Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz akooos #68898 üzenetére

    Nos...
    Pont azért veszek fóliát a telefonjaimra, mert drága, és szeretném, ha sokáig megőrizné a szépségét.
    Mivel olyan munkáim vannak, ahol gyakran erős porban kell dolgoznom, megnézhetném pár hét után a kijelzőt, és a hátlapot. nem hogy karcos lenne, egyenesen matt.... A védőüveg is karcolódik, a fóliák pedig úgy két hétig bírják ilyenkor. És, hogy teljes legyen a kép, a telefon kompletten van védve, mert nem csak előlapi védőüveget kapott, hanem a hátlapra egy fóliát, és a kameralencsékre szintén egy üveget. Az egész pluszban egy normális tokban van. Ezzel a módszerrel gyakorlatilag meg tudom őrizni a gyári közeli állapotot. És ez nem kis előny, ha el akarod adni, később.
    És hogy cáfoljam, a túlhájpolt Nillkin és társai szarabbak sokszor, mint egyes kínai fóliák. Főleg a vízbázisúak jók, a vízzel felrakhatóak királyak, pillanatok alatt lehet felrakni, és egy árva buborék sem lesz, és porszem sem kerül bele, mert nincs sztatikus feltöltődés a víz alatt. :) (Ja, vízálló telefon nem árt hozzá :D ) Rendben, ez nem a 150 forintos cellux, hanem úgy 1000 körül van.A hátlapi fólia azóta fenn van és kiváló. Az előlapit is kipróbáltam, de nem csodálkoztam, hogy levált elég hamar. Az üveg max reped. De nem drágább, és ugyanolyan könnyű cserélni, sőt, még könnyebb. Csak a mostani csiszolt szélű enyhén görbülő kijelző szélekhez nem könnyű megfelelő védőüveget találni. Ha irodában zárt körülmények között dolgoznék, ahol véletlen sincs kosz, por, akkor nem foglalkoznék a védőüveggel, fóliával, mert nem kell. A családban van olyan telefon, amin sosem volt semmi, mégis újként néz ki, pont azért, mert olyan a használati körülmény.

    Az nálam nem opció, hogy több telefonom legyen, mert egyrészt óriási nyűg, másrészt vagy két telefonszám kell, vagy multisim. Nekem van multisim, de arról nem fogsz tudni küldeni pályamatrica vásárlást, egyéb olyan SMS alapú vásárlást, ahol megerősítő sms-t kell küldeni, mert a fő kártyára fog érkezni a megerősítés, és nem fogja elfogadni a rendszer a vásárlást. Csak mobil adatkapcsolatra, és sima telefonálásra jó a multisim. Így mindenképp kellene két készüléket hurcolni. Továbbá, mikor több napra megyek el otthonról, akkor arra pont kiváló a telefonom, hogy filmet nézzek rajta, vagy játsszak. És nem vagyok hajlandó alsó vonalbeli telefonnal szívni. Sem időm, sem kedvem nincs azzal bohóckodni, mikor pl. fotózni kell a munkát, és küldeni fel online, utána megnyitni a PDF tervet, és arra várni, mikor hajlandó végre betölteni, és kinagyítani a részleteket. Látom, mert a kolléga egy alsó kategóriás fostalicskával kínlódik.

    Az igények, és felhasználások nagyon különbözőek. Nálam az S10 itt bukott volna meg, ha nem bukott volna el első körben a lyukas kijelzőjével ;] A telefonnal rendszeresen utalok, vásárlok, így az ujjlenyomat mint azonosítás nagyon is létkérdés. Ha egy vacak fóliával ez az egész megkerülhető, és elveszik/ellopják a telefont, mire mondjuk sikerül letiltani mindent, addig kis összegű vásárlásokkal akár ki is foszthatják a budaörsi Tesco-t is vele... :DDD
    És a Samsung tud a hibáról, de nem tájékoztat, sunnyog, és úgy derül ki az egész, hogy egy átlag felhasználó feldobja mint hír. Ezután kiderül, hogy régóta ismert hiba és "dolgozunk rajta" szöveggel le van rendezve az egész. Illetve annyival, hogy ne használják az ujjlenyomat olvasót, használjanak pin kódot. Na ez az, ami bosszantó, akkor minek van a nagy innováció, ha egy vacak bétás hulladékot adnak ki a kezükből, csak azért, hogy az átlag júzer el legyen kápráztatva, miközben szart sem ér az egész.

Új hozzászólás Aktív témák