Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    őstag

    válasz Keeperv85 #23907 üzenetére

    Több dolog is lenne, elsősorban egy realtek chipsetes usb wifi dongle-t szeretnék lefordítani: link-12244.wpc.azureedge.net/8012244/drivers/rtdrivers/cn/wlan/0001-RTL8188C_8192C_USB_linux_v4.0.2_9000.20130911.zip

    Ez ugyan nem a fentebb vázolt libtoolos, de erre is szükség lenne. Egy zyxel nsa325-re már sikerült lefordítani, tehát működőképes forrás arm-ra is, csak nincs a droidon gcc, amivel le lehetne fordítani. A másik meg, hogy gondolom c fordító sincs benne... Akkor asszem jegelnem kéne a projektet. De ha van erre megoldás pls okosítsatok! :R

    Most viszont fontosabb kérdésem támadt, ami inkább féloff:

    Tehát egy zyxel nsa320s-re kéne nekem adb, mert amit leszedek pl YT letöltővel (nocopyrightsounds), azt egyből áttenném adb-vel.

    Rákerestem Git-en, először a python-adb tetszett meg, de hiába fordítottam le, a parancsok nem működtek vmiért...

    Aztán ezt találtam, ez jobbnak tűnt, de ehhez meg kellett volna NDK, ami meg csak x86-ra, meg x64-re megy fel...

    Végül erre bukkantam rá, ez működni látszik. Viszont ha rádugom USB-n a nasra a telót, nem ismeri fel. Gondoltam kipróbálom a vezeték nélküli csatlakozást. Fejlesztői lehetőségeknél bekapcsoltam, majd megpróbáltam az adb connect-tel csatlakozni, de a következő fogadott:

    root@NSA320S:/i-data/md0/build/adb# adb devices
    List of devices attached
    192.168.1.3:5555 offline

    Na az "offline" miatt nem tudom elérni... Se a shell, de még a push/pull sem megy... Gépről megy.

    2 kérdésem lenne. Az első, hogy gondolom driver hiányzik az adb-hez. Sajnos dmesgben semmi sem utal erre... Van valami univerzál driver, ami kéne nekem és armv5 procival barátságban van? A második pedig, hogy mi ez az offline és miért írja? Mit hiányol?

    Köszi! :R

    Szerk:

    Somatom:

    Nem olyan bonyolult dolog a compiling. Pláne a libtoolos. Ha már fordítottál pl a nasodra, akkor tök egyszerűnek és érthetőnek gondolnád. Egyébként írtam róla egy picit a blogomban a nasos írásban. ;)

    Szerk2:

    Ezen oldal szerint csak ebbe /etc/udev/rules.d/##-android.rules kéne beleraknom bizonyos dolgokat. Samsung teló esetén akkor mit is kell csinálnom?

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák