

    _________________________________

    Sora no Woto

    (+Specials)

    Az első benyomásom erről a sorozatról az volt, hogy aki rajzolta, az biztos nagy K-On! rajongó lehet, mert a karakterdizájn szinte egy az egyben megegyezik. O_o És úgy tűnik ezt nem csak én vettem észre. :DDD Ugye "K-On! the battlefield". Továbbá felépítésben van még benne egy kis Haibane Renmei is, ami nem feltétlen tett jót neki. Hasonlóan lassan indul, viszont itt valahogy fillerszerűbbre sikerültek a részek. Az első felében szinte tényleg nem történik semmi lényeges, néha elhintenek egy-két információt a világ helyzetéről, aztán annyi. Az alaphelyzet amúgy ötletes, aminek a kivitelezését viszont sokkal drámaibban is el tudtam volna képzelni, kevésbé idilli környezettel. Számomra túl sok volt a békés, semmittevő epizód. No meg Kanata szegény kissé irritáló volt a gyakorlatilag megállás nélküli hoáááá-, meg heeee-zésével, túl sokat nyögdécselt, csodálkozott. Majdnem minden harmadik másodpercben... a végére (!) azért megszoktam. :D Egyébként szép történet, olykor drámai, máskor meg epic, csak kicsit lassú. A 13. rész nagyon jól sikerült (bár az összes legalább olyan lett volna), a specialokkal pedig szépen "le lett zárva" ideiglenesen, ugye a sztori még befejezetlen könyv. Várom a második évadot, ha lesz (legyen). Az opening még jó, kellemes, a bgm is, kiváltképp az Amazing Grace-re épülő dallamok. :R

    Egy szerintem spoilermentes trailer, hátha valaki kedvet kapna hozzá.

    [7/10]

    _________________________________

    Baka to Test to Shoukanjuu Specials

    Baka to Test to Shoukanjuu: Matsuri OVA (+Special)

    >>> Baka to Test to Shoukanjuu Ni! <<< (második évad)

    Ó, te jó ég! Ez a sorozat büntetés... miért is adtam én az első évadra csak 7 pontyot?! Talán más komolyabb sztorikkal vetettem volna össze? Banyek, kategóriáján belül simán rohadt jó az is, szerintem kicsit alul értékeltem. Valamikor meg kéne nézni még egyszer. Múltkor meglestem a DVD specialokat, 6x 3-4 percnyi fogyatékosság, szerintem hozta a sorozat szintjét. Kedvencem "Himeji konyhája". ;] :DDD No, tehát a folytatás (Matsuri + Ni!)... Igazából nincs sok különbség, további agyatlanság, és bőven volt olyan jó, mint az első évad, ha nem jobb. Az utolsó részek különösen tetszettek... no de szerencsétlen Himeji meg Minami-chan ( <3 ), ez az Akihisa akkora egy síkagy, hogy már fáj. :DDD Bakaaaaaaa... A meglehetősen egyedi (és szép) rajzstílusa pedig még mindig lenyűgöz, az elmebeteg és megunhatatlan (gyakran ismétlődő) poénok rendre kiakasztóak. :DDD Motto! Harmadik évadot!

    A specialok még hátravannak, de amint lesz hozzájuk legalább engsub, meglesem őket.

    [8/10]

    _________________________________

    Durarara!!

    (+ Specials)

    Bár szoros összefüggésben nincs az alkotó másik művével (Baccano!), mégis azt mondom, hogy érdemesebb az után megnézni. Ha megnézitek, rájöttök miért. :P

    Mindenesetre a fentivel ellentétben "jobban csúszik", mivel nincs három idősík közötti folyamatos ugrálás. Elsőnek talán ez is összefüggéstelennek tűnhet, illetve a szintén maaarhára sok karakter kicsit bezavarhat, viszont ahogy halad a történet, szépen egymásra találnak a szálak, és egy remek, élvezhető sztori kerekedik ki belőle. Nekem nagyon tetszett az egész hangulata, a zene, rajz, minden összepasszolt. Főszereplő nincs a szó szoros értelmében, Mikado-t legalábbis nem mondanám annak, pedig az első pár részben úgy volt beállítva. Folyamatosan jöttek újabb szereplők, akik legalább annyira közreműködtek a történet haladásában, mint Mikado. De komolyan, kevés olyan sorozatot láttam eddig, amiben ennyi emlékezetes, jól megalkotott karakter szerepelt volna (Baccano-ban szintén). Személyes kedvencem azért még mindig Shizuo marad. :DDD ([link] - spoileres!)

    Volt pár "érdekesség" is, ezek közül leginkább az maradt meg, hogy aki Celtyvel társalgott, mindegyiknek sasszeme volt és hipergyorsolvasási képessége. Persze majd 5 méterről 1 másodperc alatt elolvasnak 3 sort, amit bepötyögött a telefonjába. Oké. Jól van...

    Sajnos a Baccano!-hoz hasonlóan itt sincs teljes lezárás, mivel szintén egy még jelenleg is futó regénysorozatból készült. Ugyan a befejezéssel meg lehet békélni, de ettől még azért folytatásért kiált. Várom.

    [8/10]

    _________________________________

    Rec

    +Special

    Egy érdekes kis szerelmi történet, mindössze kb. 100 percben (speciallal együtt). Egyáltalán nem korszakalkotó, talán néhol kicsit közhelyes is, de engem jól elszórakoztatott. Néha vicces, olykor egészen komoly, aprócska drámával, tetszetős befejezéssel - amit akár folytatni is lehetne. A mangához meghozta a kedvem, eltettem a listára, egyszer majd nekiállok. :))

    [6,5/10] - A könnyedebb romantika kedvelőinek erősen ajánlott darab.

    _________________________________

    Seiken no Blacksmith

    Öhm. Izé... akár egy jó kis fantasy is lehetett volna. De telerakták idegesítő fanservice elemekkel. Persze, majd pont mell tájékán darabokra törik az acélpáncél. És túl gyakran voltak jelen a "mellpoénok". Francért kell ilyenekkel elrontani valamit. :W

    Innentől talán kicsit fanservice-spoileres lehet az írás, de szerintem nem fogok semmi olyat írni, amire ne lehetne számítani.

    Az első 3-4 rész a fenti elemeket leszámítva egész jó volt, utána fokozatosan süllyedt az egész színvonala. Az 5. rész amolyan tipikus vásárolgatós üresjárat, aztán a következő epizódnál azt hittem valami komolyabb fordulat lesz végre, erre jön a klisétengerek főhercegnője, az idegesítő, pökhendi, minden lében kanál tsundere "vetélytárs". Oh, és természetesen a főhősnő házába fészkeli be magát (minő meglepetés), hogy tovább irritáljon. A 7. epizód a kihagyhatatlan fürdőzésről, és a tömény fanservice-ről szólt. Ezután szerencsére elkezdett beindulni a rendes történet is, de már alig maradt a játékidőből (mert lement a baromságokra), ezért kicsit félve folytattam. De tényleg, egészen megtetszett a végére, erre úgy összecsapták, és olyan cliffhangert hagytak maguk után, hogy ezek után nem csodálom, ha valaki rohadtul lehúzta a sorozatot.

    Ha ez a cliffhanger nem lenne, akár fanservice tömeglettel is (ami bár nem olyan mértékű lámaság, mint a Highschool of the Dead esetében volt) sokkal emészthetőbb lenne a sorozat, mondjuk 24 részben, szépen befejezve a történetet. Mert amúgy egész ötletes, csak a kivitelezés... nos, nem a legjobb. Ha kap folytatást (amit kétlek), én azért megnézném, kíváncsivá tett... de ilyet... elkezdeni egy szálat, aztán így lecsapni. Kérdések ezrei maradtak nyitva...

    Karakterügyileg amúgy egész jó, néhány idegesítőbb személyen kívül mindenki kedvelhető. Lisa meg epic, Toyosaki Aki hangjával, áááh. :DDD A rajz jó, kifejezetten tetszettek az élénk színek, meg volt pár egész jófélén leanimált harcjelenet is.

    A fentiekkel ellentétben annyira azért nem húznám le a sorozatot, szerintem egy 6 pontot megérdemelne bőven. Csak ez a cliffhanger... ez a sok fanservice meg üresjárat...

    [5,5/10] - egy jól sikerült folytatás még megmentheti, már ha lesz egyáltalán...

    _________________________________

    Saishuuheiki Kanojo

    (Saikano)

    (+Another Love Song special)

    Na igen, a brainfuck. És még mindig az, egyszerűen nem tudom túltenni magam rajta... Azon kevés sorozatok közé tartozik, mely annak ellenére, hogy mégsem tökéletes, hatalmas nyomást gyakorolt rám. Egyszerűen... áh. Ilyenkor bánom, hogy nem tudok irodalmi minőségben fogalmazni, csak ilyen felszínes béna mód. :DDD

    A rajzstílus eleinte kicsit ijesztő volt, beletelt pár részbe, míg megszoktam a nonstop pirospozsgás arcú (sok volt a pálesz?), oldalról iszonyatmód lapos fejű karaktereket. A hapsiknak meg úgy általánosságban volt egy érdekes testalkatuk: pici fej, hiperszéles és nagy felsőtest, még szélesebb és még nagyobb lábméret. O_o Valamint Shuji szinkronja is elég tenyérbemászó stílusban szólalt meg (kicsit gagyi, unalmas). Ennek ellenére egész hatásosan indult a sorozat, egyből le lehetett vágni, hogy nem éppen idilli helyzetben vannak. Az első epizód végén meg már...

    Nagyon tetszett az elgondolás, hogy a háború bár folyamatosan jelen volt, inkább a lakosok szemszögéből mutatták be annak borzalmait, illetőleg Shuji és Chise hogyan próbálják átverekedni magukat ezen az egészen. Elsősorban romantikus darabnak mondanám, mindez megfűszerezve megannyi halállal, keserűséggel, szenvedéssel. Habár a legutóbbi talán néha már kicsit túlzás is volt. Időnként kicsit már frusztrált a sok sírás-rívás, mert valljuk be, azért a majdnem szüntelen "hiszti" nem épp megfelelő filmvásznon, legyenek bármilyenek a körülmények. Jókor, jó helyen rendben van, akár többször is, csak ne folyamatosan, mert így az együttérzés helyett néha már az ellenkező hatást érték el - legalábbis nálam. Szerencsére azért volt pár "felhőtlenebb" pillanat, ami jót is tett neki. Néhány kérdést megválaszolását hiányoltam a végére, bár ezek egy részét megkaptam a kétrészes specialban, a többi meg "szükségtelen" infó, ami a fantáziára van bízva. A special a sorozat egy részét mutatja be a "katonaság", pontosabban egy új főszereplő szemszögéből. Szerintem nagyon jól sikerült, hű maradt a sorozathoz, tett is hozzá, és igazán megható is lett. MAL-on szerintem kicsit alul is van pontozva.

    Főkarakterügyileg érdekes volt. Shuji engem konkrétan idegesített (bár ehhez hozzásegített a szinkronja is), Chise-vel viszont a végletekig együtt tudtam érezni annak ellenére is, hogy nagyon sokat sírdogált. Nem igazán volt meg kettejük között az összhang. Egyfajta harmónia csak később alakult ki némiképp, bár Shuji jelleme akkor is zavaró volt. Na mindegy... mellékszereplők. Bevallom, nekem jobban tetszett az Akemi szál, mint a fősztori, illetve Atsusi, meg Tetsu története is kemény volt még.

    SPOILER
    De Akemi… Őt.. őt miért kellett?! Miért??? Ilyen brutális haláltusát
    kevés helyen láttam, ha egyáltalán találkoztam ilyennel… :’(
    Rendesen megrázott… a 9. rész után jó ideig szüneteltettem is a
    sorozatot. Nálam ez volt a csúcspont. A befejezés meg ugye my brain
    is full of fuck jellegű, de valami brutális.. eh.. végül is hepiend,
    bár kicsit érdekesen. Csóri csávó a nagy semmiben képzeleg…

    SPOILER END

    Zenében is nagyon rendben van, azok a gitárszólók... ááh, hidegrázás. :)

    Figyelembe véve a fenti zavaró tényezőket, a sorozat nálam mégis belefér a "nagyon jó" kategóriába. Zseniális.. komolyan. Aki még nem látta, mindenképpen tegyen vele egy próbát (18+, szerintem).

    [8/10]

    _________________________________

    Tekken: Blood Vengeance

    Ugye ismerős? :P Nos, én csak a második és a harmadik résszel játszottam széjjel magam még annak idején, mikor jó volt a PS1-ünk, így folyamatos püffölésen kívül nem sok sztorit tudtam a játéknak tulajdonítani. Évekkel később neten elolvastam az összes rész történetét, valójában semmi extra, Heihachi megrendezi a Vasököl viadalokat, aztán megnyeri őket (a kis egós). Kazuya kísérleti alany lesz, aztán kezdődik a családi viszály, meg a vállalatok közötti csetepaté. Kazuya később összeszűri a levet Junnal, majd lesz egy Jin Kazama is, akin szintén csúnya gének kezdenek úrrá lenni. Immár hárman vannak, akik le akarják egymást mészárolni közelharcban. Hurrá. A többi karakter kiléte számomra 90%-ban homály, így kicsit új volt számomra a filmben pl. Alisa szerepe is, bár azért a nevéből sejtem miféle gyártmány. :)) Még felbukkant néhány szereplő rövid ideig, pl. a szumós Ganryu, illetve Lee (szegény elég gyenge poénfaktor lett). A Blood Vengeance elvileg az 5. és 6. rész közötti eseményeket mutatja be, sok akcióval, csöppet lapos sztorival (bár még így is jobb volt, mint az a rémesen gyenge filmadaptáció pár évvel ezelőttről). Az animáció ugyan hagy némi kivetnivalót maga után (hát ja, nem a Blizzard Cinematics csinálta ;] ), de összességében nem volt túl rossz. Néha volt egy-két szembetűnő grafikai bug (de ilyet... ehh), és az arcmimikát is keresni kellett.

    Másfél óra, ráadásul Tekken, szóval eget rengető sztorira nem is számítottam. Amit vártam, azt megkaptam: csihipuhi, és a lapos sztori ellenére nem unalmas. Jeee. Ja, és volt benne Panda, imádtam. :DDD

    [6/10] - jóféle.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák