Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabaka

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég kaptam egy kínai tablet-et páromtól. (piszok olcsó, az a lényeg :) )

    Majdnem mindenben olyan, amilyet magamnak is vettem volna :)

    9,7" kijelző
    16 GB háttértár
    1 GB RAM

    és a problémám:
    Allwinner A10 1,2 GHz-es proci... 1 mag

    Sajnos telepíteni szerettem volna rá a Cyanogen MOD-ot régebben, és a gyári ROM-ja elszállt. Van olyan ROM amivel gond nélkül megy Modecom HDX1, meg Wintouch, de sajnos gyakran úgy érzem, hogy elfogy alóla a kakaó. Böngészés közben, menüben szálguldozás, stb.
    Sokszor írja, hogy a program nem válaszol, várakozok, vagy bezárom....
    És nem tudom, hogy ez hardveres gyengeség, vagy szoftveres optimalizálatlanság (mivel nincs meg az eredeti ROM-ja... Ja semmi felirat nincs a hátulján, dobozán sem volt)

    Kinek milyen tapasztalata van ezzel a procival?
    Normális ez a lassúság?

    Néztem youtube-os videokat, de ott nem nyekereg ennyire a proci...

    "inet 3ftd rev01" alaplap van benne. Láttam, hogy létezik ebből A20-as procis is, de még nem találtam eladó alaplapot :)

    Köszi a válaszokat!

    Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

  • Szabaka

    tag

    válasz mmmb80 #50870 üzenetére

    Hali!

    Köszi a választ! Nem tudom, milyen böngészőt használsz, de visszaolvastam 2-4 oldalt, és ott javasolta valaki a Boat Browser-t (abból is a mini-t használom)... Egyelőre nagyon szimpatikus. A beépített böngészőt elporolja :)

    Ja!

    Más jellegű kérdés mindenkihez :) :

    Szeretnék 1080p-s filmeket nézni a letöltő szerver-, media lejátszó- és NASként üzemelő HTPC-mről wifin keresztül a tableten.
    (azért 1080, mert a TV, lejátszó elbírja ezeket, és nem töltenék le külön verziókat a tabletnek)

    Jelenleg Win 8.1 van a HTPC-men egy XBMC-vel, és a videók UPNP-n keresztül vannak kommunikálva a hálózat felé (próbáltam sima windows megosztást is, de az még rosszabb)

    A problémám, hogy 1080-nál viszonylag lassan csorog a buffer :S megakad a film, és a tekerés sem túl kellemes...
    720-nál nincs gond, tekerni is tudok bele meg minden...

    Ki hogyan oldja meg ezeket? (vagy a tabletem wifije illetve procija a gyenge?)

    Köszi előre is!

    Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

Új hozzászólás Aktív témák