Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Csicsóka #3045 üzenetére

    Velem biztos nem vitázol, mivel ugyan ezen a véleményen vagyok. :) Az újabb routerek egyetlen előnye az USB 3.0 port lenne, de azt pedig a SoC csak nagyjából USB 2.0 sebességgel tudja hajtani. Szóval ez rögtön nem előny...
    Illetve, ha közben nagy sebességgel kell NAT-olni, vagy wifi-t szolgáltatni, akkor ez a sebesség még csökken. NAS-ok esetén ott a natív SATA, de a nagyon alap típusok szintén nem képesek sokkal nagyobb sebességre. Ráadásul, ami engem zavarna az a legtöbb NAS-ban lévő aktív hűtés.

    Alex

  • envagyok

    veterán

    válasz Csicsóka #3045 üzenetére

    Én sem szeretnék vitát.
    Nekem van egy wdmycloud nasom 80-100MB/s sebességgel (hangtalanul), ami szinte annyiba került, mint egy külső hdd, ezzel akár lehetne letölteni is, de kényes adatok miatt nem erőltettem. Mivel mindenkinek kell Router, ezért szintén akcióban 24k-ért vettem egy Asus rt-ac56u routert, ami routerként funkcionál 2 sávos ac wifivel, és torrentezik. Soha nem sikerült megfektetni, és lassulás sem volt.
    Ezeket mire összelegózod s905-el (kell a készülék, switch, külső hdd, esetleg normális usb wifi adapter) ugyanott vagy. Neadjisten eleve dupla Ac-s routert veszel mellé, már többe is került.
    Mindenkinek más az igénye, nekem ez jött be.
    Megvan már 2 éve, és atomstabil.
    Emellett van 2 amlogic egységem lejátszásra :)
    Az egyik Dual sat tuneres+dvb-t stick, ez tv szerver is.
    A router elvileg tudna futtatni tvheadend szervert, de nálam sat kell, azt meg bonyolult és drágább lett volna 2 USB-s sat vevővel megoldani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák