Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz mikk2000 #5543 üzenetére

    Sziasztok!

    Egyelőre minden szuper, köszönöm a segítséget még egyszer :)

    Az előző hozzászólásban azt írtam, hogy igazából nem zavar hogy a System partíció több mint fele üres, mivel a link2sd-vel arra is lehet alkalmazásokat mozgatni. Igen ám, csakhogy azok kezelése (mivel rendszeralkalmazássá válnak) nehézkesebb, általában az appok fizetős verzióban kezelik csak (boot manager stb). Szóval mégiscsak jó lenne az user partíció méretét megnövelni a system partíció rovására, persze ha valaki bevállalja hogy segít ebben, mert van egy érzésem hogy nem csak a scatter fájlt kell módosítani.

    A linken látható, hogy az eseteges átméretezést bonyolítja, hogy a System és User partíció között van egy partíció: a Cache.

    Ahogy látható, a System partíció mérete 0x40000000, azaz pontosan 1 GB. Érdekes viszont, hogy a Diskinfo a következőt mondja:

    [link]

    Szóval ő csak 869MB-osnak látja a System partíciót összesen. Hova tűnik a maradék? A gyári updatében a Sytem image 400MB, tehát elvileg ennyi elég kéne legyen neki (na meg mondjuk 100MB tartalék).

    A syshard Info eredménye: [link]

    Itt a méret rendben lenne, de itt meg az az érdekes, hogy a scatter fál 19-es partícióval befejeződik, ez meg megy egészen 21-ig + zram0 (Swap). Szóval ha teljesen biztonságosan megoldható, jó lenne ha a system partíciónak elég lenne 500MB, a több meg hozzáadódna a User partícióhoz. Köszönöm :)

Új hozzászólás Aktív témák