Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzz

    aktív tag

    válasz ztsoft #70504 üzenetére

    48 vagyok... még... :D
    Nekem a pascal kimaradt, viszont Z80 gépi kóddal kezdtem (spirálfüzet volt a szövegszerkesztőm), később assembly a TV-Basic után. Primo 48k számítógépre írtam programokat, az első nagyobb a Spectrumos Jumpig Jack átirata lett volna, gépi kódban írtam meg a sprite kezelést a többit assemblyben. Kész lettem az első pályával, megmutattam egy kollégiumi társamnak aki sokkal előrébb járt programozásban. Következő héten hozott egy kazettát, tele átíratokkal, köztük a JumpingJack-el :D Nem voltam ideges :D :D Jó alap volt! Később némi kínlódás a DOS-sal, win3.1-3.11 és ekkortájt lépett be a linux az életembe. Egyből visszacsöppentem a régi világba és tudtam, hogy ez az én rendszerem :D, pedig csináltam 1,44-es floppyra teljes keretrendszert amin volt DosNavigator és lehetett cd-ről indítani mindenféle játékokat, alkalmazásokat wincsi nélkül, dos6.2-vel. A DosNav olyan 2,6MB volt akkoriban ha a teljes kellett. (asszem 1,41-es verziót alakítgattam) Akkoriban a linux kernelt ki lehetett írni dd-vel a floppy első bitjétől és így helyet lehetett nyerni, mert a bootot is felülírta. Láttam kikerekedett szemeket amikor bemutattam az első LinuxAdmin floppy-m, mert elfért minden egy floppy-n ami kellett. Mára okafogyottá vált ez a bitspórolás sajnos. Látszik is a programok minőségén, épp ezért örülök a beágyazott rendszereknek, mert munkát adnak nekem (is). Itt azért még vannak korlátok egy-egy hardveren amit nem lehet túllépni. Szép világ volt.

    ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

Új hozzászólás Aktív témák