Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    válasz Cassidey #959 üzenetére

    hat igy monitoron sztem nincs semmi baja eleg kontrasztos. a mokolt meg rosszabb is mert reszletvesztese van az eredetihez kepest (pl az oltony fekete lett, a vilagos kiegett). persze ettol meg a papir barmilyen lehet.

    igazabol a negativnal az a jo ha nem tul kontrasztos szemre. abban szebben megmaradnak az arnyalatok es jobban nagyithato. de hat ennek vegtelen irodalma van.

    ha hazilag akarsz hivni az eleg olcso. talan a legolcsobb muvelet. sok felszereles se kell hozza. alapvetoen egy jo tank. pl kaiser/ap feher spiralos. acel tank is jo de abban nagyon nehez befuzni a filmet meg en is el szoktam rontani pedig parszor mar csinaltam, szoval azt kezdesnek nem javasolnam. ami nagy elonye van az acelnak hogy sporolos, keves lotty eleg hozza. egy kasier tank sztem par ezer ftbol megvan. kell meg egy homero, ha lehet tized fokos. ha elektronikus akkor legyen vizallo. ezen tul mar minden luxus, hazilag is kivalthato. pl vegyszer mero edeny, ilyenbol van kemiai uveg, vagy muanyag, de vegeredmenyben jo a konyhai kimero pohar is. kell film csipesz, ha nincs akkor jo a papir osszefogo iratcsipesz (valami nagyobb meretu).
    vegyszerbol meg ami jol esik meg amire keret van. a rodinal az eleg csabitoan hangzik de nem javaslnam (sok fele ne ven fut, pl foma r09). sok jo tulajdonsaga van, pl vegtelen ideig eltarthato, nagyon kiados, nagy az irodalma stb. viszont nagyon szemcsesre hiv. helyette az xtolt mondanam (en azt hasznalom, tesztelesekhez szoktam rodinalozni). az szepen hiv, jobb az eredmenye minta rodinalnak. ezeknek is vegtelen irodalmuk van, sokan eskusznek mas hivokra (pl d76,id11,stb). ja es mindenkepp elontos hivot hasznalj a hosszabitgatos az eleg macera es pontatlan is. fixirbol barmilyet vehetsz mind jo, nyilvan a legolcsobbat erdemes. ha akarsz stop furdot akkor abbol is jo barmilyen (en nem hasznalok). csepptelenitore erdemes beruhazni, de lehet elni nelkule is.
    fotovilagon van egy cikk a hivasrol, erdemes elolvasni, bar sztem kicsit tul van bonyolitva.
    http://www.fotovilag.hu/foto/labor/lab-01.htm

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák