Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darvinya

    titán

    válasz Pelican #48057 üzenetére

    Ok.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • mexel

    veterán

    válasz Pelican #48057 üzenetére

    Az etcher nagyon jó kis progi sokszor, csak nekem valamiért nem szimpi annyira. Egyrészt telepíteni kell ( nem indokolt) és van akinek fontos lehet hogy a creator magyar nyelvű is. ( aki egyszer használja annak nem kell telepíteni, és általában egy mappába megy letöltéskor a Creator és a képfájl azoknál akik kezdők és a Creator ott keres először)
    Valóban hasznos az Etcher és nagyon jó sokszor, én is használtam párszor és most nem nekem kell elmagyarázni hogy aki nem tudja stb, mert én tudom, de el kell fogadni hogy nagyon-nagyon sokan semennyire nem értenek a számítógéphez mert nem is érdekli őket ilyesmi. Nekik szájbarágósan részletesen kell leírni mindent. Nekem a blogomnál igen sokan megköszönték ezt, pedig már idegesítőnek tűnik hogy minden egyes gombnyomást és lépést leírtam, de így olyan is megcsinálta aki életében még egy mappát sem másolt sehová.
    Na ezeknek az embereknek gond lehet akár az "Select Image" maga a tallózás kifejezés is.
    Ezért kellene 1 mondatnál hosszabban elmagyarázni nekik és nem lenne ennyi kérdés. ( hamarosan meglesz a leírás nálam is a CE telepítésről az új dual telepítőnél)

    De a Creatornál csak annyi kellene a leírásba ( ahol még mindig a Win32DiskImager szerepel, SZVSZ érdemes lenne cserélni) hogy :

    " Töltsük le innen a LibreElec Creatort ami jó LibreElec és CoreElec kiírásához is. Töltsük le a boxunkhoz való LibreElec vagy CoreElec képfájlt blablabla - itt leírni melyikhez mi kell.
    Ha letöltöttük a nekünk megfelelőt, indítsuk el a programot és a "Tallózás" gombbal válasszuk ki a letöltött fájlt. ( Ne az 1-es pontnál válasszunk verziót hanem a 2. pontnál keressük meg hová töltöttük le)
    Utána a 3-as pontnál válasszuk ki az sd-kártyát vagy pendrive-ot amire írni akarjuk, jó esetben a program felajánlja nekünk, ellenőrizzük.
    Ha megvan nyomjuk meg az írás gombot. Ha elkészült blablabla - ide jöhet a dtb.img választás típus szerint."

    Ez egy kicsit finomítva mindenki számára érthető lesz és ha ezután elrontja a boxot sem tudná úgysem kezelni, neki jó lesz a droid fácséval. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dolphine

    addikt

    válasz Pelican #48057 üzenetére

    Nekem konkrétan az Etcher nem volt hajlandó (vagyis megírta, csak éppen olvashatatlan volt a partíció!) és a Win32Disk sem megírni egy 64GB Samsung U3-as kártyát. Az SD formatterrel kellett helyrehozni.
    Az LE Creatornak semmi baja nem volt a kártyával szépen megírta.

    Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Új hozzászólás Aktív témák