Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz arabus #47756 üzenetére

    Eddig én is erre gondoltam. De Linus videója rávilágított, hogy az NV nem igazán az új AMD ellen indult csatába, és nem azért lett ilyen az árazas. Hanem az új konzolok a PS5 és az új xbox ellen. Ugye ezek is 500-600 dollár körül indulnak, és a PS5 esetében 2080 körüli garfikát igértek. Az AMD ráadásuk elég kényszer helyzetben van, mert ugye az új konzolok is AMD grafikát használnak. Tehát nagyon nincs érdekükben, hogy valami übergrafikával/sebességgel száljanak ringbe a PC-s vonalon. Tehát kb egy 2080 teljesítmény 2-300 dolláros áron "kicsit" kockázatos lenne a konzol üzletágra. Erre jött az NV, akinek ugye nem nagyon van érdekeltsége a konzolban, sőőőt inkább a PC gaming felfutásában érdekelt. Erre kihoznak konzolárban egy olyan grafikakártyát, ami már most körbrajzolja a meg se jelent konzolok teljesítményét. (játszható sebesség raytracingel 4k-ban, nem csak valami összetoldozott grafika, hogy legyen meg a 30FPS négykában...) Szóval végül is az NV mégiscsak jól "beintett" az AMD-nek.. Szal lehet, hogy NV lesz a kövi karim az RX580 helyett? Pedig már igencsak gondolkodtam egy 5600 esetleg egy 5700XT-n.. De gondoltam megvárom ezt a bejelentést. (igaz megint csak a "szokásos" 20-30% os teljesítmény növekedést vártam, amit a márketingesek elednak valami hiper szuper forradalmi dolognak. Vagy mint a raytracing, a 20-as szériánál. Új ficsőr, csak be ne kapcsold. ) Szóval most hátradől, és pattint egy sört.. :)

  • ati3x

    senior tag

    válasz KillerKollar #48523 üzenetére

    Mondok én neked valamit... Ha már tányleg ezer éve vársz a cyberpunkra, akkor még megéri várni fél-1 évet. Addigra minden letisztul, lesz kari is, és talán a gamma is olcsób lesz. Ha tényleg olyan faja lesz a gáma mint a verebek csipogják, akkor az jó lesz fél-1 év mulva is. Ha meg nem, akkor leaglább azt is meguszod. Nekem most egy 4 gigás 580 csücsül a gépbe, Vártam az MS flight simulator 2020-at. Gamepasson mentem is vele egy próbakört, és hát.. Majd 1-2 év mulva megveszem.. Addig lesz kártyám is ami ugy ahogy kihajtssa.. :)

  • ati3x

    senior tag

    válasz #32839680 #57006 üzenetére

    Kb 1 éve vettem olyan 110-ért egy 1660 supert. Mintha a fogam húzták volna. Akkor azt gondoltam, "hamarosan" normalizálodnak az árak, és ez .ajd megy a régi gépembe, amiben egy rx580 van... Mégiscsak gyorsabb... Háát... nem is tévedhettem volna nagyobbat. De szerintem eljön az idő amikor bányakártyák tömegesen a piacra kerülnek. Nem tarthat ez örökké..

Új hozzászólás Aktív témák