Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Mr Dini #42627 üzenetére

    "Egy doksit a magisk modulokról jó lenne találnom" -- Kezdésnek Magisk topik összefoglaló, abban Magisk dokumentáció rész, különös tekintettel a modul dokumentációra.

    "Bár nem tudom van-e értelme most belevágni" -- ahogy mondtam, ha a /system nem lesz RW-re mount-olható (pl. shared_block-os ext4-el kiadott gyári ROM) és a shared_block-ról "simára" konvertálás utáni partíciónagyság nagyobb mint a készülék /system partíciója akkor nem lesz más megoldás mint a Magisk és a magicmount.

    "ha jön majd a hardveres trustzone" -- a majd indokolatlan, egy éve van Android 10 óta, Magisk topik összefoglaló, abban a Gyorstalpaló pontjai, ez néha nehezen néha könnyen de elég ügyesen kijátszható.

    "meg ugye a magisk main devje google fejlesztő lett" -- Beszélgettünk erról is, hogy a Magisk fejlesztője eleve az Apple-től ment a Google-höz de mivel Android =/= Google és amúgy ő a Google Security Team-hez ment így ez nem kell gondot jelentsen, és írta is hogy folytatódik minden ugyanúgy.

    "A kérdés csak az, hogy milyen toolok vannak meg userspaceben" -- A userspace SELinux reszelés pedig szerintem már régóta nincs terítéken, főleg mióta itt a Magisk és a magicmount (meg a modulok..) megoldás (első verziók 2016 Aug-ban jöttek ki, 5 éve lassan! Chainfire akkoriban hagyta abba a SuperSU-t), abban meg ott van a sepolicy.rule lehetőség a modulban. Ha valami meg ugye tesztelés közben félremenne (akár amíg írod és teszteled a saját modulod) akkor szintén Magisk topik összefoglaló, annak is a legvége, leírtam hogy lehet letiltani, törölni modult akár szimplán TWRP alól (persze eleve javíthatod is a modul tartalmát ha már ott vagy, vi mindig van :D ).

Új hozzászólás Aktív témák