Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • razorka777

    veterán

    válasz anonym1s #29026 üzenetére

    Próbáld ki,hogy hosszan nyomod a power gombot,míg le nem kapcsol.

    Samsung Galaxy A52s 5G&A72

  • stmiklosi

    tag

    válasz anonym1s #29026 üzenetére

    Szevasz!
    Akkor picit "mélyebben"..
    MINDEN(!) LI-xxx akkumulátorral rendelkező eszközben van egy töltés/kisütésvezérlő. Ez az integrált egység gondoskodik arról, hogy ne legyen túltöltve, ne kapjon túl nagy töltőáramot, ne legyen alulmerítve és a kisütőáram ne haladjon meg egy megengedett maximális értéket, figyeli a hőmérsékletet is. Ezen adatok túllépése sok jó tulajdonsága mellett az akku halálához, de mindenképpen drasztikus élettartam csökkenéshez vezet. (De erre az elektronika miatt nem kerül sor)
    És akkor egy lemerült akku töltődése az idő függvényében. Ha 4 órára teszem a teljes feltöltést, akkor az első órában olyan magas árammal tölt, hogy az első óra végén benne van a teljes töltés legalább 75%-a. Mindezt akkor természetesen, ha a töltő le tudja adni!
    Ha tudta, ezután leesik a töltőáram kb. az induló 1/3-1/4-edére és ezzel megy még 2-3 órát, amikor is a töltést befejezettnek nyilvánítja.
    Ezt csinálja a töltésvezérlő.
    Ha nem elegendő a töltőáram ezen "kívánság" teljesítésére, akkor a töltési folyamat másképp zajlik töltőáramban és időben egyaránt.
    És akkor megkérdezem: milyen töltöttségi állapotban mérted az 1A töltőáramot? És ha éppen már nem "kért" többet az akku, pedig lett volna miből, a töltő tudta volna?
    Érdekesség:
    A mai kommersz készülékekbe épített akku és vezérlő együttesre mondanak x számú töltési/kisütési ciklust élettartam gyanánt.
    De! Ezek az akkuk tudnának kb. 5*-ös élettartamot is, azon az áron, hogy a töltési végfeszültséget nem engedik fel 4,08-4.11V-ra, hanem leállítják 4,00-4,03V-nál. Igaz az akku kapacitása csak 80%-a az előzőnek, de ahol hosszú élettartam és megbizhatóság kell, ott ezt választják. Lásd: ipari és katonai alkalmazások.
    Ha azt írnák kommentár nélkül egy TAB adatlapján (konkurrencia is van és figyel!) hogy kapacitás: 3200 vagy 4000 Te melyiket választanád? Ugye nem kérdés.
    Hosszú lettem, de elnézést, üdv: StMiklos

    Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

Új hozzászólás Aktív témák