Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    Szeretnék tabletet venni egyetemi kézi jegyzetelésre. Matekot akarok jegyzetelni, szóval az elvárások ebből a szempontból maximálisak, mert mondjuk egy mátrix elemeinek indexeit is értelmesen kellene tudni felvinni, de geometriában, jelábrázolásban, görög betűkben és összetett kitevőkben sem lehet gondja. Lényeg a lényeg, hogy a kicsi sarokba odanyomorított dolgokat is tudja jól kezelni.

    Még sosem volt tabletem és főleg nem jegyzeteltem rá digitális tollal, ezért lehet van olyan, amire nem gondoltam és hasznos lehet, ilyen tanácsokat is szívesen fogadok.

    - Gondolom ilyen célra a minél nagyobb méret a jó, szóval legyen minél nagyobb (tanács?).
    - Az fontos, hogy egy tanteremben lévő megvilágításban látszódjon a kijelző (fényerő + tükröződés).
    - A táblát/más jegyzetét gyanítom néha jó lefotózni, nem baj, ha ezt értelmesen tudja, de ennél több elvárás nincsen. Ezt szerintem 10 éve tudja egy belépőszintű modbil is.
    - Akkuidő fontos, bírjon ki egy nap jegyzetelést, de legalábbis minél többet. (a jegyzetlés amúgy hogy meríti? mondjuk filmezéshez képest)
    - Nem vagyok sem márka sem rendszermániás, felőlem akár apple vagy win is lehet, ha az jobb abban, amire nekem kell.
    - GPS, LTE, 4G, hangminőség ect az totál mindegy WiFi elég, ha net kell osztok a telómról és minden ugyet intézni tudok telefonról, ami kellhet.
    - Netezni lehessen normálisan, több lapon.

    Nézegettem videókat és például az s6 lite az alapján eléggé tetszik, a jegyzetappok is tetszenek. Akár meg is felelhet, de nem ismerem a piacot és az lenne mondjuk a budget teteje, mert az megfelene egyébként.

    Van-e esetleg más, amit érdemes megnézni, olcsóbb és/vagy jobb a ceruzája/jegyzetelős appja.

    Esetleg van-e valami szempont, amire nem gondoltam?

    Használtnak örülnék, ha úgy jobban jövök ki, de nem értem a hwaprós s6 lite miért kerül többe, mint az új, azonos paraméterekkel. Ha ennyire hasonló az ár, akkor az újat veszem.

    Előre is köszi.

    PS: abszolút a kézi jegyzetelés/tanulás a legfontosabb szempont!

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    Jah és kb 3-4 évig tervezem használni -> jegyzetelés és netezés.
    Ez reális elvárás? Élnek ezek addig?

  • CyberPunk666

    senior tag

    Elmentem kipróbálni az S6 Lite-t üzletben. Ugye, ahogy írtam korábban, nekem főleg a jegyzetelés lenne fontos. Sajnos azt kell mondjam, hogy óriási csalódás az s-pen. Elvileg pedig ez jelenti a csúcsot androidon.
    Nem hiszem, hogy megszokással tudnél rajta normálisan jegyzetelni on-the-fly.

    Néha beérzékelte a kezemet tollas használat közben. Néha kihagyott a vonalakból.

    Elmegyek kipróbálni, hogy az ipad 7-8 mit tud, de lehet a technológia még nem érett meg váltásra nálam.
    Sajnos élőben azt is realizáltam, hogy nem biztos, hogy nekem elég egy akkora lap. Lehet csak szokatlan, de túl kevés dolog fér el egyben, amitől szerintem nehezebb lehet tanulni/jegyzetelni. De lehet csak az A4-hez szokás az oka, és ez idővel megoldódna.

    Keresek olyan helyet, ahol hosszabb elállási jog van és egyszerűek az elállás feltételei (pl személyes visszavitel). De nem fűzök hozzá sok reményt.

    Valaki hasonlított már össze itt mondjuk apple pencilt s pennel itt? Az internet szerint nagyon kicsi a különbség. (Persze ugyanezen internet szerint az s-pen meg nagyon király)

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz CyberPunk666 #85177 üzenetére

    Kipróbáltam egy ipadet, és arra jutottam, hogy tenni fogok vele egy próbát.
    A párom szerint nincsen nagy különbség, és neki inkább az s6 lite + s-pen tetszett jobban, mert puhább.
    Furcsa, de nekem sokkal természetesebb volt az ipad.
    Nem tudom lehet-e az oka, hogy neki Android telefonja, nekem meg iphone van, de nekem nagyon nem tetszett az érintése, ahogy reagált a gesztusokra, de ez simán lehet 5 évnyi telefonmegszokás. "kalibrációs különbség a két rendszer között"

    Mindenesetre tollban még szűz voltam és nekem a sokkal keményebb apple pencillel jobban ment az írás. szebben és komfortosabban. (mondjuk itt meg az van, hogy én évek óta fénymásolópapírra írok az asztalon (kemény), a párom meg a füzetet szereti jobban (puhább)).

    +ami nagyon komoly tényező, hogy nem találtam olyan szintű jegyzet appot andoridra, mint a notability, még pénzért sem. (engineering jegyzetelésre kell, képletek, geometria, nagyon fontosak).

    Azért köszi a segítséget.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Somatom #85191 üzenetére

    Szerintem ebben semmi furcsa sincsen. Van a két rendszernek metszete és van, amit csak az egyik tud. Ha olyat szeretnél, amit csak az egyik tud, akkor nincsen választásod. Akkor sem, ha mondjuk más dolgokban az lenne a jobb.
    Aztán azon lehet elmélkedni, hogy ha csak a metszetben lévő dolgok fontosak, akkor azokban melyik a jobb.
    Olyan is lehet, hogy nem jobb-rosszabb csak más.

    Ebben pedig a megszokás is elég sokat tud számítani. Bármelyik rendszert használtad korábban sokat, ha úgy akarsz váltani, hogy azt várod el tőle, amit az előzőtől, akkor szinte biztosan csalódni fogsz.

    Én megjegyeztem, hogy nekem az s6 lite nem jött be. Sokat hibázott. Lehet meg tudtam volna szokni. Viszont a jegyzetelős appok andoridon nagyon gagyinak hatottak. Csomó funkció hiányzik az ios verzióhoz képest. Mielőtt rájöttem meglepő volt nekem, hogy ugyanazon appnak mennyivel rosszabb az értékelése droidon. De ilyen 4.8->3.2 szint. Ezen nem segít a megszokás.
    Gondolom nem véletlenül van nagyságrendekkel több jegyezetelj ipaden videó/cikk, mint androidon.

    Aztán ez még mindig nem ennyire egyszerű, mert a legjobb jegyeztelési lehetőség jelenleg a win10-es onenote. Csak hát arra meg akkor semmi más nincsen amit tollal lehetne normálisan kezelni, csak ez az egy app, és közben meg brutál drága a hw. (ios és droid onennote nagyon buta).

    Határozottan nincsen mindenben jobb kategria. A legkisebb kompromisszum lehetséges maximum.

    Szóval szerintem teljesen legit, hogy az igényeid alapján megmondták őszintén, hogy arra nem lesz jó neked.

  • CyberPunk666

    senior tag

    Amúgy még nem vettem meg és elállásos joggal hajlandó vagyok kipróbálni, hogy meg tudom-e szokni, még a nagyon rossz első tapasztalat ellenére is.
    Csak mondjon valaki olyan jegyzetelős appot andoridra, ami matematikai formulákat is át tud alakítani, geometriát, koordinátarendszeres dolgokat jól támogat.
    Szóval ilyen mérnöki jegyzetet lehet vele jól készíteni.
    Az sem baj, ha fizetős, csak jó legyen.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz TrueGooner #85238 üzenetére

    Ha ilyen játékot készítenék, akkor én a játékban tudatosan és szándékosan tiltanám az egeret, mert élvezhetetlenné teszi a többiek számára a játékot.
    Nem tudok neked magabiztosan válaszolni, mert nem értek a témához, de szerintem ez csalás lenne. Az mindegy, hogy legális-e, behozhatatlan előny.

Új hozzászólás Aktív témák