Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #59930 üzenetére

    "a te méréseid szerint betonstabil, vagy tényleg az?"
    Őszintén szólva, totálisan hidegen hagy. :D Nekem az a lényeg, hogy amit éppen játszom, amilyen beállításokon, az fagyástól és képhibáktól mentesen működjön, amíg játszom vele, és közben lehetőleg maradjon halk és hűvös a kártya. Ennyi. Jelenleg BFV-t és Witcher 3 "next gen" megy max grafikán, RT-vel, ezek üveghangra terhelik a VGA-t, és eddig a legkisebb gond nélkül ketyegtek 1.05V-on, 2400Mhz GPU órajelen. Magától ekkora feszen pl. a Witcher-ben ~2230Mhz-en járna, ehhez képest a ~2380 Mhz a +108% beállításban érezhető előrelépés, 220W GPU fogyasztás mellett és teljesen rendben működik. Míg ha hasonló órajelet a gyári feszen szeretnék elérni, annak jól hallható eredménye van (jól beindul a három légkavaró), és a fogyasztási limitet is fel kell tuningolni a gyári 255W limitről, mert bizony nem lesz elég neki, a 300-at fogja karistolni... :W

    Egyébként mivel a Witcher motorja bugos, és csak fixált órajel limittel folyamatos RT-vel, és a 6800XT-t megeszi reggelire az RT, így leginkább 30FPS lockkal játszom, így a BF-el ellentétben, ahol folyamatos 2.4Ghz az órajel, itt van dögivel ugrándozás, ugyanis 1.8Ghz-től 2.4Ghz-ig van minden össze-vissza közben. Nekem ez elég jó teszt, bírja. Böngészős videókra nincs szükségem játék közben, nem vagyok stream sniper csaló... :P
    A szoftveres mérés sem izgat különösebben, látom a konnektoros fogyasztásmérőn, hogy jelentősen kevesebb így a fogyasztás, látom az FPS-ekben, hogy gyorsult, hallom, hogy szépen csendben van így, és szintén látom, tapasztalom, hogy jól fut a játék.

    Egyedül az rondít bele a képbe, hogy miért nem lehet ezt kultúráltan beállítani driverből, vagy egy megfelelő gyári segédprogival? :(

Új hozzászólás Aktív témák