Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Petykemano #59918 üzenetére

    "Igen, természetesen nyilván a legolcsóbb kártyához fogod venni a legdrágább alaplapot..."
    Műszaki oldalról nézve viszont indokolt lehet a döntés a PCIE sávok csökkentésének pici GPU-k esetén... Egyfelől laptopokon gyakran nincs bekötve mind a 16 sáv, ami ezeknek a fő piaca, másfelől a nagyon pici lapkák erősen I/O limitáltak lehetnek, ami azt jelenti, hogy nem tudnak egy bizonyos csipméret alá menni, ha nem nyúlnak az IO-hoz. Kellő mennyiségű VRAM-al egyébként szvsz ez nem akkora gond.

    #59920 morgyi : Ezzel a három tervezett csippel (Navi31, 32, 33) szerintem elég kerek lett/lesz a portfólió, illetve az alul "ottragadt" Navi24 is kellően modern GPU-nak tekinthető, különösen a megcélzott feladatra/piacra/teljesítményszinten, így nem tartom jogosnak a kritikádat. :N

  • Petykemano

    veterán

    válasz Petykemano #59918 üzenetére

    "In fact, at the same node, an RDNA 3 WGP is slightly smaller in area than an RDNA 2 WGP, despite packing double the ALUs." [link]

    Nem új, csak felidéztem.
    Ez a magyarázat arra, hogy miért nem csak simán portoltál az Navi23-at N6-ra, és valószínűleg ez lehet az oka annak is hogy miért váltotta a Phoenix Pointban az RDNA2-t az RDNA3 annak ellenére, hogy korábban egy ilyen tik-tok megoldásról volt szó, hogy félgenerációnként készül egy-egy új változat, egyikben a CPU magokat, másikban pedig a GPU-t fejlesztve.

    Mivel hogy Navi31 arról tanúskodik, hogy egyelőre az RDNA3 WGP-k alig látható mértékben járulnak hozzá a teljesítménynövekedéshez, ezért a Phoenix pointtól sem várható komolyabb előrelépés a Rembrandthoz képest amennyiben
    - nem kerül bele több WGP
    - nem pörög magasabb frekvencián
    - nem kerül bele Infinity Cache

    Ez a dual issue érdekes dolog. Próbálok óvatosan fogalmazni. Mert ha működik, használatba veszi valami, akkor az tényleg olyan lehet, mintha kétszer annyi számítási kapacitása lenne. Mondanám, hogy az RT-ben hasznos, de ki használ APU-val RT-t?

    @HSM
    A Navi23-ben jelenleg 8x Pcie4 sáv van van. Ha ez így marad, az szerintem kielégítő és passzol a célszegmensben kapható alaplapok képességeivel. A PCie5 huzalozása szerintem nem csak az asztali alaplapok esetén drága, hanem a notebookok esetén is. Szerintem 2-3mm2 spórolásért a lapkaméreten azzal, hogy 8x PCIe4 helyett 4x PCIe5 legyen (amikor még a csúcskártyák sem PCIE5-sök) asztali és notebook piacon is hiba volna.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák