Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiraly.andra

    aktív tag

    válasz ksanc #36523 üzenetére

    Nem a rendszert módosítottam, hanem felraktam az összes olyan alkalmazást, amelyet az eddigi eszközömön is használtam, majd ezeket az utolsó részletig úgy állítottam be, hogy nekem megfeleljen. Mivel az előző tablet egy Android 4.4.4-et futtató darab volt, sok esetben nem volt érdemes egyben másolni a beállításokat, egyes alkalmazásoknál erre nincs is lehetőség, valamint pár dolgot meg is akartam változtatni, mert már csak lustaságból voltak úgy (5 évig), ahogy. Ezekkel sok idő ment el, ezt sajnálnám a kukába dobni, ezért remélem, hogy van más megoldás is, mint a gyári visszaállítás.

    Ráadásul más fórumok bejegyzései alapján van rá esély, hogy a 8.x okozza a problémát, az meg a gyalulástól sem fog eltűnni. A Lenovo fórumaiban vannak olyanok, akinek ugyanez a hibajelenség, de náluk egyértelműen a rendszerfrissítés okozta. Megoldás nincs, csak tippek, mint például itt is, hogy "A factory reset may help", de ugye ez is csak "talán". Mivel ez így nem maradhat, a remény is valami, és ha az nem segít, akkor visszaviszem a boltba.

    Annyit még érdekességképpen, hogy felraktam a Navigation Gestures alkalmazást, kapásból azzal sem volt változás, de amikor bekapcsoltam az "Alternate home action" kompatibilitási opciót, amely elvileg azért van, mert egyes készülékeken (pl.: OnePlus) ebben az alkalmazásban nem működik a kezdőképernyőre lépés, nos akkor nálam is újra működött. Most már csak az [Előzmények] hiányzik.

    +1 (bár ez jó eséllyel csak véletlen): a baleset óta az inaktív időszak 99%-a "deep sleep", míg előtte erősen furcsállva néztem, hogy ez az érték 0 volt! Hogy egyetlen pillanatra sem aludt a készülék, ami miatt persze egy éjszaka elment kb. 10% akkuidő (ami most nulla). Mintha kikapcsolt volna valami (mondjuk a System UI ;-))

    Root egyébként nincs.

    :a:

Új hozzászólás Aktív témák